Kulaklık Tavsiyesi

Furkan

Moderatör
İsim
Furkan
Herkese merhaba,

Gün içerisinde evde uzun süre kulaklık kullanıyorum. Gözlük kullandığımdan, kafa bantlı kulak üstü kulaklıklar kulak kepçesine baskı yaptığı için gözlüğün sapı kulağımı acıtıyor. 

Bu sebeple kulak içi kulaklık kullanıyorum fakat uzun vadede sıkıntı yaşattı bana. 

İnternette şöyle bir ürün gördüm fakat bu tip kulaklıkların nasıl adlandırıldığını bulamadım.

3988587-6638.jpg

Bilindik teknoloji mağazalarında da yok sanırım böyle bir ürün.

Güvenilir bir satıcıdan buna benzer tavsiye edebileceğiniz bir ürün var mıdır?

Teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ear hook diye geciyor diye biliyorum bu tarz kulakliklar. Ama uzun sure kullaniyorsan kulakligin agirligi baski yapacagindan yine agri yapabilir. Ters mantikla bi cozum dusunursek, sapsiz gozluk care olmaz mi bu duruma? :)  

• Beğen
Tepkiler: SCC
Ben SONY marka buna benzer bir kulaklık kullandım, fakat bununla gözşük kullanmak da zor olacaktır, hem gözlük hem kulaklık kulak üstüne oturacak. Kullanım olarak da kulak içi kulaklıklardan çok daha iyi, kulağından düşecekmiş hissi vermiyordu.

• Beğen
Koss KSC 75.

Karı-koca iki takım kullanıyoruz. Müthiş rahat. Gözlüklüyüm bu arada. Müthiş transparan sesi var, müzik dinlemek bir zevk. Çok ama çok memnunum. Eski bir ürün, zor bulunuyor. Burada var. Ben daha ucuza almıştım, ama bu fiyata da çok cazip. Kesin öneririm. Beğenmezseniz ben üçüncü takım olarak sizden satın alırım.

• Beğen
Ear hook diye geciyor diye biliyorum bu tarz kulakliklar. Ama uzun sure kullaniyorsan kulakligin agirligi baski yapacagindan yine agri yapabilir. Ters mantikla bi cozum dusunursek, sapsiz gozluk care olmaz mi bu duruma? :)  
Güldürdünüz hocam. :)  Sapsız gözlük de bir çözüm olabilir tabi ama kullanabileceğimi zannetmiyorum onu. Teşekkür ederim.  (y)

Dediğiniz gibi aratınca birkaç kulaklık daha çıktı ama hep yurtdışı sitelerde. Bu tip bir kulaklıktan başka bir çözüm bulamadım. 

Ben SONY marka buna benzer bir kulaklık kullandım, fakat bununla gözşük kullanmak da zor olacaktır, hem gözlük hem kulaklık kulak üstüne oturacak. Kullanım olarak da kulak içi kulaklıklardan çok daha iyi, kulağından düşecekmiş hissi vermiyordu.
Aklıma bu tip bir kulaklık kullanmaktan başka bir çözüm gelmedi hocam, teşekkür ederim.  (y)  

Jabra 75t ilgimi çekiyor benmde ama o paralar verilir mi bilemedim
Hocam bu ürün kulakiçi kulaklık, benim işime yaramaz maalesef.

Koss KSC 75.

Karı-koca iki takım kullanıyoruz. Müthiş rahat. Gözlüklüyüm bu arada. Müthiş transparan sesi var, müzik dinlemek bir zevk. Çok ama çok memnunum. Eski bir ürün, zor bulunuyor. Burada var. Ben daha ucuza almıştım, ama bu fiyata da çok cazip. Kesin öneririm. Beğenmezseniz ben üçüncü takım olarak sizden satın alırım.
Hocam çok iddialı yorumunuz.   :)  Teşekkür ederim, gözlüklü bir kullanıcı olmanız sebebiyle yorumunuz benim için çok önemli.

Bir inceleme videosu izleyip bunu alabilirim.  (y)

Hocam çok iddialı yorumunuz.
Ses sistemleri ve müzik elektroniği konusunda deneyimliyim. Müziği cihaz dinlemek için araç olarak kullanabilirim ve sonuna kadar da yorumumun arkasındayım. Müzikalitesi ve normal kepçeli kulaklar için kullanışlılığı/konforu gayet etkileyici. Kaçırmayın...

