bir otomobil alma hikayesi

magic dedi:
12/12/2015 unuttuğum bir anekdot:

ben golf’ün bagajını açmış bakarken, kendinden emin bir st yanaştı ve yardıma ihtiyacım olup olmadığını sordu,

o’na yer tasarruflu stepne’ye sahip bir aracın olup olmadığını sordum,

“yer tasarruflu stepne” nin ne olduğunu anlaması için birkaç kez yutkundu, düşündü ve sadece Türkçe düşünerek de bulunabilecek bir terim olduğundan çabucak kavradı…

ve “yok” dedi; sonra yanındaki passat’ın bagajını açtı, bagaj tabanını kaldırdı ve bingo! Buldu, bulduğuna çok sevindi, işte bu dedi,

yanına gittim baktım ve vurucu sorumu sordum: “peki, yer tasarruflu stepne ile golf’ün bagajı kaç litre artıyor?” 

“ooooov… hmmmm”…

“onu” dedi “sormam gerekiyor…” usulca soracağı yere doğru uzaklaştı benden,

ve bir daha asla yanıma gelmedi, yanıma gelmeyi bırakın benimle gözgöze gelmeye bile cesaret edemedi….

halbuki çok basitti bu tür ayrıntılara cevap vermek,

aç interneti ve yaz:  golftutkusu.com !!!
hocam gerçekten şu yazılarınız "x romanının "y".sayfasından alıntı tadında. nasıl betimlemeler bunlar. kendimi doğuşun binek araç kısmında st ile konuşurken buldum :D

19 aralık c.tesi

bugün yine bir otopark problemi yaşamamak için vw'nin otoparkına girmek istedim, kapıdaki güvenlik arkadaş yer yok gerekçesiyle içeri almak istemedi, ben test sürüşü yapacağımızı daha zamanın olduğunu o sırada içerde bekleyip çıkanın yerine girebileceğimi söylediysem de nedense bu söylediklerimi  kelimelerin yerini değiştirerek 3 defa daha söylememi bekledikten sonra kapıyı söylenerek açtı, içeri girince gördüm ki 2 tane boş yer varmış aslında...

2006 model bir polo ile gidince böyle oluyor herhalde, çünkü benden sonra gelen passat hemencecik giriverdi içeri...

neyse... ben hala ısrarlıyım vw'den devam etmeye, tokat yiyince öbür yanağımızı çevirmeyi öğrettiler bize...

içeri girdik, bir de ne göreyim geçen haftaki tungstenin yerinde bir pasifik mavi duruyor, o an unuttum kapıda yaşananları, "vayy..." dedi eşim güzelmiş hakikaten.. dışarda çok gördük tabi ama showroom'da başka pırıl pırıl...

içeri girdik oturduk hemen geçen hafta bagaj konulu sohbetin sahibi kızcağız geldi, "nasıl yardımcı olabilirim?"  bana dedim sen yardımcı olamazsın.. şaka şaka.. test sürüşünden bahsettim, gitti kontrol etti, geldi biraz kaymış saatler size bu arada kahve ikram edelim falan dedi, iyi dedik, gitti, ben pasifiği seviyorum ellerimle, birkaç fotoğraf çektim, iyi güzel zaten artık heryerini ezberledik, hanıma diyorum ki bak bu gözlük için göz, eğer alırsak sonra kullanırken nerden geldiğini bilmediğin bir ses gelirse büyük ihtimal burdaki gözlüktendir :D

sonra test yapacak arkadaşın geldiğini söylediler, indik aşağıya, ben hafta arası arkadaşın

golfünü kullandığım için hanıma sen geç dedim, ben de arkaya oturdum çıktık yola, testi yapan arkadaş benim sorduğum 4-5 soruyu tek kelimelik yanıtlarla geçiştirince başka soru sormamaya karar verdim,

torsiyonlu süspansiyon ve 16 doverlar benim polodan ben diyeyim 5 siz deyin 10 kat daha konforlu... 17 ile farkı hissetmezsiniz konfor olarak dedi arkadaş, artık bilmiyorum ben de hafta içi dijon kullandım ama farkı anlayacak bir mekanizma yok bende herhalde...

hanım hayran... tek kelimeyle hayran... yağ gibi akıyor golf, 15 dakika kadar ara sokaklarda sürdük, sonra döndük...

ellerinde 1,4 dsg comfortline vardı, pasifik mavi 80 binden 73 bine düştü 2 hafta sonra inecekmiş gemiden, ama ne paketi var ne ergosu tabi, biz dedik karar verdiğimizde opsiyonlarımızla geliriz kartını aldık ayrıldık...

