DSG şanzuman arızası

abdulkadir47

Yeni Üye
İsim
Abdulkadir
Arkadaşlar foruma yeni üye oldum öncelikle herkese iyi günler diliyorum umarım herşey yolunda olur yolunda gider ve iyi vakit geçiririz şimdi sorunuma gelicek olursam bende bi 2013 model comfortline golf 7 1.2 tsi dsg şanzumanlı bi araça sahibim araçım 91.000 km de araçın ben 2 sahibiyim ilk sahibi araçı almama yakın 2018 yılında almıştım almama yakın ozon otoda mekatroniğini değiştirmişti aldığımda öyle şanzumanda bi problem görmedim fakat bu 2-3 aydır araçı kunllanıyorum araç vites geçişleri d1-d2-d3 geçerken özellikle gaza yüklediğimde devir 2-3 binin üstündeyken d2 den d3 atıyor bazen hafif eğimli rampada d2 kalıyor ve dip gaz yaptığımda devir 3000-4000 sonrası d3 atıyor normal otobana cıktığımda geçişlerde bi problem yok sakin kunllandığımda d3-d4-d5-d6 serin serin atıyor fakat dip gaza verdiğimde araba bi bağırıyor ve geçişleri oldukca zorlaşıyor geçen hafta doğuş otoda bakıma götürdüğümde kavramada sorun olduğunu ve 7 bin lira masraf cıkarttıklarını zubizu 5.500 tl düşebileceklerini söylediler servis bu biliyorsunuz ufacık şeyde değişime gidelim diyorlar sizce sorun mekatronikte mi olabilir yoksa kavramada mı hiç bi şekilde iyi niyette alamadım malesef 5.500 tl ödediğimde sorunun düzelip düzelmiceğini bile bilemiyorum arkadaşımda 1.4 tsi dsg şanzumanlı araç var aynı rampayı cıktığında araçı hiç bayılmıyor d2 d3 d4 kadar tık tık atıyor fakat bizim 1.2 cıktığımızda d2 cıkıyor d3 attığımda bayılacak gibi oluyor araç

Geri
Üst Alt