Şu anda Tidal'den Imagine Dragons dinliyorum keyifle mesela. Üç saattir de kulağımda, yarısı tempolu yürüyüş esnasında olmak üzere...

Yalnız yarı açık sistem olduğundan yakınınızdakiler çok çok hafif de olsa müziği duyabilir. Sessiz ortamlarda sesi çok açıp dinlerseniz topluluk içinde rahatsız olan çıkabilir, özellikle benim gibi huysuz biri varsa. 

Ses sistemleri ve müzik elektroniği konusunda deneyimliyim. Müziği cihaz dinlemek için araç olarak kullanabilirim ve sonuna kadar da yorumumun arkasındayım. Müzikalitesi ve normal kepçeli kulaklar için kullanışlılığı/konforu gayet etkileyici. Kaçırmayın...

Şu anda Tidal'den Imagine Dragons dinliyorum keyifle mesela. Üç saattir de kulağımda, yarısı tempolu yürüyüş esnasında olmak üzere...
Gördüğüm kadarıyla uzun zamandır aynı tasarım ile üretilen bir kulaklık, youtube'a 8 yıl önce yüklenmiş bir inceleme videosu var zira.
Mercedes G Serisi müşterisi gibi bir müşteri kitlesi var galiba. :)  

Yorumlarda genellikle berrak bir ses verdiğinden bahsetmişler, sizin de söylediğinize göre ses kalitesi ön planda olan bir ürün.

Kulak kepçem küçüğe biraz daha yakın olmakla beraber ne çok küçük ne büyük; kullanım açısından bir sorun yaşamayacağımı tahmin ediyorum, belki biraz aşağıda kalabilir ama çok sorun olmaz herhalde.

Kablosu biraz zayıf bulunmuş genelde, alırsam belki ilerleyen zamanlarda bir kablo modifikasyonu gerekebilir. Kablo ve genel olarak malzeme dayanıklılığı konusunda  sizin yorumunuz nedir peki?

İncelemelerde 20 $'lık bir fiyattan zikrediliyor, burada 270 TL gibi bir fiyata satılıyor olması biraz can sıkıcı tabi ama diğer kulaklıklara kıyasla amacına daha iyi hizmet edecekse değer tabii ki.  (y)

ses kalitesi ön planda olan bir ürün.
Benzerlerini göre müzikalitesi iyi.

Kulak kepçem küçüğe biraz daha yakın
Eşim de aynısını kullanıyor, sorun yok.

Kablosu biraz zayıf bulunmuş genelde
Biri 4 senedir, biri 2 senedir günlük kullanımda daha bir kablo sorunu yaşamadık.

İncelemelerde 20 $'lık bir fiyattan zikrediliyor, burada 270 TL
Buna bir cevabın yok maalesef, ben 20$ mertebesinden almıştım. Ama şu sıralarda her şey pahalanıyor.

Kulakiçi kullandığım için Audio Technica ckr serileri iyidir.  cks serileri biraz daha bas ağırlıklıdır. Kablo sağlamlığı vs çok iyidir.  Askerde bile kullanmışlığım var. 

Koss KSC 75.

Üçüncü takım istiyorsanız linkten sipariş vermeniz gerekecek @cembo hocam. :D

P_20200429_123701.jpg

Yarım saat kadar önce geldi

Bugüne kadar kullandığım en rahat ve en hafif kulaklık. Gözlüklü bir kullanıcı için de ideal. Bir süre bir şey dinlemeden kulağınızda kalsa nerede diye arayabilirsiniz. :D

Kablosunun ince olmasını da anlıyorum, kalın-ağır bir kablosu olsaydı adeta kulaklığı aşağıya çekecekti ve gövdenin hafif olmasının bir esprisi kalmayacaktı.

Ses kalitesini yorumlayacak kadar ses ve müzik bilgisine sahip değilim fakat sıradan bir kullanıcı olarak gayet güzel buldum.

Şimdilik her şey çok güzel, memnunum. Umarım uzun yıllar sorunsuz kullanırım.

@cembo Çok teşekkür ederim, sağolun. Büyük kolaylık oldu benim için.

İyi ki forum ile istişare etmişim.  (y)

Geri
Üst Alt