hanım bir ara tiguana meyleder gibi oldu, o konu da arkadaşa karşılaştırma sorduğumda daha fazla benzin yaktığını söyleyince kapandı... golf dedi passatın hb modelidir, öyle düşünün...

dedim ki passat kim, asıl passat golfün sedanıdır... şaka yav bunu da demedim, ama içimden geçti...

magic dedi:
19 aralık c.tesi

bugün yine bir otopark problemi yaşamamak için vw'nin otoparkına girmek istedim, kapıdaki güvenlik arkadaş yer yok gerekçesiyle içeri almak istemedi, ben test sürüşü yapacağımızı daha zamanın olduğunu o sırada içerde bekleyip çıkanın yerine girebileceğimi söylediysem de nedense bu söylediklerimi  kelimelerin yerini değiştirerek 3 defa daha söylememi bekledikten sonra kapıyı söylenerek açtı, içeri girince gördüm ki 2 tane boş yer varmış aslında...

2006 model bir polo ile gidince böyle oluyor herhalde, çünkü benden sonra gelen passat hemencecik giriverdi içeri...

neyse... ben hala ısrarlıyım vw'den devam etmeye, tokat yiyince öbür yanağımızı çevirmeyi öğrettiler bize...

içeri girdik, bir de ne göreyim geçen haftaki tungstenin yerinde bir pasifik mavi duruyor, o an unuttum kapıda yaşananları, "vayy..." dedi eşim güzelmiş hakikaten.. dışarda çok gördük tabi ama showroom'da başka pırıl pırıl...

içeri girdik oturduk hemen geçen hafta bagaj konulu sohbetin sahibi kızcağız geldi, "nasıl yardımcı olabilirim?"  bana dedim sen yardımcı olamazsın.. şaka şaka.. test sürüşünden bahsettim, gitti kontrol etti, geldi biraz kaymış saatler size bu arada kahve ikram edelim falan dedi, iyi dedik, gitti, ben pasifiği seviyorum ellerimle, birkaç fotoğraf çektim, iyi güzel zaten artık heryerini ezberledik, hanıma diyorum ki bak bu gözlük için göz, eğer alırsak sonra kullanırken nerden geldiğini bilmediğin bir ses gelirse büyük ihtimal burdaki gözlüktendir :D

sonra test yapacak arkadaşın geldiğini söylediler, indik aşağıya, ben hafta arası arkadaşın

golfünü kullandığım için hanıma sen geç dedim, ben de arkaya oturdum çıktık yola, testi yapan arkadaş benim sorduğum 4-5 soruyu tek kelimelik yanıtlarla geçiştirince başka soru sormamaya karar verdim,

torsiyonlu süspansiyon ve 16 doverlar benim polodan ben diyeyim 5 siz deyin 10 kat daha konforlu... 17 ile farkı hissetmezsiniz konfor olarak dedi arkadaş, artık bilmiyorum ben de hafta içi dijon kullandım ama farkı anlayacak bir mekanizma yok bende herhalde...

hanım hayran... tek kelimeyle hayran... yağ gibi akıyor golf, 15 dakika kadar ara sokaklarda sürdük, sonra döndük...

ellerinde 1,4 dsg comfortline vardı, pasifik mavi 80 binden 73 bine düştü 2 hafta sonra inecekmiş gemiden, ama ne paketi var ne ergosu tabi, biz dedik karar verdiğimizde opsiyonlarımızla geliriz kartını aldık ayrıldık...

hanım bir ara tiguana meyleder gibi oldu, o konu da arkadaşa karşılaştırma sorduğumda daha fazla benzin yaktığını söyleyince kapandı... golf dedi passatın hb modelidir, öyle düşünün...

dedim ki passat kim, asıl passat golfün sedanıdır... şaka yav bunu da demedim, ama içimden geçti...
Başlamamla bitirmem bir oldu Hocam çok iyi yazmışsınız yine, devamını bekliyorum dört gözle :)

@magic

Hocam gercekten cok guzel bir yazı olmus. Kahkaha atarak okudum  s=s17

passat golfün sedanıdır  :'( :'(

@magic

Sağolun hocam yazılarınız için gerçekten zevkle okunuyor :)

yazı dizileriniz oldukça keyifli olmuş, ancak st bilgisizliği sadece vw özgü değil, opel de soru sorduğumda kitapçığı bana uzatan tüm bilgiler burada var diyen bir st ile karşılaştım.

Özellikle golfün sedanı passat söz öbeği yüzümde bir gülümseme yarattı, teşekkürler.

magic dedi:
19 aralık c.tesi

Neşeli bir yazı hocam ;) Gülümsettiniz akşam akşam teşekkürler ;)

Golfunuze tez zamanda kavuşun ;)

@magic

Değerli Emre Hocam;

"Bayıldım" tek kelimeyle...

