Start stop sorunu

Aslntcr06

Yeni Üye
İsim
Aslan
İyi akşamlar arkadaşlar 2017 model golf 7,5 aracım,  benim sorunum aradım start stop sistemi devreye girmesi ile alakalı. start stop her zaman devreye girmiyor bazen giriyor bazen girmiyor daha önce yaşamış olan varmı sorunu neden kaynaklı olabilir ki

aynen katılıyorum akü değişimi yapmanız lazım olabilir...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
@Aslntcr06 Hocam akünüzün şarj ihtiyacı olduğu için start stop devreye girmiyor periyodik bakımları serviste yaptırıyorsanız en kısa sürede servise gidip sorununuzu iletin ve akünüzün ölçülmesini isteyin muhtelen şarja bağlanacak daha sonra yine problem devam ederse değişim talep edin bildiğim kadarıyla akülerin garantisi 3 yıl şansınız varsa direk değişimde olabilir.

Upvote 0
@Salim yarın doğuş otoya götürcem aracımı 2017 şubat çıkışlı aracım 3 yıl tamamlandı yani ama daha aracım 21.000 km de ve full yetkili servis bakımlı

Upvote 0
[mention=11839]HONEY[/mention] bu start stoplu aküler şarj oluyormu
Tüm aküler sarj olur

Araciniz yil km bakinca çok kullanilmamis yeterli sarj a ulasmadigi için ömrünü yemiş olabilir

Servis sarj edip kurtarma yoluna gider mi bilemem direk degisim odakli calistiklari için

Disarda bir akücüye yavaş sarjda full yaptirip desarj ettirip tekrar full sarj yaptırıp şansımı denerdim

Upvote 0
Start-stop sisteminin araca zararı vardır/yoktur mevzusuna girmeyeceğim, ben sevmediğim için devreye girdiği zaman tuşa basarak kapatıyordum sürekli.

Yazılım ile kapatılabildiği gördüğümde de kapattırmıştım, kafam rahat. 

Upvote 0
Dur kalk dur 2 ileri bi stop  mehter takımı style sürüşlerde zaten kapatıyorum 

Anası + bacısı ağlar be akünün 35-40  kere start stop ? 

35 saniyelik kırmızı lambalarda yine fuzuli 

Ama120 saniyelik bazı lambalar varki ? 

Burada eyvallah hadi devreye girsin. 

120 saniyenin 90 saniyesinde ben bile uyku moduna geçiyorum 

Upvote 0
@Aslntcr06 akünuzun markasi ne hocam, makyajli kasalarda bazi araclarda gelen akulerin kalitesinin dusuk oldugu sikayetleri mevcut bolca. Kasim ayinda girdigim bakimda akunun sarja ihtiyaci var ancak daha gider degismeye gerek yok demisti usta. Arac 47 bin km de, start stopu araca bindigim an kapatirim, uzun kirmizi isiklarda tusa geri bastigim an devreye giriyor. Bir sorun yasamadim henuz ancak aku omru yaklasik 4-5 yil anladigim kadariyla.

Upvote 0
Doğuşa bıraktım aracı gerekli kontroller yapılıp haber verecekler Aküde ise sorun iyi

niyet garantisinden değişir mi

ki

Upvote 0
@Aslntcr06 garantiniz varsa akü servisre ücretsiz bi şekilde değiştirilir.Benim 2015 model aracımın garantisi uzatılmıştı. 4-5 ay önce gidip sadece start-stop çalışmıyor dedim.Halbuki akü bittiğinden haberim vardı ama bi şey demedim.Aküyü sıfırla değiştirdiker verdiler :)

Upvote 0
@muhammedakgunes garantisi yok aracın 2017 model ama km çok düşük 21.000'de yetkili servis bakımlı araç bakalım iyi niyetten değiştrecekler mi yarın netlik kazanır sanırım doğum % 50 personel ile çalıştığı için bugün haber gelmedi

Upvote 0

Geri
Üst Alt