17 inç jant ve lastik ölçü seçimi ne olmalı?

Salihcan

Üye
İsim
Salih
Tüm forum üyelerinin Ramazan ayını gönülden kutlarım .Arkadaşlar size birşey danışmak istiyorum aracım için 17 inç lastik ebadında en iyi ölçü seçimi ne olmalı diye sorsam fakat bu seçimlerde yanak kalınlığı öyle çok ince olmayacak Ve tak tuk ses yapmayacak ayrıca taban genişliği fazla olmayacak bu konuda tecrübeli arkadaşlarımın önerilerini merak ediyorum saygılarımla 

@Salihcan hayırlı ramazanlar dilerim. Arkadaşlar da belirtmiş, 205/55/16, 225/45/17, 225/40/18 ölçülerini golfte kullanmış tecrübe etmiş biri olarak diyebilirim ki optimum lastik jant 225/45/17 dir. Görüntüsü de hoş, konforu da gayet yerinde. Tak tuk olmuyor gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Marka model olarakta continental premium contact 6 önerebilirim.

S. A. Ben jant degisimi için gezinirken auidi nin bir jantını beğendim. J 7x18 5x112 et 43 göbek 57.1mm orjinal. Bu jant siyah golf 8 e yakışır mı, bir diğer mesele et 43 değeri nasil olur, taşma, sürtme yapar mı

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-01-28-18-22-22-791_com.sahibinden.jpg
    Screenshot_2022-01-28-18-22-22-791_com.sahibinden.jpg
    58.7 KB · Görüntüleme: 12
S. A. Ben jant degisimi için gezinirken auidi nin bir jantını beğendim. J 7x18 5x112 et 43 göbek 57.1mm orjinal. Bu jant siyah golf 8 e yakışır mı, bir diğer mesele et 43 değeri nasil olur, taşma, sürtme yapar mı
Yakışır mı konusuna yorum yapmayacağım ama bu ölçüde bir sorun yaşamazsınız. Highline jantından (Dijon) 6 mm daha dışarda durur.

Dijon jantın ön 12mm, arka 15mm spacer ile sürtme yapmadığını düşünürsek öne 6 mm arkaya 10 mm spacer bile takabilirsiniz ama sizin spacer kullanacağınızı zannetmiyorum. :)

Kullanirim yahu niye kullanmayım :) daha yay takacaz edecez, hatta spacer ağırlığı olmasın diye et si uygun jant bakıyorum, modelide öyle gördüm zaten:)

Kullanirim yahu niye kullanmayım :) daha yay takacaz edecez, hatta spacer ağırlığı olmasın diye et si uygun jant bakıyorum, modelide öyle gördüm zaten:)
Hocam spacer ağırlığından bir şey olmaz, alüminyum parça neticede.
Ağırlığa takılıyorsanız baktığınız jantların ağırlıkları daha önemli bence.

Hocam spacer ağırlığından bir şey olmaz, alüminyum parça neticede.
Ağırlığa takılıyorsanız baktığınız jantların ağırlıkları daha önemli bence.
Usta 0.9 araba gitmez sonra :) ağırlık önemli bence, o yuzden orjinal jant bakınıyorum, jant ağırlıkları hakkında bilgim yok, veri de bulamadım, tavsiyeniz varmi

Usta 0.9 araba gitmez sonra :) ağırlık önemli bence, o yuzden orjinal jant bakınıyorum, jant ağırlıkları hakkında bilgim yok, veri de bulamadım, tavsiyeniz varmi
"Jant ismi" technical specifications şeklinde arama yapıp araştırmak lazım.

Ağırlığa fazla takılıyorsunuz bence, bir avuç alüminyum parçayı çeviremeyecekse (spacer) hiç binmeyelim bu arabalara. :)

Mesajlarınızdan az çok sizin hakkınızda fikir sahibi olduğum için spacer kullanmazsınız dedim zaten, kullanmayacaksınız da muhtemelen. :D

Bu jant Q3 için galiba..

Örnek olması açısından 7j 45et olan Troc jantını Golf'te nasıl durduğunu gösteren bir konu vardı👇
golf-jpg.42280

https://www.golftutkusu.com/topic/14271-golfe-t-roc-janti/

Teknik veriler ile farkları aşağıdaki linkten görebilirsiniz.
https://www.wheel-size.com/calc/?wh...40-18X7ET43&fcl=50mm&scl=50mm&wcl=30mm&sr=0mm

İstediğiniz değerleri değiştirerek , artı ve eksileri görerek fikir sahibi olabilirsiniz.

Son düzenleme:

Geri
Üst Alt