Passat B8 Trendline

Colinbhk

Üye
İsim
Hakan
Merhabalar,

Uzun süredir aranızdayım ama aktif olarak yazmak malum sebepten evde olunca bugünlere nasip oldu. Eski bir VAG kullanıcısıyım, Scirocco white edition, Polo, Golf 7, Bora dan sonra 2 çocuk nedeniyle oluşan bagaj hacmini karşılamak için yaklaşık 2 senedir 2016 Passat B8 Trendline TDI, DSG araç kullanıyorum. VAG grubunun en bilgili ve keyifli forumu olduğu için buradan paylaşım yapmak istedim. Arabalarına benzer şekilde yaklaşanlarla bir arada olmak keyifli :)  

Bütçe nedeniyle 2. el Octavia ve Passat arasında kalmıştım, şimdi iyi ki Passat almışım diyorum, retrofitlerin çoğunu buradan takip ettiğim ve ilham aldığım şekilde yaptım.

Parçaların bir kısmını aliexpressten aldım, bir kısmını da 2012 den beri tanıştığım Ender elektronikte yaptırdım.

- Spor pedal takımı

- ön ve arka kapı altı aydınlatma

- ön ve arka ayak aydınlatması

- Ayna altı Led aydınlatma (katlanır aynanın orjinalleri çok pahalı bulduğum için yaptırmadım)

- Trendlinelardaki bardaklıklar sürgülü değildi maalesef, sürgülü olanlarla değiştirdim

-İç trimleri piano blackle değiştirdim

- Llumar ATR cam filmi

- 5 inch composition media yerine, yeni nesil 8 inch app. connectli composition media

- amblem geri görüş kamera

- PLA 3, manevra fren fonksiyonu da geldi (kamera ve bu eşimle beraber kullandığımı için :)  )

- Mode ve ESP tuşu ve Profillerin açılması

- 16 inch Aragonları, 17 inch istanbul jantlarla değiştirdim (gönül 18 den yana ama fiyat ve temizlik konusu problem)

-  ACC ve front assist

- Highline dan çıkma hafızalı, masajlı, ısıtmalı 4 lü koltuk takımı (bununla beraber koltuk ısıtma için BCM de değişti)

- Lane assist ve tabela okuma ( ön cam değiştiği için yağmur ve far sensörü)

- Çercevesiz kararan dikiz aynası

- Far anahtarı değiştiği için sis farı da taktırdım

- Anahtarı metal krom olanla değiştirdim

- Highline tek renk ambiyans aydınlatmalı ahşap çıtalar

- Led tavan aydınlatmaları

- Krom kaplı cam açma düğmeleri

- Koltuk ısıtmalı manuel klima paneli (otomatik klima kazan değişimiyle çok maliyetli ve ciddi işçilik istiyor)

- Kör nokta ve parktan çıkış yardımcısı

- Keyless giriş

- Bi-xenon replika farlar (araçtaki tek OEM olmayan parça, ama halojenden daha başarılı, orjinal LED çıkma bile bulsanız işçilikle beraber 8-9 bin bandında)

Bunların hepsini 1,5 senede ciddi emek harcayarak yaptım, genel olarak bunu satıp highline alsana diyenlere bunun bir keyif olduğunu anlatmak zor olsa da.

IMG_2721.JPGIMG_2731.JPGIMG_2726.JPG

Aklımda 1-2 retrofit daha var ama eşim beni boşamazsa tabi :D  

1-2 resmini de ekliyorum 

Bir maşallahınızı alırım

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhabalar,

Uzun süredir aranızdayım ama aktif olarak yazmak malum sebepten evde olunca bugünlere nasip oldu. Eski bir VAG kullanıcısıyım, Scirocco white edition, Polo, Golf 7, Bora dan sonra 2 çocuk nedeniyle oluşan bagaj hacmini karşılamak için yaklaşık 2 senedir 2016 Passat B8 Trendline TDI, DSG araç kullanıyorum. VAG grubunun en bilgili ve keyifli forumu olduğu için buradan paylaşım yapmak istedim. Arabalarına benzer şekilde yaklaşanlarla bir arada olmak keyifli :)  

Bütçe nedeniyle 2. el Octavia ve Passat arasında kalmıştım, şimdi iyi ki Passat almışım diyorum, retrofitlerin çoğunu buradan takip ettiğim ve ilham aldığım şekilde yaptım.

Parçaların bir kısmını aliexpressten aldım, bir kısmını da 2012 den beri tanıştığım Ender elektronikte yaptırdım.

- Spor pedal takımı

- ön ve arka kapı altı aydınlatma

- ön ve arka ayak aydınlatması

- Ayna altı Led aydınlatma (katlanır aynanın orjinalleri çok pahalı bulduğum için yaptırmadım)

- Trendlinelardaki bardaklıklar sürgülü değildi maalesef, sürgülü olanlarla değiştirdim

-İç trimleri piano blackle değiştirdim

- Llumar ATR cam filmi

- 5 inch composition media yerine, yeni nesil 8 inch app. connectli composition media

- amblem geri görüş kamera

- PLA 3, manevra fren fonksiyonu da geldi (kamera ve bu eşimle beraber kullandığımı için :)  )

- Mode ve ESP tuşu ve Profillerin açılması

- 16 inch Aragonları, 17 inch istanbul jantlarla değiştirdim (gönül 18 den yana ama fiyat ve temizlik konusu problem)

