Lastik Basıncı

Skyline

Katılımcı Üye

İsim
Musa
Arkadaşlar hepimizin bildiği gibi lastik basıncı çok önemli ve araca çok etkili olan bir durum. Lastik basıncını akaryakıt istasyonlarında ölçtüğümüz zaman yanlış ölçümler olabiliyor ya da akaryakıt istasyonuna gidene kadar olan mesafede lastikler ısınıyor ve yine yanlış sonuca sebebiyet verebiliyor. Bu hususlar gözetilince, kendime bir lastik basınç ölçme aleti ya da basınç ölçerli bir hava pompası almayı düşünüyorum araç için. Sizlere sorum ise sizlerin bu konuda tedbiri nedir ve bana öneriniz nedir. Teşekkürler.

Forum da bu konu hakkında bilgi var. Hem lastik basıncı hemde cihaz hakkında

@Alpyaman araştırdım ama göremedim gözümden kaçmış olmalı tekrar göz atayım. Teşekkürler yorumunuz için

@Musaaksoy Merhaba,

Öncelikle gideceğiniz yerin Sertfika sahibi bi yer olarak tercih etmenizi tavsiye ederim. Kullanılan manometreler kalibreli mi vs dışarıda herhangi bir lastikçide yaptıracağıınız iş te keza aynı tereddütle yaklaşabilirsiniz. Kullanacağınız, alacağınız ölçüm cihazının hassas olmasını istiyorsanız kalibre ettirmeniz, gerçek ölçüm değerlerini göstermesinin doğruluğu açısından önemlidir.

merhabalar bu konuya ek bende farklı birşey sormak istiyorum 17 inc dijon kullananlar lastik basıncınız kaç acaba öğrenebilir miyim ben aracı aldıktan 1 ay sonra benzinlikte baktığımda 4 lastik içinde 41 psı basıncı olduğunu gördüm sonra fakbrika bunu yaptıysa budur normali diyerek hiç dokunmadım ama bana biraz yüksek geldi sizlerde kaç hava var ?

merhabalar bu konuya ek bende farklı birşey sormak istiyorum 17 inc dijon kullananlar lastik basıncınız kaç acaba öğrenebilir miyim ben aracı aldıktan 1 ay sonra benzinlikte baktığımda 4 lastik içinde 41 psı basıncı olduğunu gördüm sonra fakbrika bunu yaptıysa budur normali diyerek hiç dokunmadım ama bana biraz yüksek geldi sizlerde kaç hava var ?
lastik basıncı kaç yolcu yolcu olduğuna ve bagaj yüküne bağlı olarak değişiyor fakat 41 gayet fazla geldi bana. Gerçi akaryakıt istasyonlarındaki cihazların bazıları doğru ölçmüyor. lastik satan yerlerden rica ederseniz kontrol ederler

34

@Ilhann 17 Inc Dijon için diye değilde, yük vs durumuna göre değerlendirmenizde gerekir. 33PSI yük taşımında kullanmadığınız bir araç olarak tavsiye edebilirim

@Ilhann  hocam fabrikadan cıkarken aracin ne kadar satilacagi belli olmadigindan yuksek psi basiyorlar. Ben 32-34 arasi kullaniyorum dijonlarda. Hava iyice isininca 32 basiyorum bu mevsimlerde 34.

@ZITIPAŞA anladım hocam sanırım dediğiniz gibi fabrika fazla basınç yapmış olabilir en yakın zamanda lastikçiye gidip havalarını düzelttirmek lazım :)

@Ilhann kesinlikle hocam, fazla yuksem ve dusuk psi hem konfordan hem guvenlikten kayip yasatir.

Geri
Üst Alt