GOLF7 1.6 TDI

enver_19

Yeni Üye
İsim
enver
ARKADAŞLAR GOLF7 1.6 TDI MOTOR YAĞI HAVA FİLTRESİ,YAKIT FİLTRESİ ANTİ FİRİZ HANGİ MARKAYI TERCİH EDİLİR YARDIMCI OLUR MUSUNUZ?

@enver_19 hocam yag olarak kesinlikle Castrol 5w30 kullanin. Volkswagen araclarda diger yaglar problem yaratabiliyor. Filtrelerde cok onemli degil normal fiyatli filtrelere bakabilirsiniz. Antifiriz olarak bildigim kadariyla yesil renkli olan ve donma derecesine gore degisiyor

Upvote 0
tam tersi asıl Castrol yağlar sorun çıkartıyor. Polo GTi'm varken çok çekmiştim Castrol'den. Castrol en dandik yağlardan biridir.

Upvote 0
@enver_19 Hocam neden aracınızı yetkili servise götürmüyorsunuz? Merakımdan soruyorum.

Upvote 0
Bu tip durumlarda en güzel kombinasyon, bakım öncesi filtreleri servisten alıp yağı liquy moly alıp, dışarda bakım yaptırmak. Tabi servis takınıtısı veya garantiden dolayı servis zorunluluğu yoksa

Upvote 0
ARKADAŞLAR GOLF7 1.6 TDI MOTOR YAĞI HAVA FİLTRESİ,YAKIT FİLTRESİ ANTİ FİRİZ HANGİ MARKAYI TERCİH EDİLİR YARDIMCI OLUR MUSUNUZ?
Forumu 1-2 dk. inceleseniz tüm sorduğunuz soruların cevapları detaylı şekilde mevcut.. 

Upvote 0
@enver_19 hocam yag olarak kesinlikle Castrol 5w30 kullanin. Volkswagen araclarda diger yaglar problem yaratabiliyor. Filtrelerde cok onemli degil normal fiyatli filtrelere bakabilirsiniz. Antifiriz olarak bildigim kadariyla yesil renkli olan ve donma derecesine gore degisiyor
Yeşil antifirizler milattan önceden kalmadır., vw araçlar yeşil antifiriz kullanmazlar., bizim araçlarda yeşil antifiriz  koruma sağlamaz aksine korozyon oluşumu gibi pek çok zararları olur.. 

VW/Audi grubu araçlarda aracın modeline göre değişkenlik göstermekle beraber.,

G12+ / G12++ / G12 Evo veya G13 tip pembe renkli antifirizler kullanılır.. Son 10-12 yılda üretilen yeni nesil araçlar büyük çoğunluğu G13 tip antifiriz kullanmaktadır., Bazı 2019-2020 model bazı araçlarda G12 Evo tip antifiriz kullanılmaktadır..

Yağ ne kadar önemliyse, en az onun kadar kullanılan filtreler de önemlidir.! Bosch filtreler kalite olarak parasını hak etmiyorlar., zaten çoğu da çalma oluyor..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
@vsoner castrol vw Audi grubuna en uygun yag herkesin kendi gorusu ama dizel dfp olan aracta kesinlikle castrol 5w30 derim

Upvote 0

3 bakımdır Golf 1.6 TDI kullanıyorum hepsinde bosch filtre takımı ve Castrol 5w30 LL yağ kullandım 5 litre. 1000 km sonra yeni bakımım var sanırım bende bu sefer oyumu liqui moly den yana kullanacağım. 

Upvote 0

Geri
Üst Alt