-  ACC ve front assist

- Highline dan çıkma hafızalı, masajlı, ısıtmalı 4 lü koltuk takımı (bununla beraber koltuk ısıtma için BCM de değişti)

- Lane assist ve tabela okuma ( ön cam değiştiği için yağmur ve far sensörü)

- Çercevesiz kararan dikiz aynası

- Far anahtarı değiştiği için sis farı da taktırdım

- Anahtarı metal krom olanla değiştirdim

- Highline tek renk ambiyans aydınlatmalı ahşap çıtalar

- Led tavan aydınlatmaları

- Krom kaplı cam açma düğmeleri

- Koltuk ısıtmalı manuel klima paneli (otomatik klima kazan değişimiyle çok maliyetli ve ciddi işçilik istiyor)

- Kör nokta ve parktan çıkış yardımcısı

- Keyless giriş

- Bi-xenon replika farlar (araçtaki tek OEM olmayan parça, ama halojenden daha başarılı, orjinal LED çıkma bile bulsanız işçilikle beraber 8-9 bin bandında)

Bunların hepsini 1,5 senede ciddi emek harcayarak yaptım, genel olarak bunu satıp highline alsana diyenlere bunun bir keyif olduğunu anlatmak zor olsa da.

Ekli dosyayı görüntüle 30621Ekli dosyayı görüntüle 30620Ekli dosyayı görüntüle 30619

Aklımda 1-2 retrofit daha var ama eşim beni boşamazsa tabi :D  

1-2 resmini de ekliyorum 
Maşallah hocam, elinize boş beyaz bir kağıt almışsınız ve güzel bir şiir yazmışsınız adeta.

Tüm bunları evli iken yapmış olmanız da ayrı bir başarı tabi. :D

Allah ağız tadıyla binmeyi nasip etsin.

Maşallah hocam.

Fotoğraflarda direk manuel klima gözüme çarptı, o multimedya ekranının altında digital klima olsaydı tadından yenmezdi.

Aklınıza girmiş olmayayım klima değişimi vs. Yengenin size fırça atmasına sebep olmak istemem

Masallah hocam naptiniz oyle. Highline + opsiyon seviyesine gelen donanimlar var. Ciddi bir emek harcamissiniz tebrik ederim. Saglikli gunler kazasiz surusler diliyorum . 

@bunyamin81 aklımda vardı ama 3-4 bin TL leri bulacak bir opsiyon, forumda bir arkadaş yapmıştı ama artık aktif değil bildiğim kadarıyla ve kazan değişmesinin yanında 4-5 sensör daha eklenmesi gerekiyor tam anlamıyla çalışması için bunu da yapabilmek kolay değil, passatlarda bir de 3. Bölge var kı o işi daha da zorlaştırıyor.

onun yerine güvenlik donanımlarına öncelik verdim

Maşallah, eski bir passat b8 kullanıcısı olarak kazasız belasız sürüşler diliyorum. 

Bende yeri her zaman çok ayrı ve saygı duyduğum bir araç, b8 kasa ile zirve yaptığını düşünüyorum. 

Güzel hatıralar ile anımsayacağım bir foto da benden gelsin

IMG_0522.JPG

Herkese merhaba, bende eski bir golf kullanıcısıyım, yaklaşık 5 sene boyunca golf 7 kullandım ve çok memnundum. ÖTV muafiyetli araç alma hakkımız doğduğundan dolayı Golf'ü satıp Passat almaya karar verdim. Yalnız fiyat sınırlamasından dolayı en baz paket olan impression paketi satın alabildim. Sizin yaptığınız gibi bazı yükseltmeler yapmayı planlıyorum. Benim için bu yükseltmelerin en önemlilerinden biri koltuk. Suni deri kaplatmayı düşünüyordum yalnız sizin gibi Highline dan çıkma hafızalı, masajlı, ısıtmalı 4 lü koltuk takımı konfor açısından çok daha mantıklı olacak gibi geliyor. Nereden temin edilebilir ve ortalama fiyat skalası nedir. Bilgilendirme yapmanız mümkün mü . Selamlar

@Tyrael merhaba

ben yaklasik 1 sene malum siteden surekli baktiktan sonra highline parcalari satan bir cikmaciyi arayarak bulmustum, o zaman yaklasik piyasasi 6 bin TL idi. Ankara opsiyonel otoda takim halinde kapi dosemeleri dahil yanlis hatirlamiyorsam 14-15 bin TL ye satiyordu, cikmacilardan surekli arastirarak denk getirebilirsiniz. Piyasada cok fazla hasarli passat var ama cogu ya comfortline ya da impression. Alttaki ilanin fiyati gayet iyi, ama rengi bej oldugu icin siyah ic takima uyumlu olmaz kilif veya kumaslari degistirilebilir ama on koltuklarin alt kismini da boyamak gerekebilir. Taktirmasi kablo seti vb. ile bin TL yi bulacaktir.Bu arada koltuk isitmasi da calissin isterseniz bcm nin degismesi gerekir, ayrica koltuk isitmali manuel klima paneli de dahil 2 si aliexpressten yaklasik 2 bin TL ye gelir. 

Passat b8 beyaz koltuk Highline takım İlan No: 913139624 

@Colinbhk inş aracınızı satarken bu yaptıklarınızın karşılığını fazlasıyla alırsınız hocam 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam muhteşem retrofitler , gerçekten helal olsun, elinize sağlık :) çok büyük emek var  :masallah:

Geri
Üst Alt