Jant Temizliği Auto GLYM MAGMA ile Demir Tozu Giderme

Ender

Moderatör
İsim
Ende Hoca
Araç
Golf 7 1.6 TDI Highline Trp. + MK 7,51.4 TSİ Golf R line + GTI 2.0 300 hp MK5 + MK6 ...
Merhaba Sevgili Golftutsu Dostları;

Araçlarımızın Temizliğine Önem veren bir kitleyiz :)   Çoğunlukla Araçlarını kendi yıkamayı tercih eden dostlar bilecektir ki Golflerimizle zaman geçirmeyi severiz, ve Araç yıkamalarımızda çoğu zaman Jant Lastik Bakımını en son yaparak temizliği bitirmiş oluruz. İçimize sinmeyen jant temizlemelerinin önüne geçmek adına kendimin de çokça yaşadığı, Jantlarda oluşan Demir Tozu kirlenmelerinin Yaptığımız Tüm Temizliğin sonunda içimize sinmeyen görüntülerini yok etmek adına Önce biraz araştırma yaptım. Bu anlamda piyasada farklı marka ve ürünlerin bolca olduğuna şait olmakla birlikte Kendi Aracımda ürünlerini Kullanmış olduğum Auto Glym nin MAGMA adlı Demir Tozu sökücü ve Temizleyici Ürününü Almaya karar verdim.Bu Ürünün PH değeri 0 olduğu için herhangi bir zarar verme durumu söz konusu olmaması en büyük tercih sebeplerimden olmuştur. Ürünü Özellikle Balatalardan Çıkan ve Jantların son derece kirli ve kötü görünmesine neden olan kısımlarda kullanmakla birlikte Aslında Metal olan Kaporta aksamında da Gönül rahatlığıyla Kullanabilmesi büyük bir avantaj. Bu şekilde aracınızı yıkadıktan, kurulamadan nemli veya biraz ıslak halde iken bu ürünü kullanarak daha temiz bir yüzey oluşturmak mümkün oluyor ve Gerek boya koruma gerek cila ve parlatma adına mükemmel bir zemin hazırlaması da cabası. Jantlarda Kullanımı isi çok basit ; ister ıslak ister kuru şeklinde kullanmanızda bir sakıncası yoktur. Ürünü kullanılmak istenen yüzeye uyguladıktan sonra 2-3 dakika kadar bekleyip görevini yapması beklenerek sonrasında su ile durulama işlemi yapmak yeterli olacaktır. Güneşte ürünün daha çabuk kuruması göz önüne alınarak( kurusa da pek sorun değil) Mümkünse direk güneşe maruz kalınmayacak şekilde, gölge bir alanda  uygulanmasını tavsiye ederim.Ben Üründen Son derece Memnun Kaldım Düşünen arkadaşlarımıza da Tavsiye ederim. (y)

Ürün tedarik sürecinde Bursa Auto Glym Bayii Saygıdeğer Levent Beye ayrıca Teşekkür ederim. 

NOT: Uygulama yaptığımda jantlar çok kirli  olmayıp ,çokça demir tozu yoktu . Kir ve demir tozu ne kadar fazla ise Renk değişim cümbüşü o kadar fazla olmakta.

Uygulama ve bilgilendirme adına birkaç resim ve video çekmeye çalıştım faydalı olması açısından Tek başıma olduğumdan idare edersiniz artık :)  

Herkese Keyifli Forumlar Diliyorum.

20200427_161946.jpg

20200427_162914.jpg

20200427_163038.jpg

20200427_181426.jpg

VİDEOLAR :)  

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ender abi emeğine sağlık :)  

Nacizane bir kaç tecrübemi yazmak istiyorum demir tozu temizliği yaparken jantlar için söylüyorum soğuk ve kuru yüzeye uygulama yapılması gerekli

Bunun dışında sonradan boya görmüş jantta çok fazla ürünü bekletmeyin leke yapıyor arkadaşımın aracında yaşadık bu sorunu ve güneş altında kesinlikle uygulamayın. 

