VAG Kablo Versiyon Yükseltme Detaylı Anlatımı

Konu yardımıyla kablomu güncelledim teiekkürler

Elinize sağlık , Cesaret edebildiğim bir zaman deneyeyim ben de , aracım eski gerçi ama yenilersek kablosu hazır olur 😁

Arşivlenecek nitelikte bir paylaşım olmuş. Elinize sağlık. Bende geçen gün youtube de falan aradım ama bulamamıştım yabancı kaynaklarda dahi... 

Bence konu sabitlenmeli. 

Ulaşmak çok zor değil aslında, Çin'li kanki yapmanız lazım :)  Zaten konudaki Tüm guide'i hazir halde gonderiyorlar.

Mesele biraz deneyim ve donanim tiplerini bilmek. Otesinde de yapilabilecekler var, tamamen pert gorunen kablo da biraz elektronik mudahale ile duzeltilebiliyo.

Bootloader açıksa cesaret'e gerek yok basın gitsin yazılımı 😁

hocam emeğinize sağlık, tebrikler gerçekten sağolun.

Emeğinize sağlık, foruma yeni katıldım çok sade ve anlaşılır şekilde açıklamaşsınız. Teşekkürler...

Gerçekten güzel bilgiler  elinize sağlık :)   18.9 kablom ile deneyeceğim müsait zamanda

Bende bu linkteki 19.6.1 versiyon kablo var yükseltme yapabilir miyim? https://tr.aliexpress.com/item/4000489444182.html  Ürün açıklamalarında  Yükseltme Yapılamaz diyor.

46 modülüne giriş yapmaya çalıştığımda "No Response From Controller" şeklinde hata alıyordum. ve kabloyu aldığım yer bana Firmware dosyası ve içinde nasıl yükleneceğine dair talimat videosu olan https://mega.nz/#!yw0h0abT!pZ5gph4Bqu0Lj5SKb7aYMCnQZfKWSt4tSJaaqZUko5M  bu linki gönderdi ve Tıpkı sizin konuda anlattığınız şekilde araca bağlanıp Eeproom yüklemesi yapmıştım. Versiyonum hala 19.6.1 görünüyor. ve 46 modülüne yine bağlanamadım. Bu kabloya dediğiniz şekilde Versiyon yükseltmesi yapılabilir mi?

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Link35 Size yollanan dosyalar bu konuda anlatılan işlemin aynısı.

Kablonun içindeki firmware güncellendikten sonra VCDS yazılımınıda yeni versiyonu yüklemeniz lazım. Forumda başlık var en güncel versiyon ve Loader'ı dahil oraya yüklendi, indirip kurabilirsiniz.

Giremediğiniz modüle gelince yeni nesil araçlardaki bazı modüllere bağlanabilecek bir klon kablo yok maalesef şu anda.

Ross-Tech V2 kablo çıkarttı o bağlanabiliyor ancak Klon olup üzerinde V2 yazanların eski kablolardan dış şekli ve iç devre yapısının değişmesi dışında bir farkı yok maalesef.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@CemK Aydınlatıcı bilgilendirme için Teşekkürler.

Anladığım kadarıyla Kablo güncellemesini indirdiğimiz  VCDSLoader_v9.2/VAGCOM_EEWriteLang.exe dosyasını çalıştırıyoruz, Yeni kurulumu  ise VCDSLoader_v9.2/VCDS-Release-20.4.0-Installer dosyasını çalıştırıyoruz öyle mi?

Benim aracım da EURO 6 Yeni nesil Motor.

46-Central Conv.  Module bağlanamama sorununu satıcıya anlattığımda bana o güncellemeyi yüklersem sorunun çözüleceğini söylemişlerdi fakat güncellemeyi yaptığım halde sorun çözülmediğini söyledim ve Anlaşmazlık aç parasını iade edelim dediler bende kabloyu başka modüllerde kullandığım için para iadesi almadım. Bu güncellemeden sonra bu modüle gerilebilir mi  acaba diye düşünüyorum. Bu Modüle girilme ihtimali yoksa güncelleme yapmanın bir anlamı yok sanırım. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

@Link35 Siz yazdırma işlemini söylediğinize göre yapmışsınız ve bundan eminseniz  sadece arşivdeki 20.4 yüklemesini yapabilirsiniz. Modul bağlantısıına ulaşmanız ile ilgili birşey diyemem ancak eğer ki 20.4 yükseltme yaparsanız ilgili module giremediğiniz taktirde kablo bağlantısını çıkarmanızı bir süre bekledikten sonra aracı çalıştırıp tekrar denemenizi önerebilirim, yine de çözüm olarak düşünmeyin lütfen.

Geri
Üst Alt