bir otomobil alma hikayesi

magic dedi:
aşağı yukarı şöyle bir şey şekillendi Murat kardeşimin son dokunuşlarıyla,  :)

onunkinden farkı, onda u led var ben de yok, bende cam tavan var onda yok, bir de benim 2 güvenlik takıntısı var tabi :)

1,2 idi comfortline'dı derken, bağımsız süspansiyon, güvenlik vs  deyip buraya kadar çıktık, bu iş çok zormuş, eldekiyle gönüldekini buluşturmak, ne yardan ne serden geçmemek... Murat kardeşim olmasa zordu işim, gerçi o olmasa golfle ilgim olmazdı ya...

1,4 TSI 125 PS DSG Highline………….: 86.800

Pasifik mavi metalik renk farkı…..... : 1.098

Panoramik cam tavan ..........................: 3.100

ErgoActive Koltuklar.............................:1.172

Geri Park Kamerası:…....………………..610

Arka hava yastıkları .................................: 845

Çarpışma hazırlığı.....................................: 491

Sürüş Profili seçimi.................................... 393 TL

Yer tas.stepne farkı düşülecektir......… -429

---------------------------------------------------------------------

Anahtar teslimi:………………………….: 94.080

@silvershadow
Kıymetli Emre Üstadım;

Dilerim içinize sinmiştir.Sizin ve eşiniz hanımefendinin.

İçine bindiğinizde ve dışarıdan bakarken sizi elinizde olmadan kendiliğinden gülümsemenize vesile olacak bir mutluluk kombinasyonu oluştuğunu umuyor ve diliyorum.

Bu hayatta mutlu olacak şey bu kadar azken

ve gittikçe azalırken.. sayenizde arttı.. Nasıl mı?

önce varlığınız, sonra sohbetiniz, sonra da dostluğunuzla vesile olmakla ziyadesiyle mutlu ettiniz beni de.

Sağolun var olun...

magic dedi:
Orhan kardeşim, sağol, liste epey şekil değiştirdi  :) o iki güvenlik donanımını da bu konudaki diğer herşeyi öğrendiğim gibi yine buradan sizlerden öğrendim, hem xenonlar var zaten yetmez mi?

@Orhan Hoca
Değerli Hocam;

İlk kez Golf'ün kadınlarla kurduğu bağın derinliğine  R'sızımı sattıktan sonra rastlamıştım.

Şimdi ise eşimin konfigürasyonumu merak edişi ve sonrasında ortaya çıkan bir olasılıkla şahit oldum.

Pasifik mavi bir Highline vardı DSG ve başka da bir opsiyona sahip değildi.

Önce DSG'den bahsettim, "ne gerek var?" dedi eşim.., sonra rengine bahane buldu... " Güzel " dedi "ama fazla güzel..." dedikten sonra devam etti. Bu kadar güzel bir şeye bakan çok olur, "nazar olur" diye tamamladı... Fakat ben onun demek istediğini satır araltında alt yazı olarak geçerken okumuştum.. "Buna binersen seni daha fazla kıskanırım demek istedi " kendi lisanıyla..

Ama konuşmada ısrarcı olmayan tarzda açıklama yaparken.. "Hem ben U ledli olmasını istiyorum." diye di,linin altındaki baklayı çıkarttı.

Özet olarak bu kadar güzel bir kombinasyona tam anlamıyla göz alıcı bir son dokunuş ile 1.680 TL farkla sahip olabilirsiniz.

Orhan Hocamın kastı ve benim de desteğim bu yönde fakat bütçe ve hesaplar sizde elbette.

Temsili bir fotoğrafla konuyu renklendirelim:  &:

RYAoDY.jpg

magic dedi:
aşağı yukarı şöyle bir şey şekillendi Murat kardeşimin son dokunuşlarıyla,  :)

onunkinden farkı, onda u led var ben de yok, bende cam tavan var onda yok, bir de benim 2 güvenlik takıntısı var tabi :)

1,2 idi comfortline'dı derken, bağımsız süspansiyon, güvenlik vs  deyip buraya kadar çıktık, bu iş çok zormuş, eldekiyle gönüldekini buluşturmak, ne yardan ne serden geçmemek... Murat kardeşim olmasa zordu işim, gerçi o olmasa golfle ilgim olmazdı ya...

Anahtar teslimi:………………………….: 94.080

@silvershadow
Kıymetli Emre Üstadım;

Anahtar teslimi:………………………….: 94.509

Müsaadenizle

Dijon bahsinize müteakiben..

kısmında  küçük bir düzeltme yaptım.

değerli Murat kardeşim, Orhan kardeşim, Yusuf kardeşim;

sizlerin sayesinde edindiğim bilgiler, sonrasında tecrübeler sayesinde böylesine kör cahil olduğum bir konuda ortalamaya göre çok üstün sayılabilecek bilgilerle donandım, üstelik bu golf denen otomobil vesile oldu, ondan yüzlerce kat değerli dostluklarınızla karşılaştım, sağolun…

