Dyson silikon

realunreal

Katılımcı Üye

İsim
Enver Irmak
Araç
2016 1,4 TSİ
Dyson silikon ile yapıştırdığım plakami zarar vermeden çizmeden cikarmanin basit bi yontemi veya sprey varmıdır tskler simideden

Moderatör tarafında düzenlendi:
Çıkartmanın mı yöntemi? Tam anlayamadım. 

Evet çıkarmak istiyorum.

Ön cam sökmek icin kullanilan celik ip var onunla cikabilir

Zor iş, plakayı soğuk silikon ile yapıştırmak pek mantıklı bir iş değil. Zarar vermeden çıkartmak için epey uğraşmanız gerekecektir.

Çift taraflı bantlar yeterince güçlü, silikon yerine bant kullanılmalı bence.

Tavsiye edildiği gibi çelik tel ile olabilir ama uğraştırır her türlü.

@realunreal Hocam, Ben daha önce bu işlemi yaptım çok fazla silikon sıkıp yapıştırmışlardı o bölgeyi ısı tabancasıyla plaka üstünden iyice ısıtın ve sonra çelik telle elinizi kesmeden çıkarmaya çalışın tampon üstünde fazla miktarda dayson silikon kalıyor onun için maket bıçağını kullanabilirsiniz ayrıca solusyon olarak göçükçülerin kullandıkları silikon sökmek için kimyasallar var belki işe yarayabilir.

Dyson silikon ile yapıştırdığım plakami zarar vermeden çizmeden cikarmanin basit bi yontemi veya sprey varmıdır tskler simideden
Misina ile plaka ve tampon arasına kıl testere ile keser gibi aşağı yukarı hareketle kesin. Dikkat edin misina elinizi kesmesin. Misinayı iki ucundan bezle tutun. Tamponda kalan silikon kalıntılarını gazyagi vb. boyaya zarar vermeyecek bir şeyle silin.

SM-G973F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kolay gelsin

Dayson slikon dediğiniz sanırım Dayson PU(Poliüretan) Mastiktir. Bunu gazla vs yumuşatamazsınız.

Herhangi bir tunningçi zarar vermeden sökebilir. Neticede onlarda aynı şekilde yapıştırıyorlari

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt