18 inç spor süspansiyon

Aliii

Üye
İsim
Ali
Arkadaşlar merhaba size bir konuda danışmak istiyorum.. aracı sıfır aldığımda üzerindeki jant lastikler dikkat çekmişti hoş da duruyordu(225 40 18 spor süspansiyon) lakin ben aracı kullandıktan sonra hayal kırıklığna uğradım. Özellikle ayrıntıları öğrenince.. Sizce konfor anlamında 18 inç çok kayıp yaratıyor mı yoksa ben bunu taktığım için mi bu bendeki huzursuzluk bitmek bilmiyor 

@Aliii tamamen zevk meselesi aslında, ben elimden gelse 21-22 jant takarım ne kadar sert ve spor o kadar iyi benim için, ama yumuşak ve konfor odaklı olan süspansiyonu daha çok sevenler var, konu kişisel olduğu için objektif bir değerlendirme imkanı maalesef yok.

Yani şöyle düşünün herkes sert süspansiyon sevse bugun 18-19 jantlar 20-30 bin civarında olurdu talep sebebiyle yada hiç kimse böyle birşey istemese eibach vogtland hr gibi yay üreten yerler hiç olmazdı, tamamen zevkler renkler yaylar jantlar olayı.

Arkadaşlar merhaba size bir konuda danışmak istiyorum.. aracı sıfır aldığımda üzerindeki jant lastikler dikkat çekmişti hoş da duruyordu(225 40 18 spor süspansiyon) lakin ben aracı kullandıktan sonra hayal kırıklığna uğradım. Özellikle ayrıntıları öğrenince.. Sizce konfor anlamında 18 inç çok kayıp yaratıyor mı yoksa ben bunu taktığım için mi bu bendeki huzursuzluk bitmek bilmiyor 
Kişiden kişiye değişir., bana 17 bile konforsuz geliyor., başkasına tam tersi olabiliyor., araçta takılı olan lastikler de konforu +/- etkiler..

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Serkanasn işte ben daha çok konfor odaklı olduğum için bu durum canımı sıkıyor.. Yani 17 inç ile 18 spor arasında bariz fark yoksa neyse derim ama ciddi anlamda fark varsa bu beni üzer 

@Aliii merhaba aracım 18 jantla geldi dolayısıyla spor süspansiyonda var kışlık 16 inc jantlarla kullanıyorum konfor ciddi fark ediyor.18in görseli birde viraj performansı iyi lakin konfor ciddi ölçüde düşüyor ne yazıkki

Bende Spor Süspansiyon 18 jantlı fabrikasyon üretim olan Jantlarımı 19 ile değiştim ve halen kullanmaktayım...

Bu iş Bir nevi Zevk ve talep meselesidir hocam.

Jant lastik ebatı büyüdükçe Konfor Azalır. Ama Görsellik vb artar. Tamamen TERS orantılı olarak insanlar bu iki aralıkta kendine uygun olan durakta dururlar.  (y)

Moderatör tarafında düzenlendi:
@caglar_61 hocam 18 inç spor süspansiyon özellikli ise nasıl 16 ya geçebiliyorsunuz? 

Arkadaşlar bu konuda gerçekten çok rahatsızım altımda golf var ama memnun değilim önceki aracım fiesta idi o bile daha konforluydu yani buna bindiğimde o konforu hiç hissetmiyorum ilk aracı satın alacağım vakit(İstanbul acarlar bayi satıcı Berrin Özer) bana aracın  fotosunu attı kaporayı yollayıp fotodaki tekerlerin büyük olduğunu görünce meraktan aracı henüz almadan araştırdım olumsuz çok yorum vardı bunu satıcıya dile getridğimde beni böyle bir şey olmadığına bir güzel ikna etti malesef keşke yasal olarak şikayet edebilsem araç engelli aracı olmasa çoktan elden çıkarırdım ama malesef ki 5 yılı tamamlaması lazım tekerler ve jantlar için servis değişim önermiyor zira spor süspansiyona gideck jant ebatı 18dir değiştirildiği takdirde aracın takımına zarar verir yakıta etkisi olumsuz olur gerçekte gittiğiniz hız ile göstergedeki uyuşmaz vs dendi yorumlar balıyorum kimsi konforun tekerlerden değil süspansiyondan olduğunu söylüyor kısacası ne yapacağımı şaşırdım önerileriniz neler sizce bu durumda ne yapılabilir? 

@Aliii bu konuyu servise sordum sorun olmayacağını söylemiştiler.kışlık 18 hem maliyetli hem de geniş taban lastiğim kış performansı c segment araçta kötü olacağı söyleniyordu o yüzden 16 inc jantlı kışlık takım yaptım kendime

@Aliii hocam cok rahatsız ediyorsa tüm ekipmanı satıp normal süspansiyona geçersiniz elinizde para bile kalır yani  

Benimki 17inch dijon bu bile sert ama görüntüsü için herseyi çekerim.hatta keşke durban 18 olsa 

Geri
Üst Alt