Araç kaportasında uygulama yaparken önceden aracı yıkamış olun temiz olsun yani. Aracınız temizse yıkamaya gittiğinizde araca bir su tutun ıslak yüzeye sıkın ve homojen bir şekilde yayın bu sayede daha etkili bir temizlik sağlarsınız 

Herkese keyifli forumlar :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ender abi emeğine sağlık :)  

Nacizane bir kaç tecrübemi yazmak istiyorum demir tozu temizliği yaparken jantlar için söylüyorum soğuk ve kuru yüzeye uygulama yapılması gerekli

Bunun dışında sonradan boya görmüş jantta çok fazla ürünü bekletmeyin leke yapıyor arkadaşımın aracında yaşadık bu sorunu ve güneş altında kesinlikle uygulamayın. 

Araç kaportasında uygulama yaparken önceden aracı yıkamış olun temiz olsun yani. Aracınız temizse yıkamaya gittiğinizde araca bir su tutun ıslak yüzeye sıkın ve homojen bir şekilde yayın bu sayede daha etkili bir temizlik sağlarsınız 

Herkese keyifli forumlar :)
Teşekkür ederim  (y)

elinize sağlık ender hocam

3. resmi görünce istemsizce

aklıma kurban bayramı geldi  :sofor:

@Ender ellerinize sağlık hocam güzel bir bilgilendirme olmuş 😊 Bu arada jantlar da oluşan nazarlıklar gözden kaçmıyor 😥

Elinize sağlık ender hocam, jantlarınız zaten temizmiş.... Bu arada youtube a attığınız videolar çok kısa kalmış, keşke hepsini birleştirip atsaymışsınız... 

Elinize sağlık ender hocam, jantlarınız zaten temizmiş.... Bu arada youtube a attığınız videolar çok kısa kalmış, keşke hepsini birleştirip atsaymışsınız... 
Doğru söylüyorsun Recep hocam Ama kızım hiç rahat bırakmadı bugün beni video yüklerken dahi durmadı  ondan oldu biraz :)  . Sağlık olsun diyelim.

Doğru söylüyorsun Recep hocam Ama kızım hiç rahat bırakmadı bugün beni video yüklerken dahi durmadı  ondan oldu biraz :)  . Sağlık olsun diyelim.
ah bu kız çocukları... Birtanede bende var aynısı😂😂 sağlık olsun hocam. 

@Ender  hocam güzel paylaşım olmuş. benim başka bir sorunum var aracım karantinada ağacın altına bırakmıştım 4 gün boyunca aracın üstüne reçine yağmış resmen birde güneş görünce kemik gibi yapışmış nasıl çözerim. bunun için bir fikriniz var mı?

@Ender abi eline sağlık, güzel bir konu olmuş  :) benim de naçizane tavsiyem @Gökhan Bilginile aynı yönde, tüm detayları eklemiş zaten.

Autoglym magma bildiğim kadarıyla piyasadaki kokusu "az kötü" denebilecek nadir ürünlerden birisi :) Malum demirtozu çözücü ürünler berbat kokuda.

Autoglym incelemelerinin devamını bekliyorum :)

[mention=208]Ender[/mention] abi eline sağlık, güzel bir konu olmuş [emoji4] benim de naçizane tavsiyem [mention=594]Gökhan Bilgin[/mention]ile aynı yönde, tüm detayları eklemiş zaten.

Autoglym magma bildiğim kadarıyla piyasadaki kokusu "az kötü" denebilecek nadir ürünlerden birisi [emoji4] Malum demirtozu çözücü ürünler berbat kokuda.

Autoglym incelemelerinin devamını bekliyorum [emoji4]
Evet Mustafa Hocam Normalde Demir Tozu giderici kimyasallar çok kokuyor ve genelde pis kokular. Bunlar. Magma da o kadar kötü koku olmasa da Kokusu var.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

[mention=208]Ender[/mention]  hocam güzel paylaşım olmuş. benim başka bir sorunum var aracım karantinada ağacın altına bırakmıştım 4 gün boyunca aracın üstüne reçine yağmış resmen birde güneş görünce kemik gibi yapışmış nasıl çözerim. bunun için bir fikriniz var mı?
Reçine için Ilk etap Ilık su uygulaması yapabilirsin. Arkasinda durumu gözlemleyerek devam edilebilir. Gerektiği takdirde diğer seçimlere geçmekte fayda var.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt