Sesli Komut Aktif Etme

Alpyaman

Katılımcı Üye

İsim
Alp
Merhaba,

geçen gün appconnect açıkken direksiyon sesli komut tuşuna basınca bu özellik aktif değil servis danışmanına danışın uyarısı verdi. Appconnect aktif edilince sesli komutta aktif olmuyor mu? Bu özelliği kullanmak için ne yapmak lazım.

araç 7.5 highline

Sesli komut ayrıca aktiv ediliyor. Aslında bu haliyle telefonu bağlayınca Sİri bu işi gayet güzel yapıyor.

Sesli komut ayrıca aktiv ediliyor. Aslında bu haliyle telefonu bağlayınca Sİri bu işi gayet güzel yapıyor.
Evet Siri iş görüyor ama tek bir düğmeden müdahale etmek daha mantıklı

sesli komut nasıl aktif ediiyor

Sizin Appconnect orijinal lisanslı mı? Öyle ise servisten alabilirsiniz.

Hocaların üstatların bir yorumu yok mu konuda?

Hocam şöyle bir yöntem söyleyim, 

O tuşa tek basınca lisans istiyor ancak basılı tutursanız siri yada android e komut verebiliyorsunuz. 

Not: Aracımda fabrika çıkış appconnect var ancak o tuş doğuş tarafından lisans ettirilmeden ithal ediliyor. İster sonradan para kazanmak için deyin, ister vergiye takılmamak için.. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam şöyle bir yöntem söyleyim, 

O tuşa tek basınca lisans istiyor ancak basılı tutursanız siri yada android e komut verebiliyorsunuz. 

Not: Aracımda fabrika çıkış appconnect var ancak o tuş doğuş tarafından lisans ettirilmeden ithal ediliyor. İster sonradan para kazanmak için deyin, ister vergiye takılmamak için.. 
Evet dediğiniz gibi uzun süreli basınca direk Siri devreye giriyor. Merak ettiğim tek basınca devreye girmeyen sistem içeriği ile sizin dediğiniz yöntem ile yapınca içerik olarak ne fark var?

Sesli komut durmadan ne demek istediniz  diye laf geveliyor. İşe pek yaradığı söylenemez. Navigasyon olan cihazlarda oluyor. Para hak eden bir özellik bence değil. 

@Alpyaman Araştırdığım kadarıyla bir fark yok.

Hatta aracın kendi ses tanımlama sistemi karşısında Siri, Android gibi sistemlerin milyon dolarlar harcanarak sürekli iyileştirdiği düşünülürse, sanıyorum telefon üzerinden komut yöntemi çok daha sağlıklıdır. 

Kanada vw forumlarında, aracın kendi ses komut sisteminde navigasyonun çok başarılı çalışmadığı, komutları çok doğru algılayamadığını da bir yerlerden okumuştum.

Son bir not,

Araçta sürekli telefonum bağlı seyahat ediyorum.
Bazen araç içinde muhabbet esnasında veya çalan şarkı esnasında android ses tanımlama sistemi kendi kendine devreye giriyor (herhangi bir tuşa basmadan) ve haliyle müziği kesiyor. 2-3 saniye komut alamadıktan sonra müziği devam ettiriyor.

Konuşurken telefonun algılayacağı "Android" vs. gibi bir şey söylemiyorum ancak bir şekilde bu sistem nadiren de olsa kendi kendine tetikleniyor.

benim araç comfortline, tel iphone. komut tuşuna bir kez bastığımda siri devreye giriyor.

sonradan carplay teyp taktırdım durum yine değişmedi siriyi devreye sokuyor tuşa bir kez bastığımda.

herhangi bir uyarı çıkmıyor.

@tiesay bilgiler için teşekkürler 

@omurkadir sanırım üniteden üniteye değişiyor yada doğuş oto kafasına göre takılmış 

İos 13 ile beraber aracın sesli komutu daha iyi hale getirildi diye okumuştum., ios ama ne kadar doğru emin değilim

Geri
Üst Alt