Start stop sorunu

Aslntcr06

Yeni Üye
İsim
Aslan
İyi akşamlar arkadaşlar 2017 model golf 7,5 aracım,  benim sorunum aradım start stop sistemi devreye girmesi ile alakalı. start stop her zaman devreye girmiyor bazen giriyor bazen girmiyor daha önce yaşamış olan varmı sorunu neden kaynaklı olabilir ki

Merhabalar kardeş arada çalışıyorsa sanırsam sıkıntı yoktur çünkü araç yeni aküden olma şansı düşük valla ben bütün aldığım araçlarda star stop özelliğini aracı çalıştırır çalıştırmaz devre dışı yapıyorum ben şuna inanıyorum araca faydalı bir teknoloji deil aksine zararı var nedeni kullandığımız araclar turbolu benim bildigim motor sicakken stop etmeden en az 20 saniye rolantide çalismasi lazim aracin turbo yaglanmasi icin star stop uzun yol basiyoz basiyoz hop sehir içi biryere giriyoruz isikta varsa durunca araç hemen stop ediyor ne oldu turbo felan yaglanmadi he śuda var eger teknoloji olarak stop etse dahi içerde yag sirkilasyonu varsa o zaman dicek biseyim yok ama benim bildigim sirkilasyon yok

Upvote 0
Aynen  kardeşim arada çalışıyor arada çalışmıyor kafasına göre yani arabayı yeni aldım sayılır bnde kullanmıyorum bi bakayım dedim ve sağlıklı çalışmıyor wv özel serviste arkadaşım var gittim bilgisayara bağladı herhangi bir arıza uyarı vermemiş dedi akü de iyi durumda anlam veremedim yani birgün çalışıp diğer gün çalışmamasına

Upvote 0
birgün çalisiyor bir gün çalismiyorsa onda problem vardir büyük ihtimal 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Bisey deil ne demek ama söyle söylim golfte böyle star stopla ilgili kronik bisey yok bence sikinti yoktur

Upvote 0
Merhabalar kardeş arada çalışıyorsa sanırsam sıkıntı yoktur çünkü araç yeni aküden olma şansı düşük valla ben bütün aldığım araçlarda star stop özelliğini aracı çalıştırır çalıştırmaz devre dışı yapıyorum ben şuna inanıyorum araca faydalı bir teknoloji deil aksine zararı var nedeni kullandığımız araclar turbolu benim bildigim motor sicakken stop etmeden en az 20 saniye rolantide çalismasi lazim aracin turbo yaglanmasi icin star stop uzun yol basiyoz basiyoz hop sehir içi biryere giriyoruz isikta varsa durunca araç hemen stop ediyor ne oldu turbo felan yaglanmadi he śuda var eger teknoloji olarak stop etse dahi içerde yag sirkilasyonu varsa o zaman dicek biseyim yok ama benim bildigim sirkilasyon yok
Start stop sistemi gayet akıllı bir sistemdir, aracın tüm sensörleriyle haberleşme halinde olan bir sistem gibi düşünün . Turbonuz aşırı sıcak ise devreye girmeyecek start stop info ekranında aracın calismasi gerekir ibaresini göreceksiniz. Daha önce başıma geldi. Ayrıca araca zararı olan bir sistemi neden bütün firmalar kullansın? 2015 yılından bu zamana kadar tsi araç kullanıyoruz birgun dahi start stop devre dışı bırakmadık bir zararinida görmedik . Bence bu sistemi iyi araştırın 

Upvote 0
@forjust1day henüz 5 yaşında bir araçta zararını görmemiş olmanız normaldir. Onun haricinde en basit şekilde söylemek gerekirse bu sistemi kullanan firmaların büyük çoğunluğu alman markaları. Geçtiğimiz yıllarda emisyondan büyük darbe yiyen yine alman markaları. Yani kullanıcı için değil kendileri için yaptıkları bir sistem ve hiç bir yararı olmadığı gibi zararı olan bir sistemdir start stop.

Upvote 0
@forjust1day henüz 5 yaşında bir araçta zararını görmemiş olmanız normaldir. Onun haricinde en basit şekilde söylemek gerekirse bu sistemi kullanan firmaların büyük çoğunluğu alman markaları. Geçtiğimiz yıllarda emisyondan büyük darbe yiyen yine alman markaları. Yani kullanıcı için değil kendileri için yaptıkları bir sistem ve hiç bir yararı olmadığı gibi zararı olan bir sistemdir start stop.
Fransızlarda 2012 yılından bu yana kullanıyor. Start stop sisteminden dolayı arıza yapıp motora zarar veren bir örnek emsal edebilir misiniz . Zararı olduğuna mı inanıyorsunuz yoksa elinizde kuvvetli deliller mi var 

Upvote 0
Start Stop için bahsedilen zararlar şehir efsanesidir. 
Faydası da tamamen kullanan kişinin bakış açısına göre değişir.

@Aslntcr06 Hocam senin problemle ilgili bize daha detaylı bilgi verirsen daha iyi yardımcı oluruz. mesela arabayı çalıştırdıktan sonra ne kadar yol gttikten sonra devreye girmedi, devreye girmediğinde gösterge panelinde start stopun devrede olmadığına dair uyarı çıkıyormu.

Upvote 0

Klima açıkken, aracı çok devirli sürdüğünüz zaman ve kışın hava çok soğuk olduğunda ilk çalıştırmadan sonra en az 5-10 dk devreye girmiyor. Söylediklerim 1.4 TSİ golf 6 ve 1.6 TDİ golf 7 için geçerli. Genel gözleminizi yapın hava 15 - 20 derece herhangi bir iklimlendirme sistemi açık değilken sakin bir şekilde ışıkta durdunuz ve çalışmıyor ise bir baktırmak yaralı olabilir. Bu arada vag com kodu ile iptal ediliyor diye biliyorum ancak düğme de var sonuçta alışkanlık edinirseniz her sürüşe başladığınızda eliniz otomatik olarak gidiyor ve kapatıyorsunuz. Ek olarak, 2018 bir Polo vardı bizde bu sistem orada biraz tehlikeli çalışıyordu. Tam ışığa geliyorsunuz ve durma ile durmama arası bir an vardır ya orada pat devreye giriyor ve hamle yapamadığınız için tekrar çalışmasını bekliyorsunuz. Bazen tehlikeli olabiliyor.

Upvote 0

Geri
Üst Alt