VAG Kablo Versiyon Yükseltme Detaylı Anlatımı

@mehmetcx Bu türkçe çevirisi sanırım, tam ne yazmış yollarmısınız biraz saçma çevirmiş sanki :)
hocam gönderdiğiniz dosyayı kullanarak kurulumu yaptım biraz daha yol kat etmiş olmakla birlikte yeni sorunla karşılaştım test butonuna bastığımda 2 tane OK alıyorum fakat can bağlantısını yapamıyor sanırım foto paylaşıyorum nasıl bir yol izlemeliyim sizce

Adsız.png

@mehmetcx Araçta kontak açık mı ve Kullandığınız kablonun uzerinde yazan yada bildiğiniz versiyonu nedir?

@mehmetcx Çalışması lazım, uygun zamanda uzak bağlantı verirseniz bakalim.
Bu sabah tekrar denedim ve 3 ok aldım hocam ne sebeptir bilinmez sırasıyla "Araç Bağlantısı+PC USB bağlantısı+Kontak açılımı+VCDS uygulama açılımı(internet ve güvenlik duvarı kapalı)" uyguladım ve sonunda giriş yapabildim. Tekrar teşekkürler yardımlarınız için.

Bu sabah tekrar denedim ve 3 ok aldım hocam ne sebeptir bilinmez sırasıyla "Araç Bağlantısı+PC USB bağlantısı+Kontak açılımı+VCDS uygulama açılımı(internet ve güvenlik duvarı kapalı)" uyguladım ve sonunda giriş yapabildim. Tekrar teşekkürler yardımlarınız için.
tbrkler :D  

Arkadaslar merhabalar

versiyon yukselttikten sonra aracda bulunan hic bir module baglanamiyorum.usb test yapiyor hersey tmm ama modullere tikladigimda tepki vermiyor.Yorumu olan var mi?

selam. VCDS Hex V2 20.4.2 Interface 2nd ATMEGA162+16V8B+FT232RQ kodlu kablom var. Bu versiyon kablonun güncelleme konusunda durumu nedir? Kodlama isinde cok cok cömezim.. Oldu ki unuttuk wifi acikken bagladik. guncellerse kablo cöp olur mu? 

@PassificGolf7 Atmega162 ise sorun yok guncellenir, internet açık bloke olsa da halledilir. Bootloader açıksa cok kolay sende yapabilirsin, açık değilse programlayici baglayip yapmak lazim, programlayici ile yapılırken bootloader da açılır, sonrasinda kolayca yapılır yani.

@PassificGolf7 Atmega162 ise sorun yok guncellenir, internet açık bloke olsa da halledilir. Bootloader açıksa cok kolay sende yapabilirsin, açık değilse programlayici baglayip yapmak lazim, programlayici ile yapılırken bootloader da açılır, sonrasinda kolayca yapılır yani.
Cok sagolun.. Amacim yukseltmek degil. zaten aracima gore  Fazla surumde... ama ne olur ne olmaz emin olmak istedim. 

Ekleme: bootloader olayini hic bilmiyorum. dedigim gibi hic bilgim yok.. daha yeniyim bu kodlama islerinde.

Geri
Üst Alt