şimdi bu hafta bir tanıdık bulmaya çalışıyorum, sonrasında şiparişimi vereceğim, uled de olsun isterdim hatta anahtarsız giriş ve hatta acc, ama beni comfortline’dan highline taşıyan en önemli 2 nokta biri bağımsız süspansiyonun kattığı güvenlikse diğeri Murat kardeşimin baz donanımın üstüne 3-4 bin tl’nin geçilmemesini salık verdiği opsiyon tutarıydı. Comfortline’ın üstüne 12 bin TL’ye varan opsiyon ekleme isteğim, o donanımı anlamsızlaştırıyor ve bu yüzden bir üst donanımı zorunlu kılıyordu. Bu sayede highline’a geçtik şu anda 7500 tl opsiyonla zaten Murat kardeşimin 3-4 bin TL lik sınırını geçtim, o yüzden bir yerde durmam lazım, camtavan-ergo çıkartamayacağıma göre başka opsiyon ekleme hakkım da bu görüş açısına göre bitti, başladığımız noktanın 75 bin TL olduğunu düşünürsek maddi açıdan zaten çoktan bitti  :)

@silvershadow  @yusuf  @Orhan Hoca

karmaşık duygular içindeyim,

o kadar ki gidip saçma sapan markalarda konfigürasyon yapıyorum,

sonra "aa bu çok yakıyordu..." "bunun şu kronik sorunu vardı..." vs hatırlamalarla kendime geliyorum...

2.el sitelerini açıp 2015 model pasifik mavilere bakıyorum, highline bulup ergo bulamıyorum, 2.el alırsam bu takıntılı ruhumu nasıl susturacağımı bilemediğimi hatırlıyorum...

makyajı sevmiyorum...

makyajı sevmiyorum...

makyajı sevmiyorum...

makyajı sevmiyorum...

magic dedi:
karmaşık duygular içindeyim,

o kadar ki gidip saçma sapan markalarda konfigürasyon yapıyorum,

sonra "aa bu çok yakıyordu..." "bunun şu kronik sorunu vardı..." vs hatırlamalarla kendime geliyorum...

2.el sitelerini açıp 2015 model pasifik mavilere bakıyorum, highline bulup ergo bulamıyorum, 2.el alırsam bu takıntılı ruhumu nasıl susturacağımı bilemediğimi hatırlıyorum...

makyajı sevmiyorum...

makyajı sevmiyorum...

makyajı sevmiyorum...

makyajı sevmiyorum...
Kıymetli Emre Hocam,

Bir mesaj nasıl güzel  ve ne kadar samimi  yazılabilir sorusuna yanıt olarak işte böyle dedikten ve iki nokta üst üste koyduktan sonra izin mesajınızı alıntılar buraya yapıştırırım.

Ohhhh misss

s=approve

Moderatör tarafında düzenlendi:
feriterk dedi:
Değerli forum yöneticileri, Magic  hocamizin, bu müthiş anlatımlarini alt alta koyabilirlermi acaba? devamı Nerede a diyerek aşağılara iniyorum, heh burada bu yazıda bitti diyerek diğer mesaji aramaya başlıyorum.

Neyseki hepsini buldum halen net bir karar verememiş gibi anladım. .

Değerli Magic hocam, bende sizin gibi bir arayış içerisindeyim burada yazmak isterdim ancak, buralara göz gezdirildigi için şimdilik Murat hocam biliyor. Bir kaç büyük Bayiye sordum, yok dediler ama bekleyeceğim. Elbet denk gelecek.

Golfle  birlikte bir ilki gerçekleştirdim normalde hiç bir araç için bu kadar süre beklemedim, ama golf için bekliyoruz. 2 ay bitti kaldı  20 gun. Subat ilk hafta teslim edilecek. :)
Kıymetli Dostum,

Özlettiniz kendinizi.

Ne gariptir ki aynı hisleri hissediyorum sizinle.

Bir sizin bir de Emre Hocamın @magic o muhteşem satırları arasında kendimi kaybediyorum adeta..

ve yine kendimi bitmesin diye yavaş yavaş okurken yakalıyorum hemen bitmesin diye bu mutluluk.

Beğeni hayranlığa dönüştü sanırım.

Profilini tıkladığınızda herkesin iletilerini süzerek görme şansımız var

. (Dilerim bu yöneticilere özgü bir özellik değildir)

feriterk dedi:
Golf 4 um  comfortlinedi. Geçenler de comfort ve highline kaesilastirdim golf 4 umun comfortline da olan özellik golf 7 comfortta yok  higline da var.  :)

Vw ye sesleniyorum; özel seri golf 4 istiyorum. Aynı kasa olacak, içindeki kumaşa kadar. Sadece hız sabitleme ve dsg ekleyip satışa sunacaklar. İlk alacak olan ben olurum.  :( '
Hocam 2.siraya beni yazın. Sizden sonrada ben alicam. Golf denince aklıma ilk gelen sey o kasadir herhalde. Bugun halen yolda görsem ne güzel arabaya kaç yaşında ama güzel ya cok güzel diyorum :D

@magic Hocamın yazılarınida es geçmiyim. Hocam sağolsun hepimizin belkide ilk arac almayı gittiğimiz zaman yada aracı almaya karar verdiğimiz zamanlardaki halimizi daha güzel betimleyerek anlatıyor. Eee bizede keyifle okuması kalıyor. Tesekkerler hocam yazılarınız ve anılarınız icin umarım istediğiniz gibi bir arac sahibi olursunuz. Allah şimdiden kaza bela vermesin.

