17" Dijon Jant İçin Lastik Tavsiyesi

Performans ve yol tuyuşu istiyorsan kesinlikle bu sıralamayı yapabilirim

1) Continental ContiSportContact 5 

2) Continental ContiPremiumContact 6

3) Goodyear Asymmetric 5

Hangisini daha uyguna bulursan onu al. 

Benim favorim csc5 olurdu.

O lastik saf performans için üretilmiştir.

Sport ve premium serileri farklıdır contide. O yüzden 6 diye serinim devamı sanmayın. Farklı kulvarda lastikler.

Merhaba Hocam;

Bugün arkadaşımızın aracına  Michelin Primacy 4 Takdırdık 2400 tl fiyata. 1 yıl yol yardım vs 

Bana kalsa  Continental takardım 17 de imkan varsa ; Continental Premium 6 öneririm 

Michelin iyi lastik güzel lastik ama yineliyorum Ülkemiz şartlarına göre Çok yumuşak bir lastik.

Kalitesini tartışmam Lakin yumuşak lastikleri pek sevmiyorum özellikle de ani manevra ve virajlı durumlarda.

GoodYear Eagle F1 Asy 5 alırdım ben olsam. çünkü Continental PremiumContact 6'ın hamuru çok sert olduğu için çok kolay deforme oluyor. Michelin'de fazla yumuşak.

Özellikle bir kaç tur pistten sonra sıfır lastik ne kadar deforme olmuyor buradan görebilirsiniz. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kesinlikle michelin pilot sport 4, benim 3. Takim pilot sport 4 lastigim olacak. 

https://urun.n11.com/oto-lastik/michelin-22545r17-94y-xl-pilot-sport-4-2020-uretim-P319806163

Ben linkini verdigim yerden aldim, lastikler 2020 3. Hafta uretimi. 4 tanesi 2200₺ fiyata geldi ve montaja balans dahil 60₺ verdim. Tanesi 565₺ olarak düşünebilirsiniz.

Lastikte uyguna kacmanizi ve dandik marka almanizi asla onermem, 30 cm daha erken durur islakta ama farinizin catlamasini engeller mesela.Boyle bir durumda bile coktan parasini cikarmis olur.Ayrica bu michelinleri ben parcalayamadiysam kimse parçalayamaz pilot sport4 sokak kullanimi icin cok dayanikli bir lastik. Primacy4 biraz daha konfora yonelik oldugu icin kopmalar olabilir kullanmadim ama ps4un saglamligindan eminim :)  

Bu arada zarfin icinden cikan kod ile 1 yillik yol yardim...vs falan aktif ettirebiliyorsunhz

Moderatör tarafında düzenlendi:
Dunlop fm800 bi incelemenizi tavsiye ederim
Ben de 2 senedir kullanıyorum, o zamanlar tanesi 300 lira falandı ama fiyatları baya uçmuş. Uygun fiyata güzel bir lastik ama üst segment fiyatına çıkınca ne derece yarışır hiç tecrübe etmedim. 

Michlein' den tam anlamıyla vazgeçtim.

Continental denildiği gibi sert malzeme olduğu için çatlama riski diğerlerine göre daha fazla ve ses sıkıntısı var gibi.

Goodyear da Eagle F1 mi yoksa EfficientGrip mi :) birde bunların en sonunda belirtilen bir rakam var sanırım versiyonu. Örnek Eagle F1 Asy 2 - 3 - 5 gibi. Herhalde yükseldikçe yeni modeli gibi düşündüm. En yüksek rakamlı olanı mı almak gerekir

@mehmetmert Adaşıma güveniyorum. Adaşım videolarını izlemekten az kaldı Golf ü satıp Leon Fr alacağım (2017) 🤭 Herşeyi geçtim şu motor kaputunu tutan çubuğu geçemedim 🤣

Goodyear yapacaginiz en yanlis tercih olur ama genede alin ve deneyim derim ben :)  1 yil sonra lastigin ozelliginden hicbir sey kalmayacaktir. 20.000 km kullanabildim ve cikardim attim lastigi. Sifirdan kalkislarda orjinal 105 hp arabayi gecemiyordum patinaj cekmekten. İlk taktigim ile sonrasi arasinds hicbir alakasi kalmamisti lastigin. Arasinda en ucuz olan o sanirim.

Michelin ve continantel surekli bas bas bağırıyor, lastik testleri yaparken sifir lastik kullaniliyor. Sifirken iyi olan lastikler 7-8 bin km sonra cok kotu oluyor, lastik etiketi yazilirken kullanilmis lastikte eklensin diyorlar ama daha kimse seslerini duymadi :)  

40 kusur bin km conti lastikte kullandik, viraja girmekten lastigin yanaginda dis kalmadi ama ben lastik falan parcalayamadim. Neyse ben yazayimda, en azindan okuyan birisinin fikri olur ben ne conti ne michelin parcalayamadim :)  

Lastik ve marka seçimi tamamen size kalan bir durum... Herkes deneyim kazandığı markayı burada paylaşıyor sadece karar vermek size kalıyor...

@Baho_34 o fiyatlara çıkacak olursam Continental PC6 yı alırım :) Hangisini tercih edersem edeyim XL olanı almam daha iyi olacak ozaman.

@41HU367  Hankook ne zamandır kullanıyorsunuz onu anlayamadım ama 50.000 km iyi rakam gerçekten. Hangi modeli ve fiyatı ne aralıklarda biliyor musunuz.?

@serkanhector debicia sizin paylaşımdan çözüpte baktım zaten. Fiyat çok iyi olduğu için muallakta kalıp işin içinden çıkamadım :) Aynı tarz ve model aracı kullanıyoruz Marşpiyeli nerde taktırdınız çok şık durmuş. Aero modelini düşünüyordum da bu daha derli toplu efendi duruyor. Kazasız belasız kullanmanız dileğimle. 

@Benbrody ne zamandır kullanıyorsunuz fiyat neydi birde :)
ben aracı ikinci el aldım marspieller üzerindeydi r 400 modifiyeliydi ben orjinaline çevirdim jantlar ön tampon farlar ve ön ızgarayı değiştirdim kafa karışıklığınızı tahmin edebiliyorum debica ve sava goodyear markasının altında üretiliyor yani seat debica golf goodyear belli standartlara uyumlu ve ortak malzeme 

@Baho_34 evet 550 ye iki tane almak zorunda kaldım dunlop marka lastikler yanak yaptığı için 

Geri
Üst Alt