Çok kelimeyle ifadem ise şöyle:

Türk dilinin inceliklerini görebildiğim.

Yeteri bilgiyi  alırken eğlenebildiğim.

Yazana gıpta ettiğim

Nadide güzellikte satırlar bunlar...

Sadece güzel denip geçemeyecek kadar da müstesna bir yetenek daha keşfettik sanırım.

Sayenizde edebiyat forumlarında bulunamayacak güzellikte yazılar birikmeye başladı..

En başta ben ve tüm okurları kendilerini özel hissettiren bu satırlar için teşekkür ederim.

@magic

Hocam yazılar gerçekten tüm arkadaşların dediği gibi harika. 10 numara 5 yıldız :)

Geçmiş mesajlarınızda arkadaşınızın tungsten grisi ile mesafe olmadığından rüzgar sesi kontrolü yapamadığınızı okudum.

Ben benim aracimda 120 km/h civarından sonra duymaya başladım üzülerek. :(

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

aşağı yukarı şöyle bir şey şekillendi Murat kardeşimin son dokunuşlarıyla,  :)

onunkinden farkı, onda u led var ben de yok, bende cam tavan var onda yok, bir de benim 2 güvenlik takıntısı var tabi :)

1,2 idi comfortline'dı derken, bağımsız süspansiyon, güvenlik vs  deyip buraya kadar çıktık, bu iş çok zormuş, eldekiyle gönüldekini buluşturmak, ne yardan ne serden geçmemek... Murat kardeşim olmasa zordu işim, gerçi o olmasa golfle ilgim olmazdı ya...

1,4 TSI 125 PS DSG Highline………….: 86.800

Pasifik mavi metalik renk farkı…..... : 1.098

Panoramik cam tavan ..........................: 3.100

ErgoActive Koltuklar.............................:1.172

Geri Park Kamerası:…....………………..610

Arka hava yastıkları .................................: 845

Çarpışma hazırlığı.....................................: 491

Sürüş Profili seçimi.................................... 393 TL

Yer tas.stepne farkı düşülecektir......… -429

---------------------------------------------------------------------

Anahtar teslimi:………………………….: 94.080

@silvershadow

Orhan kardeşim, sağol, liste epey şekil değiştirdi  :) o iki güvenlik donanımını da bu konudaki diğer herşeyi öğrendiğim gibi yine buradan sizlerden öğrendim, hem xenonlar var zaten yetmez mi?

@Orhan Hoca

yer tasarruflu stepne yerine 5. dijonu alsam daha mı mantıklı, o evde durur,

olmazsa üstüne tasarruflu stepneyi alırım, tek başına alındığında ne kadar tasarruflu stepne?

magic dedi:
aşağı yukarı şöyle bir şey şekillendi Murat kardeşimin son dokunuşlarıyla,  :)

onunkinden farkı, onda u led var ben de yok, bende cam tavan var onda yok, bir de benim 2 güvenlik takıntısı var tabi :)

1,2 idi comfortline'dı derken, bağımsız süspansiyon, güvenlik vs  deyip buraya kadar çıktık, bu iş çok zormuş, eldekiyle gönüldekini buluşturmak, ne yardan ne serden geçmemek... Murat kardeşim olmasa zordu işim, gerçi o olmasa golfle ilgim olmazdı ya...

1,4 TSI 125 PS DSG Highline………….: 86.800

Pasifik mavi metalik renk farkı…..... : 1.098

Panoramik cam tavan ..........................: 3.100

ErgoActive Koltuklar.............................:1.172

Geri Park Kamerası:…....………………..610

Arka hava yastıkları .................................: 845

Çarpışma hazırlığı.....................................: 491

Sürüş Profili seçimi.................................... 393 TL

Yer tas.stepne farkı düşülecektir......… -429

---------------------------------------------------------------------

Anahtar teslimi:………………………….: 94.080

@silvershadow
Çok güzel araç hocam. Hayallerimi süsleyen renk. Bana göre tek eksiği act + u led + keyless ;)

magic dedi:
yer tasarruflu stepne yerine 5. dijonu alsam daha mı mantıklı, o evde durur,

olmazsa üstüne tasarruflu stepneyi alırım, tek başına alındığında ne kadar tasarruflu stepne?
Kıymetli Emre Üstadım;

Kesinlikle doğru

Dijon her ihtimale karşı kaldırırsınız bir kenarda durur.

Bir tane yer tasarruflu stepne alınarak kondu mu...

İşlem tamam..

Yer tasarruflu bayide 800 , sahibinden de 250 lira civarında

Geri
Üst Alt