Karteri deldim bilgisi olan varmı acaba

Tayyip3458

Üye
İsim
Tayyip
Dün gece aracımın sağ jantını kaldırıma vurdum ve jant dağıldı araç yere oturdu ve sürüklenerek devam etti asfalta sürtünme sonucu karter delinerek arafın motor yağı boşaldı ne kadar bi maliyet çıkartır kasko acaba kartere kaynak yapılıyormuş bilgisi olan varmı 

FE7669EB-76E4-480F-A983-B98B37353488.jpeg

4D640EA6-DCEC-4919-A361-205586A18395.jpeg

Çok geçmiş olsun. Jantı vurunca umarım iç aksamda da hasar meydana gelmemiştir. Arabayı Kaldırınca ortaya çıkar. Kaynak ne derece sağlıklı olur emin değilim. Böyle durumlarda değişim daha iyidir bence. Kasko varsa düşünmeden yaptırın bugünler için yaptırılıyor sonuçta.

@fatihahmet lastiğim yamuk duruyor disk kırık taşıyıcı yada salıncaktada sıkıntı var büyük ihtimalle bunlar beniö için pek önemli değilde karter e sadece 7-8 bin tl dedi ler onu merak ediyorum. 

A25D866E-C84A-4C99-BC3A-3DAF85EBA229.jpeg

@Tayyip3458 hocam Çok geçmiş olsun bencede Hiç kaynak vs işlerine girme sonra bir taraf eğik kalır bişey olur yağ kaçağı vs bir sürü uğraşma bidaha arkadaşın dediği gibi kasko bu işler için kafan rahat olacak şekilde yaptır geçmiş olsun tekrardan  

@tcu_halil sağol allah razı olsun kaskom var o yüzden içim rahat da hasar kaydı şişirecekler işte 

Geçmiş olsun. Herkes gibi bende kartere işlemin yapılmasının doğru olmadığını düşünüyorum. Birde bugünler için yaptırılan kaskonuz var. Böyle zamanlarda kullanmayacaksak ne zaman kullanacağız o kasko'yu? Kullanmamak için mi bir dünya para veriyoruz.

çok geçmiş olsun kasko varsa devreye sok a dan z ye yaptırmalısın... birde üzerindeki kırılan jant orjinal değil mi.

@bunyamin81 sağolun. Doğru söylüyorsunuz peki aracım 2014 model yetkili servistemi yaptırsam daha sağlıklı yoksa kaskomun anlaşmalı olduğu özel servistemi aracımı dün özel kaskonun anlaşmalı olduğu özel servise indirdik yetkili serviste yaptırırsam hasar kaydı 2 katına çıkar bilgisini verdiler ne yol izlemem lazım acaba

@metinkar orjinal jant ama çelik jantında pek bi önemi olduğunu anladım bende tuz buz oldu

Geçmiş olsun. ben 7-8 ay önce karteri deldirmiştim. jant lastik bir sorun yoktu bende. yetkili serviste 3750tl hasar tuttu, buna karter + karter koruma kapagı + yağ değişimi+ klima gazı + klima radyatör tamiri v.s. dahildi.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@ahmet306 internetten baktığım zaman kartel 2000₺ görünüyo ama bugünki görüştüğüm hasar danışmanı sadece karteriniz delikse 7-8bin tl tutacağını söyledi onu anlayamadım bende toplamda minimum hasarın 11.000-12-000 olacağını söyledi hocam anlayamadım bende

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu tip ön düzen arka düzen 

Aracın denge / dönüş / sürüş ekipmanları %300 yetkili serviste kaskodan yaptırılmalı

Karter ? Altı üstü ici yağ dolu tencere 

Bu şu anda en önemsiz teferruat!

aracın şasi / alt takım/ rot /rotil/ vs ekipmanlarını eski haline döndürsünler yeter

@Savatage aracıma bugün dosya açıcaklardı özel serviste onu iptal ettirip aracımı yetkili servise çektirmem daha sağlıklı olur dimi yoksa burası exper yapsa ondan sonra feragat edip yetkili servise çektirsem olur heralde

Geri
Üst Alt