Golf 7 map sensör temizliği

stark98

Üye
İsim
Umut
Merhaba arkadaşlar bugün 1.6 tdi mk7 aracımın maf sensörünü temizledim ,ancak map sensörünü de temizlemek istiyorum ve konumu bulamıyorum bilgisi olan var mı ? İyi forumlar...

Yanlış hatırlamıyorsam Emme manifoltu üzerinde olması gerekiyor.

Upvote 0
Temizledikten sonra adaptasyon yapmayı ihmal etmeyin

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Upvote 0
@Gökhan Bilgin teşekkür ederim ama map yada maf adaptasyonunu bilmiyorum inceleyebileceğim bi link var mıdır ? Bir de tdi map sensörümüz bu gibi duruyor, ama ben bunu motorun arkasında kalan koruyucu bant içerisinde gördüm inşallah doğru parçayı temizlerim 😂

0B058654-1467-4835-B955-70D8B9CF70E9.jpeg

Upvote 0
@stark98 hocam öncelikle temizlediğiniz sensör DPF fark basınç sensörü linkini paylaştığım videolardan yardım alarak Map ve Maf sensörlerini sökebilirsiniz.

Upvote 0
@SalimHocam çok teşekkür ederim tüm soru işaretlerim aydınlandı birazdan uygulamaya geçeceğim teşekkürler iyi forumlar.

Upvote 0
@stark98 hocam Map ve Maf sensörlerini neden temizleme ihtiyacı duydunuz ? Birde temizlik sonrası ne gibi değişiklikler oldu bizimle paylaşırsanız bilgilenmiş oluruz.İyi formlar.

Upvote 0
@Salim hocam şu günlerdeki boş istanbul trafiğinde bile sakin kullanımda 7 minimum yakıyor bu sebep ile temizlemek istedim ama map sensörünü temizleyemedim hocam ince bi pipet düşünün içinde sanki hiçbir devre yok bende sprey sıkmaya cesaret edemedim siz daha önce temizlediniz mi ?

Upvote 0
@Salim hocam şu günlerdeki boş istanbul trafiğinde bile sakin kullanımda 7 minimum yakıyor bu sebep ile temizlemek istedim ama map sensörünü temizleyemedim hocam ince bi pipet düşünün içinde sanki hiçbir devre yok bende sprey sıkmaya cesaret edemedim siz daha önce temizlediniz mi ?
@stark98 hocam yok ben daha önce hiç temizlemedim açıkçası ihtiyaçta duymadım sizin neden temizlemek istediğinizi merak ettim sadece kendi fikrimi söylemek gerekirse whürt ün bu tür işler için temizlik sipreylerinden yararlanabilirsiniz.

Upvote 0
@Gökhan Bilgin teşekkür ederim ama map yada maf adaptasyonunu bilmiyorum inceleyebileceğim bi link var mıdır ? Bir de tdi map sensörümüz bu gibi duruyor, ama ben bunu motorun arkasında kalan koruyucu bant içerisinde gördüm inşallah doğru parçayı temizlerim 😂

Ekli dosyayı görüntüle 30782
Map sensörü paylaştığım resimdeki hocam. Görevi Hava sıcaklığını ölçerek Uygun havanın yakıt karışımı ile buluşmasını sağlamak adına ECU ya bilgi göndermektir.

volkswagen-golf-map-sensoru-basinc-sensoru-orjinal__0512445190256374.jpg

Upvote 0
@Ender Hocam Sadece sıcaklığı değil basıncı manifoldaki hava basıncını da ölçer ismide burdan gelir zaten. MAP(Manifold Air Pressure)

Upvote 0

@Ender hocam yukarıdaki videolara göre söktüm ama map sensörü bir pipet gibi içi gözükmüyor, eski nesildekileri rahatça temizleniyordu ama bu parçaya güvenemedim içini göremediğim için temizleyemedim

Upvote 0

Geri
Üst Alt