AEZ 17 Portofino Dark Jant uyumu

e2e

Üye
İsim
Emre Ertürk
Herkese merhabalar, elimde daha önceden skoda superb aracımda kullandığım 5X112 bijon  17 inc AEZ Portofino Dark Jant var.  Superb 1.4 TSI'dı ve hiç araştırma yapmadan taktım. Ancak Golf için bu jantı takmak istediğimde çok emin olmadığım için biraz araştırdım. Jant Mercedes için üretilmiş gibi duruyor. Bunu 1.6 TDI golfe takmak performans anlamında sıkıntıya sokar mı?

Bu jantın bulabildiğim linki ve örnek araç CLS 350  :O

https://www.wheelwright.co.uk/alloywheels/aez/portofino-dark-matt-black-polished-face/

Jantın özellikleri belli ama ağırlığını bulamadım. Birde son olarak böyle bir liste buldum passat  yazıp golf yazmadıkları içinde de kıllandım. Bu konu hakkında teknik bilgisi olan arkadaşlar varsa süper olur. 

Annotation 2020-04-22 131645.png

Jantın özellikleri:

Annotation 2020-04-22 131957.png

Burada skoda superb üstünde duruşu (17 olduğu için küçük kalıyor superb'e)

20180110_130713_resized.jpg

Son olarak AEZ in konfigüratöründe benzer bir jant buldum ve beyaz golfe denedim. Sanırım takınca böyle bir görüntü olacak biraz da bu yüzden takmak istiyorum :)

https://www.aez-wheels.com/3DKonfigurator/index.php?lcs=onz2sm13at&lng=DE   (sizde bu adresten benzer şekilde jant deneyebilirsiniz)

Annotation 2020-04-21 222743.pngAnnotation 2020-04-21 222818.png

@e2e mrb. Jant deneme sitesi herkesin çok işine yarayacak gibi. Teşekkürler.

Orjinal 3 golf jantının ölçüleri şöyle.

Screenshot_20190328-034311_Chrome.jpg

Herkese merhabalar, elimde daha önceden skoda superb aracımda kullandığım 5X112 bijon  17 inc AEZ Portofino Dark Jant var.  Superb 1.4 TSI'dı ve hiç araştırma yapmadan taktım. Ancak Golf için bu jantı takmak istediğimde çok emin olmadığım için biraz araştırdım. Jant Mercedes için üretilmiş gibi duruyor. Bunu 1.6 TDI golfe takmak performans anlamında sıkıntıya sokar mı?

Bu jantın bulabildiğim linki ve örnek araç CLS 350  :O

https://www.wheelwright.co.uk/alloywheels/aez/portofino-dark-matt-black-polished-face/

Jantın özellikleri belli ama ağırlığını bulamadım. Birde son olarak böyle bir liste buldum passat  yazıp golf yazmadıkları içinde de kıllandım. Bu konu hakkında teknik bilgisi olan arkadaşlar varsa süper olur. 

Ekli dosyayı görüntüle 30882

Jantın özellikleri:

Ekli dosyayı görüntüle 30883

Burada skoda superb üstünde duruşu (17 olduğu için küçük kalıyor superb'e)

Ekli dosyayı görüntüle 30879

Son olarak AEZ in konfigüratöründe benzer bir jant buldum ve beyaz golfe denedim. Sanırım takınca böyle bir görüntü olacak biraz da bu yüzden takmak istiyorum :)

https://www.aez-wheels.com/3DKonfigurator/index.php?lcs=onz2sm13at&lng=DE   (sizde bu adresten benzer şekilde jant deneyebilirsiniz)

Ekli dosyayı görüntüle 30884Ekli dosyayı görüntüle 30885
Paylaştığınız teknik özelliklerin yazılı olduğu görsellerin biri 8" genişliğindeki janta ait, diğeri 7".  ET değerleri de farklı.

Kendi jantınızın iç kısmından fotoğraf paylaşabilirseniz daha sağlıklı yorumlar alırsınız.

@frknyldrm  8" hocam benim jant. Yukarıda zaten görüntünün nasıl olacağını görmek için paylaştığımı yazdım. Yani 7"x17" olan görsel sadece araca jantı takınca nasıl duracağı hakkında bir fikir vermesi için.  

@frknyldrm  8" hocam benim jant. Yukarıda zaten görüntünün nasıl olacağını görmek için paylaştığımı yazdım. Yani 7"x17" olan görsel sadece araca jantı takınca nasıl duracağı hakkında bir fikir vermesi için.  
Gözümden kaçmış hocam, kusura bakmayın.  (y)

@e2e merhabalar TR'de satış yeri neresi acaba AEZ markasının ? Sitede beğendiğim modeller var sormak için

@pretoria  selamlar, rica ederim hocam. 

Orijinal stok jantlarda ağırlık bu ise ben direkt takayım jantları :)  Alüminyum olmasından kaynaklı 18 inch bile 13kg diye biliyorum ama umarım yanılmıyorumdur. 

Bilgi için çok teşekkürler. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@farukal hocam selam ben Ankara Yüke lastikten almıştım. Ancak onların da bayiliği devam ettiğini sanmıyorum. Euro nedeniyle bir çok firma kaliteli jant getirmeyi bıraktı. Getirende dükkana koymuyor yine sipariş usulü çalışıyor. İstanbul'da kesin vardır ama özellikle pahalı galerilerle çalışan lastikçiler var kesin onlarda vardır. Direkt olarak bir distribütör duymadım son dönemde AEZ için.

Geri
Üst Alt