Not: Passat Golfün sedan'i dir. :D

feriterk dedi:
Değerli forum yöneticileri, Magic  hocamizin, bu müthiş anlatımlarini alt alta koyabilirlermi acaba? devamı Nerede a diyerek aşağılara iniyorum, heh burada bu yazıda bitti diyerek diğer mesaji aramaya başlıyorum.

Neyseki hepsini buldum halen net bir karar verememiş gibi anladım. .

Değerli Magic hocam, bende sizin gibi bir arayış içerisindeyim burada yazmak isterdim ancak, buralara göz gezdirildigi için şimdilik Murat hocam biliyor. Bir kaç büyük Bayiye sordum, yok dediler ama bekleyeceğim. Elbet denk gelecek.

Golfle  birlikte bir ilki gerçekleştirdim normalde hiç bir araç için bu kadar süre beklemedim, ama golf için bekliyoruz. 2 ay bitti kaldı  20 gun. Subat ilk hafta teslim edilecek. :)
Ferit hocam teşekkürler güzel sözleriniz için...

aslında tam da kararımı vermiştim ama işte makyaj işini biliyorsunuz...

sizin siparişi biliyorum, efsane bir konfigürasyondu...

bana da al geç diyorsunuz onu da anladım, bugün belki bir gelişme olabilir yine buradan yazacağım...

sabah aldım elime telefonu aramaya başladım, ilk aradığım yer sipariş aldıklarını hatta mart ayında gelecek 150'lik higline olduğunu söyledi, opsiyon ne varsa doldurmuşlar kendi siparişleriymiş, yok dedim o çok gelir bana, benim ayrı listem var :D nedir dedi söyledim, sessizce dinledi, gelin verelim siparişi dedi,  makyaj falan dedim yok öyle bir şey dedi, ilk defa benden duymuş, peki dedim kapattım,

diğerini aradım, erkan kardeşimin referansıyla, evet dedi hatırladım sizi ama dönemedim kusura bakmayın, buyrun nasıl yardımcı olabiliriz dedi, makyaj dedim, makyaj golfte hiç olmadı sanmam dedi, böyle böyle dedim, bilmiyorum dedi, sipariş vereyim dedim, ben alırım siparişi ama bende durur fabrika almıyor dedi, şubat başı gelin herşey belli olur o zaman, siparişte açılır veririz dedi, peki dedim...

yani anlayacağınız bugün pek de önemli bir gelişme olmadı, ben siparişi verip buraya da o kağıdı yapıştırırım diyordum ama evdeki hesap makyaja uymadı...

eh hata bende, sen 2013 de çıkan arabaya sipariş vermek için 3 sene beklersen olacağı bu, 3 kış geçti üstünden, yağmur çamur, aktı demek bütün makyaj, şimdi sessizce bekliyor herkes, maviş makyajlanacak öyle gelecek... ben yalnız o makyajlı bakışı cidden beğenmedim, eğer doğruysa o fotoğraflar makyajsız halini istiyorum,

söyleyin o mavişe doğal haliyle gelsin karşıma!!!

:D

@magic

hocam autobildteki mk8 diye beklenen aracın doğruluk payı varsa ben de o aurisi andırmaya başlayan aşırı dar ön farlara sahip, fazla çekik gözlü ve bir golf icin fazla iddialı ön tasarımı olacak aracı hiç sevmedim.

makyajda o denli değişim olacağını zannetmiyorum. ama opsiyonel bir led ön far çok şeyi değiştirir tabi.

maniax dedi:
@magic

hocam autobildteki mk8 diye beklenen aracın doğruluk payı varsa ben de o aurisi andırmaya başlayan aşırı dar ön farlara sahip, fazla çekik gözlü ve bir golf icin fazla iddialı ön tasarımı olacak aracı hiç sevmedim.

makyajda o denli değişim olacağını zannetmiyorum. ama opsiyonel bir led ön far çok şeyi değiştirir tabi.
çok dar murat hocam, aynen, o farı almamak için elimi çabuk tutmalıyım...

Sizce bu nasıl olmuş ?

82f78749c7ff64238502a4240d5f2464.137939

Sent from my iPhone using Tapatalk

@MSE

bence makyajda gelecek far buna benzer olur. küçük passat :)

vw nin politikalarını düşünürsek mantıklı olan bu gibi. bir modelinde kullanmaya başladığı biseyi digerlerine de yavaştan eklemesi.

maniax dedi:
@MSE

bence makyajda gelecek far buna benzer olur. küçük passat :)

vw nin politikalarını düşünürsek mantıklı olan bu gibi. bir modelinde kullanmaya başladığı biseyi digerlerine de yavaştan eklemesi.
Evet Murat hocam tam da bu sebepten bu fotoğraftaki gibi görüneceğini düşünmeye başladım :)

Geri
Üst Alt