RCD 330 Türkçeleştirme & Firmware Yazılım Geliştirme hk.

Elinize emeğinize sağlık. Ben de bir 6,5 desay carplay kullanıcısı olarak takipteyim navigasyon konusunda özellikle.

@omurkadir

@bcaksk

Desay Navigasyon ekleme,

Bunun için linkteki GPS modülü almanız , 4 adet kablo almanız ve Sd karta Navitel navigasyon programını(türkiye haritası) yüklemeniz gerekiyor.

GPS modülünü alttaki resimlerdeki gibi ünitenin ana kartına bağlayacaksınız

1.jpg2.jpg

4.jpg

5.jpg

örnek rusça uygulama yapılmış,

6.jpg

Sonrasında medya tuşuna basılı tutup  navigasyona tıklayınca navigasyon çalışması gerekir,ilk çalışmada geç açılabilir.

Çalışmazsa Resident flash /navimenu içindekinavi  menu.ini dosyasındaki komut satırını değiştirmeniz gerekir,alttaki resimde işaretli. (Masaüstüne nasıl ulaşılacağı dil değişimi konu anlatımında vardı.) Şu şekilde

navi.jpg

Bu şekilde de olmazsa ki olmuş :D , Navigasyon program kısayolundan sd karttaki dosyayı çalıştırmak için sd karta path yapmak gerekecek. 

Navitel resmi sitesinde türkiye haritası mevcut ama ücretli belki free olarak intetten bulunabilir.

igo da destekliyor cihaz. 7ways de var ama hiç duymadım.

Navitel resmi sitesinde WinCe için uygulaması var direk linki veriyorum 

Navitel navigasyon linki

Gps linki  tıklayınız  GPS6mv2 - Türkiyede de satılıyor sanırım. 

bir de şöyle bir modul yükleme videosu var yt  

Not: cihazda internet bağlantısı olmadığı için trafik akışını göstermez.

Kendim uygulamasını denemedim, ama başka bir yöntem bildiğim kadarıyla şuan için yok.

Merhaba benimki de desay sanırım... paylaşım harika emeğinize sağlık hocam yarın deneyeceğim Türkçeleştirmeyi... bu radyoya navigasyon veya CarPlay update oluyor mu böyle bir imkan var mi yanı?6631A9B5-19A1-4977-9E7D-CF7332A9414F.jpeg

@Kaplanlar61 evet desay , carplay olmuyor, easylink telefon yansıtma ve video izleme oluyor,navigasyon büyük ihtimalle oluyor (y)

@alp koddan baktığımızda göre desaydı ama navigasyon uygulaması yüklenir mi onu bilemedim

Moderatör tarafında düzenlendi:
@alp hocam teşekkürler, eline koluna sağlık. Belki denerim önümüzdeki günlerde.

Fakat bu navigasyonlar sadece "multimedyada navigasyon var mı, var" muhabbetine yarıyor. Google Maps'ten gerisi yalan. Bunlara adam gibi gideceğin yeri bile yazamıyorsun, yok sokak istiyor yok kapı numarası istiyor. Bilsem giderim zaten :)  İnternetten onu mu araştırayım bi de. Hiç olmazsa Yandex yani.

Wince'ye keşke kurulumu olsaydı Google Maps'in. 
Bir de acaba radyo logolarına el atma şansımız var mıdır? Donanımsal bir eksiklik mi var?

Moderatör tarafında düzenlendi:
cihazda  rds desteği olmadığı için logo olmuyor. Belki manuel olarak resim formatında  yüklenebilir, bilemiyorum

@alp çok çok teşekkürler tüm bilgiler için iyi çalışma. Allah razı olsun. 

Carplayim var ama navigasyonu da yapmak isterdim özellikle iGO programını çok severdim eskiden. Yanlız modülü monte etmek benim için biraz zor şu aşamada.

Bence radyo logolarının hiçbir önemi yok radyoyu dinlemiyorum bile. Olmadı power app uygulaması var ordan power radyolarını açıyorum hem daha kaliteli sesi hem şarkı adları vs. yazıyor.

• Beğen
Tepkiler: alp
@alp hocam selamlar. bu güzel paylaşım için teşekkürler. noname cihaza sahibim. 2. yöntemi 16 gb sd kart ile denedim ancak başarılı olamadım. kartımız 8gb olmak zorunda mı?

Geri
Üst Alt