Çocuklar için güvenli Video izleme uygulaması

yusuf

Yönetici
İsim
Yusuf
Merhaba arkadaşlar,

Çocuklar youtube çok seviyor hepimizin bildiği üzere. Benim kızın tabletten önce youtube sildim. Devamında browserda arama yaparak bulmaya başladı :)  derken neden kontrol altında bir uygulama yapmayayım dedim. Birkaç arkadaş ile birlikte bir uygulama geliştirdik. Sadece ailenin izin verdiği videoların bulunduğu bir platform hazırladık. Küçük çocuklar için güvenle kullanabilirsiniz. Şimdilik sadece ios cihazlarda var. 

https://apps.apple.com/tr/app/tubitube-güvenli-video-i-zle/id1499850569?l=tr

Merhaba arkadaşlar,

Çocuklar youtube çok seviyor hepimizin bildiği üzere. Benim kızın tabletten önce youtube sildim. Devamında browserda arama yaparak bulmaya başladı :)  derken neden kontrol altında bir uygulama yapmayayım dedim. Birkaç arkadaş ile birlikte bir uygulama geliştirdik. Sadece ailenin izin verdiği videoların bulunduğu bir platform hazırladık. Küçük çocuklar için güvenle kullanabilirsiniz. Şimdilik sadece ios cihazlarda var. 

https://apps.apple.com/tr/app/tubitube-güvenli-video-i-zle/id1499850569?l=tr
Şu an bekarım fakat bunun çok çok önemli bir konu olduğunun farkındayım. Küçük çocuklar internetten ne kadar uzak kalırlarsa o kadar iyi diye düşünüyorum.

Eğitici şeyler de var diyenler olacak fakat @yusuf hocamızın yaptığı gibi bir uygulama ile önlem alınmadığı sürece o eğitici şeyler; tonlarca çamurun arasındaki güzel bir oyuncak için çocuğu o çamurun içine sokmak oluyor bence.

Bu dünyada ve bu dünyaya yapılabilecek en güzel şey saygılı, bilgili ve bilinçli evlatlar yetiştirmektir diye düşünüyorum. Zira biz göçerken bu dünyayı onlara emanet bırakacağız ve emaneti ehline vermek gerekir.

Hocam elinize sağlık, en kısa zamanda android için de yaparsınız umarım. 

Çalışma mantığı nasıl, uygulama youtube gibi bir sonraki video ya otomatik geçmeyip, sadece bizim oluşturduğumuz filtredeki videoları mı sırasıyla getiriyor?

Bir de geçen gün kızım seyrederken korku öğeli bir reklam geldi, bu uygulama reklamlar konusunda da çözüm sunabiliyor mu? Yoksa youtube premium mu tek çare? 

Çalışma mantığı nasıl, uygulama youtube gibi bir sonraki video ya otomatik geçmeyip, sadece bizim oluşturduğumuz filtredeki videoları mı sırasıyla getiriyor?

Bir de geçen gün kızım seyrederken korku öğeli bir reklam geldi, bu uygulama reklamlar konusunda da çözüm sunabiliyor mu? Yoksa youtube premium mu tek çare? 
Hocam aslında Youtube Kids uygulaması var onu yükleyebilirsiniz, tamamen sizin seçtiğiniz kanallardaki videoları gösteriyor ve tabii ki reklam içeriği yok tamamen çocuk videoları var. Tavsiye ederim. 

Screenshot_20200415-134111_Google Play Store.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Hocam içinde ebeveyn menüsü var. Oraya girerek youtube üzerinde olan tüm içeriklere erişebiliyorsunuz. Buradan kanal ya da videolara izin veriyorsunuz ve çocuk modunda sadece bunlar görünüyor. 

İlerde süre sınırı Vs de koymayı düşünüyoruz. İhtiyaçlara göre çözümler olacak zamanla. 

@Recep Gül hocam apple için yok bu uygulama. Sadece Android için yapmışlar. Daha doğrusu türkiye için açık değil. 

@Recep Gül hocam apple için yok bu uygulama. Sadece Android için yapmışlar. Daha doğrusu türkiye için açık değil. 
Türkiyede olmadığını bilmiyordum. İsterseniz apk olarak paylaşabilirim. Eğer oluyorsa tabii. 

Geri
Üst Alt