Golf 7.5 Comfortline Hararet Problemi

Ofarukko

Katılımcı Üye

İsim
Ömer faruk
Arkadaşlar bu başıma 3 veya 4. defa geliyor hafta sonları genellikle silivri taraflarına giderim, giderken yüksek hızlarda giderken bile hararet yapmayan aracım dönüş yolunda klima açık olsun veya olmasın uyarı vermemesine rağmen 80 90 sabit hızla giderken hararet ısı göstergesi dikkatimi çekiyor artıyor sürekli ve en ufak bi rampada 80 90 ile bile sıcaklık artıyor size bir video bırakıyorum yardımcı olursanız sevinirim. BU ARADA UYARI IŞIĞI SOL SİS LAMBASI.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam acilen devirdaim pompasıni kontrol ettirin

Kronik sorun

Büyük ihtimalle degisecek yetkili serviste 3 ay once indirimli 1.700 tl civarina degistirmistim

Upvote 0
@HONEY  evet ben de önceden araştırdım devir daim ile ilgili olduğunu düşünüp bi ustama sormaya gittim, herhangi bir şey yapmadı olursa getir dedi araç servis bakımlı olduğunu söyledim ve 30 binde olduğunu, kendisi çok şaşırdı servis bakımlı ve yeni sayılacak bi araçta bunun olmasını

Upvote 0
Devirdaim sorunu, benim eski aracimda 150binde hala sorunsuz calisirken bazen boyle dusuk kmlerde sorun verebiliyor. 

Bakimli veya bakimsiz olmasi fark etmiyor, 500kmde bir yag degistirseniz bile bu basiniza gelecekti cunku parcada uretim hatasi var(en azindan belli basli partiler oyle bence).

Motorun su cevrimi cok farkli, pompada elektrikli. Trigere bagli olup surekli donse bile, elektrikli oldugu icin istedigi zaman su pompalayabilip istedigi zaman bunu durdurabiliyor. Sizin videoda cektiginizde de takili kalmis icindeki mekanizma yuksek olasilik.

Kronik sorunlardan ziyade de, antifreeze olarak ceşme suyu kullanmak, kirli antifreeze, g13 olmayan antifreeze...vs. Gibi etkenlerde cok onemli bunun bozulma faktorunde

Upvote 0
@mehmetmert anlıyorum hocam, katılıyorum size ustamda takılı kalmasından bahsetmişti eğer yaptıysa sinyal veriyordur dedi. Bu arada videolarını severek izliyorum :)

Upvote 0
Bende tersi olmuştu hararet düşüyor ve su eksiltiyordu devirdaim pompasinin yerinden

Upvote 0
Yaylı bir yapıda olan termostat kapalı kalırsa hararet yapar açık kalırsa motor sıcaklığı 90a ulaşmaz. Termostat a baktırın isterseniz. 

Upvote 0
Şu vb konulara bakmanızı tavsiye ederim. Devirdaim sorunu belli parti ürünlerde kronik olmakla birlikte Ciddi bir durumdur.

Upvote 0
Hocam 2017 golf 7. 5 aracımda 38 binde bu sorun oldu. Garantim bittikten 1 ay sonra oldu bu olay. Doğuşta kronik sorundan ücretsiz değişimi oldu. 

Upvote 0
6 saat önce, GodThread yazdı:

Arkadaşlar bu başıma 3 veya 4. defa geliyor hafta sonları genellikle silivri taraflarına giderim, giderken yüksek hızlarda giderken bile hararet yapmayan aracım dönüş yolunda klima açık olsun veya olmasın uyarı vermemesine rağmen 80 90 sabit hızla giderken hararet ısı göstergesi dikkatimi çekiyor artıyor sürekli ve en ufak bi rampada 80 90 ile bile sıcaklık artıyor size bir video bırakıyorum yardımcı olursanız sevinirim. BU ARADA UYARI IŞIĞI SOL SİS LAMBASI.

Merhaba öncelikle geçmiş olsun. Aracımı alırken su kaçağı mevcuttu ancak hararet yoktu. Bornova Vosmer'e götürdüğümde devir daim ile kayışları da yenileyelim iyi olacak dediler bende onay verdim. Arkadaşların söylediği gibi ufak bir problem büyük maliyetlere yol açabiliyor. Faturayı ekliyorum umarım maliyet açısından bir fikir verir. 

Screenshot_20200420_193053.jpg

Upvote 0
@Raban7 benimde garantim biteli 3 ay oldu, normalde acarlar da bi abim var izin de olduğu için ben de doğuştan maslaktan randevu aldım eğer öyle bir durum varsa beklemeden değiştirebilirim

Upvote 0

@ABB707 bu zamanlarda bu fiyatlar insanları zor durumda bırakabilir. Çok nadir de yaşansa bu durum tedbiri erkenden alıp aradan çıkarmak istiyorum. Fakat malum piyasanın hali kur ortada

Upvote 0

Geri
Üst Alt