Bayilerde benzinli araç var mı?

15 gün önce Adana Aykan’dan 1.5comf dsg tornado kırmızı araç siparişimi iptal ettim. Öğrendiğim kadarıyla araçlar çıkış limanina gelmiş. Başkasına yapmadılarsa bi arayip sorun isterseniz

Sent from my iPhone using Tapatalk
Hocam neden opsiyonu bozdunuz özel değilse? Bir de fiyat nasıl? 

@tiesay

Ben ilk sipariş verdiğimde 180 gibi bir fiyatı vardı. Sonra virüs zam kurlar falan filan derken 200ü geçti. Ne zaman geleceği de belli değildi. Daha da artma ihtimali vardi. Ben de fiyatlar uçmadan highline aldım.

Ama 2-3 haftaya gelecek sanırım.

Ben Şubat sonunda 1.5 TSI Comf. Golf sipariş etmiştim, ne zaman geleceği belli değil, hala üretim aşamasında görünüyor. Geldiğinde de fiyatına bakıp alıp almayacağıma karar veririm. Sipariş ettiğimde Euro kuru 6,60 dı şimdi 7.50. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@rline 30 bin euro olsa: 30.000*6,6=198.000

30.000*7,5=225.000

ÖTV dilimide %60 girerse 240.000 lira olur, haziranda arac fiyatlarini cok merak ediyorum, subat ayinda iyike satmamisim arabami

3 hafta once bursa dogusoto ile gorustum. 2020 1.5 tsi golf icin 203 bin fiyat verdiler ama gelis tarihin belli olmadigi bu yuzden siparis almadiklarini ilettiler. Ellerinde passatlar vardi imps. icin 215 bin fiyat verdiler. 

@Acemi 203 bin TL verdikleri araç sunrooflu muydu? Şubat sonunda sunrooflu paket 191 bin TL'ydi. Mart'ta 198 oldu, geçenlerde bir bayiye sordum 208 bin dedi. 

[mention=16935]Acemi[/mention] 203 bin TL verdikleri araç sunrooflu muydu? Şubat sonunda sunrooflu paket 191 bin TL'ydi. Mart'ta 198 oldu, geçenlerde bir bayiye sordum 208 bin dedi. 
Sanmam hocam. Ben de Şubat sonunda sipariş etmiştim. Sunroofsuz 180 idi. Martta 190 oldu. İptal ettiğimde 200dü. Ama benim aracım limana sevk durumundaydi iptal ettiğimde. Su an çıkış limanina ulaşmışlar gelmeleri yakındır.

Ben Doguş'un fiyat politikasını da anlamıyorum. 2011 de Passat almıştım, liste fiyatı neyse bayide de fiyat aynıydı, %1-2 farkediyordu. Şimdi internet sitesi ile bayi arasında uçurum var,  250 bin olan aracı bayiye soruyorsunuz 200 bin fiyat veriyor. Bayiden bayiye de fiyat değişiyor. Diğer markalar da böyle bir durum yok, sitede fiyat neyse bayi indirimini yapıp fiyat veriyor.

Ben Doguş'un fiyat politikasını da anlamıyorum. 2011 de Passat almıştım, liste fiyatı neyse bayide de fiyat aynıydı, %1-2 farkediyordu. Şimdi internet sitesi ile bayi arasında uçurum var,  250 bin olan aracı bayiye soruyorsunuz 200 bin fiyat veriyor. Bayiden bayiye de fiyat değişiyor. Diğer markalar da böyle bir durum yok, sitede fiyat neyse bayi indirimini yapıp fiyat veriyor.
Yanlış biliyor olabilirim...
Bildiğim; resmi liste fiyatlari ÖTV üst dilimden hesaplanarak yapılıyor. Ancak nasil bir yol izliyorlar bilmiyorum, bu konulara cok hakim değilim, aracın bedelini düşük gösterip daha alt ÖTV diliminden bize satışını yapıyorlar. Bu ne kadar legaldir ya da illegaldir bilmiyorum ama müşterinin lehine gibi duruyor.

Son dönemde bayilerden fiyat alan var mı?  (Golf veya Passat) Varsa paylaşabilir mi?

Teşekkürler

Batmanda 5 yıl kadar görev  nedeniyle yaşadım.Adını sık sık duyduğum bir galerici var, gazetelere kadar çıkmıştı. Sıfır araç almak isteyen bölgenin kurtarıcısı, dürüst samimi insanlar İnstasını paylaşıyorum belki faydalı olur

https://www.instagram.com/emre_auto_batman/?hl=tr

Geri
Üst Alt