1. Vitese zor geçme

@reko

en kötü ihtimalle düşünürsek şanzıman ve kavrama kısımlarının sökülmesi demek bu durum.

fakat debriyaj balatanızda bi sorun olsa çekişiniz de düşer diye biliyorum.

salt olarak 1.vitese geçmeme sorunu gibi duruyor.

eski aracımın debriyaj balatası değişirken bakamamıştım baya ameliyat etmişlerdi arabayı :D ama bi yandan da garanti bu günler için var öyle düşünmek lazım. güzel referans bi serviste sorununuz hallolur inşallah.

5 bin km de 1. vitese geçiş dramatik olarak düzeldi. geri vitese ise soğukken geçmemesi ara ara devam ediyor . 2-3 kere komple debriyajdan kaldırıp boşa alıp tekrarladığım oluyor.

@Rust

geri vites bende de aldığımdan beri ara ara sıkıntılı. bu aralar soğukla beraber geçmediği oluyo

@maniax

soğukta şikayetleri artıyor hocam, size kons mu atsak :)

maniax dedi:
@Rust

geri vites bende de aldığımdan beri ara ara sıkıntılı. bu aralar soğukla beraber geçmediği oluyo
Geri vitese geçmeme olayı bende de var. Murat hocamın ilk mesajda yazdığı gibi, debriyajdan çekerken oturuyor yerine :) Focus'un vitesini 1'e geçiremezdim araba savaşırdı benimle :) o yüzden Golf'teki geri vites olayını sorun etmemiştim :)

dsg de sorun var manuel alalım dedık..manuellerde sıkıntı var..hepsinde olmasa da geri yada 1. vitese girmeme..ve benım gıbı 1. vitese hiç girmeme (özellikle bayırdaysa geri kaydırma) sorunu..

@reko bayırda nası kaydırıyor hocam auto hold var

@Yunus Emre hocam vitesi 1. atıyorsun (ama atmıyor) gaza basınca autohold devreden cıkıyor ve araba boşlukta kalıyor bayırda kayıyor..autohold görevini yapıyor ama vites sıkıntılı çarşamba generale gidicem randevu aldım bakalım nasıl olacak..

reko dedi:
5 agustostaki mesajıma ek çok önemli ve ciddi bir sorunla karsı karsıyayım..1. viteste bayırda araba geri kaydırıyor..auto hold acık ama araba ileri gitmiyor..sanzıman hatasımı yoksa başka seymı çözemedim..aynı hatayı diğer forumda eleman yazmış http://www.golfturkiye.net/atolye/golf-mk-7/tamirhane/3225-golf-7-high-line-duz-vites-%7C-1-vitesde-arabanin-geri-gitmesi.html

bire bir aynısı banada oldu eminim 1. vitese attıgıma ama araba geri gidiyor bir  tane trafıkte bir tanede dun evın onunde hafif bayırda oldu.. aracın onu bayır tarafında... vitese atıyorum ama arac gerı kayıyor..geri vitesemı geciyor yoksa bostamı araba onu cözedim.. manuelı olup buna benzer sorun yasayan varmı..
Hocam şöyle bir öneri ile geleyim belki bu olmuştur.

-Şimdi debriyajı ayarlarken bir noktada araç ileri hafif hareket ederse auto holdu bırakır. Devamında debriyaj ayarını kaçırırsanız bu sefer frene basmadığınız için araç geri kaymaya başlar.

Eğer böyle değilse servis yolu göründü hocam.

@yusuf şimdi hocam dün aracın arkasında birader vardı..geri vites ışığı yanmadıgını söyledi ancak ilginç birsey soyledı araba geri vitese geçer gibi hızlandıgını görmüş boşta bayırda kayma durumu gibi değil..auto hold araç gaza basınca niye kendini bıraktı onu çözemedim dediğiniz gibi de olabilir..autoholdun devreden çıkması aracın geri geri kayması olabilirmi peki..ancak şöyle bir durum var her iki yaşadığım olaydada autohold devrede idi sanki bu işin içinde hold ile ilgili bir sey cıkabilir..çarşamba generale ugrayacagım bakalım neymiş..doğus maslak servisinden memnun kalmadım ..

reko dedi:
@yusuf şimdi hocam dün aracın arkasında birader vardı..geri vites ışığı yanmadıgını söyledi ancak ilginç birsey soyledı araba geri vitese geçer gibi hızlandıgını görmüş boşta bayırda kayma durumu gibi değil..auto hold araç gaza basınca niye kendini bıraktı onu çözemedim dediğiniz gibi de olabilir..autoholdun devreden çıkması aracın geri geri kayması olabilirmi peki..ancak şöyle bir durum var her iki yaşadığım olaydada autohold devrede idi sanki bu işin içinde hold ile ilgili bir sey cıkabilir..çarşamba generale ugrayacagım bakalım neymiş..doğus maslak servisinden memnun kalmadım ..
Bekliyoruz hocam çözümü. Ben auto holdu hiç açmıyorum o yüzden çok da birşey diyemem :)

@yusuf dün servise gittim daha önce böyle bir sey duymamışlar..vitese ayar yaparız dediler yaptılarmı yapmadılarmı bilemem ..şimdilik sıkıntı yok..ayar nasıl yapılıyor onuda bilmiyorum..

Geri
Üst Alt