Motor soguk kem geç çalışma

Son40

Yeni Üye
İsim
Soner
S. A cümleten 97 golf gti 2.0 motor soguk iken veya akşam arabayı stop ettim sabah ta marşa basınca 2. marşta tekliyerek çalışıyor stop ediyor 3. Marşta çalışıyor gayet iyi loranti sabit gaz verdiğimde 10 Bn devirden 5 Bn devire düşüyor stop ediyor sonra tek marşta alıyor gayet güzel motor ısınınca herşey normale dönüyor. Sabaha kadar marşa basıyım tekte alıyor. Motor sıcakken sıkıntı yok hareret sensörü degişti gaz tank beyin hepsi kontrol edildi sıkıntı yok pompada olsa ısınınca da çalışmaz tekler stop eder VS. VS sorun neden kaynaklanıyor olabilir yardımcı olurmusunuz 

@Son40 Merhaba ;

Mk3 GTI bu sorunu 2 sebepten yapıyor , Gaz kelebeği veya Rolenti Motoru , fakat ;

Yaşı itibariyle yağ buharı dönüş hattına da bakılmalı ,  uzun yıllar kullanım sonucu dönüş hattı tıkanıkları vs. de sebep olabilir....

Bilginize sunarım...

Upvote 0
Bu sizin söylediklerinize yakın tek kelime eden Bi usta görmedim ya bilmiyorlar yada yapmak mı istemiyorlar anlamadım bu dediklerinizi nerede yaptırma bilirim bilindik bir yer varmı acaba Ankaradayım ben

Upvote 0
@Son40 Merhaba ;

Mk3 GTI bu sorunu 2 sebepten yapıyor , Gaz kelebeği veya Rolenti Motoru , fakat ;

Yaşı itibariyle yağ buharı dönüş hattına da bakılmalı ,  uzun yıllar kullanım sonucu dönüş hattı tıkanıkları vs. de sebep olabilir....

Bilginize sunarım...
Sizi takipteyim gerçekten sizden çok şey öğreniyoruz tüm bilgiler için teşekkürler.

Upvote 0
@Son40 Merhaba , Ankara'da tek bildiğimiz ustamız Kaygusuz Oto Tamir Necati abimiz , ondan fikir alabilirisiniz.

Upvote 0
@bf417 s. Q dediğiniz yere gittim sağolsun oradaki usta ilgilenmeyi Bırak bakmadı bile direk arkada ww.bakan arkadaşlar var onlara git Bi göster deyip başından yolladı ustam 

Upvote 0
@Son40 Sanırım Necati usta'dan bahsediyorsunuz , yaşadığınız yerdeki bildiğim tek usta olduğu için ismini zikrettim , yoğundur ,bakmıyordur vs. bunlar insani durumlar ,..

Upvote 0
:D  gelen arkadaşa cihazım arızalı dedim. Bu model araçlarda arka da bir vw tamircisi arkadaş var onlar daha iyidir dedim ve bunları sanırım yüzüne bakmadan dedim. İnsanlar malının kıymetini mi bilmiyor anlamıyorum arabaya bakıp da şurası arızalı diyen bir usta bulmuş olsaydı bana gelmezdi. ben cihazım arızalı diye başka arkadaşa yönlendiriyorum sitem ediyor. kafamı motora sokup kurcalayıp sağını solunu bidene bakalım deyip parasını alaydım daha mı iyiydi. nedir bu karalama kampanyası yapamayacağım işe yapamıyorum diyorum ona bile laf atma. 

Upvote 0

Geri
Üst Alt