Start stop sorunu

Aslntcr06

Yeni Üye
İsim
Aslan
İyi akşamlar arkadaşlar 2017 model golf 7,5 aracım,  benim sorunum aradım start stop sistemi devreye girmesi ile alakalı. start stop her zaman devreye girmiyor bazen giriyor bazen girmiyor daha önce yaşamış olan varmı sorunu neden kaynaklı olabilir ki

Multimedya ekraninda arac durumuna girince start stop butonu olacak sol alt kisma dogru . Ona tiklayin. Neden start stopun devreye girmedigi orada yaziyor. Mesela aracin calismasi gerekiyor, egim fazla , direksiyon acisi vs vs

Upvote 0

@biycash abi araba çalışıp ne kadaR tol gidersem gideyim devreye girmiyor hararet güzel yağ sıcaklığı iyi kemer takılı engellicek hiçbirşey yok duruyorum lambada devir saati 10 dan 9-8 lere filan düşüyor ve orada start stopun devrede olduğunu A işareti de çıkıyor ama stop etmiyor hiçbir hata da vermiyor stop etmediği için 

Upvote 0
Benim golf 7.5  tsi aracımda da Işıklarda tam durmadan yani durmaya çok yakın bi evrede stop devreye giriyor. Az biraz hareket halindeyken direkt durdurmasından rahatsızım. Passat dizel kullandım bi süre onun zamanlaması daha iyiydi. Ki bi arkadaş geçenlerde burda aracı durdurunca motordan gelen bir sesi çekmiş normal mi diye.vakumlama sesi gibi bi ses. O sesin yağ pompasından olduğunu düşünüyorum. Turbo için. Yani zararsız start stop turbo için. 

Upvote 0
@Aslntcr06 merhaba öncelikle yorumu çok güzel arkadaşlar var start stop devreye girmesi için aracın tüm verileri istenilen kriterde olması lazım yoksa sistem devreye girmez ama siz eğer sakin kullanıp kırmızı ışıkta durduysanız ve sistem devreye girmediyse o sıra direksiyona en ufak müdahaleniz bile oluyorsa sistem devreye girmez ama demişsiniz ki A ibaresi çıkıyor evet bu araç tamamen 0km olduğunda her türlü çıkar ama birinde normal A birinde üzerinde çizgi olan A gelir  bunu bir video veya resimle görel hale getirirseniz daha net anlaşılabilir gibi 

Upvote 0
Araca indiğimde çekip atcam abi yani herşey normal görünüyor direksiyona filan dikkat ederek denicem bir de 

Upvote 0
@Aslntcr06 Hocam multimedya ekranından kontrol edin araç size start stop için gerekli şartı söyleyecektir tahminimce "güç ihtiyacı var" uyarısı çıkacak buda akünüzün şarj ihtiyacı olduğu anlamına gelir.

Upvote 0
@forjust1day benim söylemek istedigim turbo yaglanmasi bunuda anlamanin yolu star stop kullanilan ve star stopu genelde devre disi birakilan aracin turbo performansindan anlasilir 

Upvote 0
@forjust1day ben sonucta mühendis deilim sade bi vatandasim kardes benim kendi mantigimla düsündûgûm zaman herzaman söylenilen motor sicakken herzamn 20 saniye kadar rolantide calistirin söyledigim konuda star stop devredeyken turbo yaglanmasi olurmu konuyu iyi oku gardas

Upvote 0

Geri
Üst Alt