VAG Kablo Versiyon Yükseltme Detaylı Anlatımı

@mehmetmert Sayesinde bizde 18,9 HEX - V2  Kablomuzu 20.04 versiyonuna Yükselttik.

Kendisine Çok Teşekkür ederim. Ellerine Sağlık Mehmet Hocam. :masallah: (y)

@Pergamon  merhaba , bootloader kapalı ama vid/pid uygun  , ilk sayfada konu içinde anlatım mevcut(hw 46 anlatımı) , programlama yapmanız gerekiyor maalesef başka türlü kablonuz yükseltilemez.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@alp bey uzaktan bağlanma şansınız varmı yardımcı olmak için 0541 558 75 70

@alp merhaba alp banada yardımcı olabilme durumun varmı 05531803075 uzaktan bağlanabilirmiyiz

Normalde bu tarz konularda hiç şansım olmaz ancak bu sefer şans yüzüme güldü.

Elimdeki 15.7 kablo atmega162 çipli çıktı, müsait bir zamanımda versiyon yükseltmeyi deneyeceğim.

Screenshot_2020-06-13-01-33-06-94.png

@alp bugün 18.2 kablomun versiyonunu yükseltmek için vermiş olduğunuz işlemleri yaptım bootloader enable yazısını okudum daha sonra eeprom write diyerek dosyayı başarılı şekilde kurdum. Sonra 20.4 versiyonu kurarak vcds loader dosyasından çalıştırdım buraya kadar herşey düzgün gitti programı çalıştırdım options tan test ettim

IMG_20200616_182831.jpg

Buradan sonra arayüze geçtim ama hiçbir kanalı okumuyor. Bu durumun bir çözümü varmıdır.IMG_20200616_182922.jpg

Kabloyu çıkarıp tekrar takın tam oturmamış gibi geldi bana

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Burada benim gördüğüm sizin kablonuzun sürümünün 19.6 olduğu, kullandığınız uygulama ise 20.4. 

Bundan dolayı olabilir mi?

image.png@agacmalzeme

Moderatör tarafında düzenlendi:
Biraz kurcaladım sorun çözüldü[emoji846]
Gecmis olsun hocam

Nasıl çözüldü

Başkasının da basina gelirse bilgi olması açısından soruyorum

@HONEY CAN dediği sanırsam veri yolu bağlantısı diye tahmin ettim. kabloyu 4-5 kere söküp taktım en sonunda gördü. Daha önce hiç görmemezlik yapmamıştı ama bu sefer böyle oldu.

Geri
Üst Alt