Golf7 Dış Detailing (Demirtozu, Kil, Wax)

Bu ürünü sipariş verdim bile hocam, yorumlar hep 5 yıldız ve çok memnun kalınmış. 

Daha önce de jantlarda kullandığım için tereddüt etmedim. Tek şikayetim ürün bayağı kötü kokuyor. 

@Gökhan Bilgin inşallah hocam allah kısmet ederde arabayla gelirsem Türkiye'ye sözüm olsun. Uçakla getirmem pek mümkün olmaz çünkü. Geleceğim zaman siparişlerini alırım. :)

20200423_174251.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Recep Gül demir tozu spreylerini kaportada kullanıyorlar. Seramik öncesinde yapılıyor genelde. Sonrasında bildiğim kadarıyla kil uygulanıyor yüzey şampuanlı su ile ıslatılarak ve tamamen yüzeyde kir veya yapışan zift demir tozu kalmadan alınmış oluyor :)
Bunu uyguladıktan sonra Wax uygulamak zorunda değilim dimi?  Bunu sıkıp durulamak, hatta bunu sıktıktan sonra aracı direkt oto yıkamaya sokabilirim

@Recep Gül Abi koku olarak normal hepsi kötü kokuyor demir tozu sökücülerin. Hatta valet pro dragons breath ürünü var ejderha nefesi diye geçer :D ejderhanın nefesimidir bilemiyorum ama öyle lanet bir koku yok :) Limon özlü kokusu var mesela autoglym magma'nın baktım şimdi senin aldığın amazon'da var bunuda tercih edebilirsin

https://www.amazon.de/Autoglym-945107155-Magma-Liquid-500ml/dp/B07BXPST7C/ref=sr_1_1?__mk_de_DE=ÅMÅŽÕÑ&dchild=1&keywords=autoglym+magma&qid=1587656930&sr=8-1

@Recep Gül Abi koku olarak normal hepsi kötü kokuyor demir tozu sökücülerin. Hatta valet pro dragons breath ürünü var ejderha nefesi diye geçer :D ejderhanın nefesimidir bilemiyorum ama öyle lanet bir koku yok :) Limon özlü kokusu var mesela autoglym magma'nın baktım şimdi senin aldığın amazon'da var bunuda tercih edebilirsin

https://www.amazon.de/Autoglym-945107155-Magma-Liquid-500ml/dp/B07BXPST7C/ref=sr_1_1?__mk_de_DE=ÅMÅŽÕÑ&dchild=1&keywords=autoglym+magma&qid=1587656930&sr=8-1
Bir dahaki sefere bunu sipariş veririm artık. 

@Recep Gül hocam demir tozu sökücüler kaportaya yapışmış demir tozu ve türevlerini söktüğü için boya koruma ya da seramik uygulaması öncesi kaportayı pürüzsüz hale getirmek için kullanılır. Araç ne kadar pürüzsüz bir zemine sahip olursa o kadar ışık yansıtacak, yani parlayacaktır. Fakat siz demir tozu sökücüyü kullanıp boya koruma uygulaması (polish, wax, glaze, sealant vb) yaptırmazsanız, aracınız bu tür pislik ve tozlara daha açık hale gelir. Çok sık temizleyip yıkarsanız problem yok, ama demir tozu ya da kil kullandıktan sonra araca uygulama yapmak ya da yaptırmak en mantıklısı. 

@Recep Gül hocam demir tozu sökücüler kaportaya yapışmış demir tozu ve türevlerini söktüğü için boya koruma ya da seramik uygulaması öncesi kaportayı pürüzsüz hale getirmek için kullanılır. Araç ne kadar pürüzsüz bir zemine sahip olursa o kadar ışık yansıtacak, yani parlayacaktır. Fakat siz demir tozu sökücüyü kullanıp boya koruma uygulaması (polish, wax, glaze, sealant vb) yaptırmazsanız, aracınız bu tür pislik ve tozlara daha açık hale gelir. Çok sık temizleyip yıkarsanız problem yok, ama demir tozu ya da kil kullandıktan sonra araca uygulama yapmak ya da yaptırmak en mantıklısı. 
Maalesef aracı aldım alalı hiç wax,polish Vs yaptırmadım. Pişmanım. Bu demir tozu kalan lekeleri çıkarırsa sık sık temizlerim uygun bir zamanda da pasta cilaya veririm artık aracı. 

Aracı kendi ellerimle temizliyorum ama yinede ince küçük küçük noktalar çıplak gözle görülüyor. Can sıkıcı bir durum. 

@Recep Gül Bir koruma yapılsa iyi olur hazır yüzeyi tertemiz yapmışsınız. Ama yapmazsanızda sorun yok. Gene normal boya gibi tekrar yapışabilir. 

Maalesef aracı aldım alalı hiç wax,polish Vs yaptırmadım. Pişmanım. Bu demir tozu kalan lekeleri çıkarırsa sık sık temizlerim uygun bir zamanda da pasta cilaya veririm artık aracı. 

Aracı kendi ellerimle temizliyorum ama yinede ince küçük küçük noktalar çıplak gözle görülüyor. Can sıkıcı bir durum. 
Aslında mantıken sık sık temizleyip koruma yaptırmamakla hiç temizlememek arasında dağlar kadar fark yok. Çünkü ikisinde de tekrar tekrar demirtozu birikmiş oluyor vernik yüzeyinde. Birinde yılların birikintisi, diğerinde dönemsel birikinti ama ikisi de vernik üstünde :) o yüzden tavsiyem bir de ufak boy Wax alın, demirtozu yaptıktan sonra Wax uygulayarak başlayın devamı gelecek zaten bunların :) Malum şu süreçte de güzel bir uğraş olacaktır, verdiği parlaklık falan da sizi teşvik edecektir bu tarz uygulamalara. 

Yav hiç bişeyde şu çok çeşitliliği sevmiyorum arkadaş yok sıvısı yok katısı, hangisi daha iyi hocam??? 😯😯

hocam ben de Zymol Titanium düşünüyorum, araştırma yaparken buraya düştüm :)  Siz nerden temin ettiniz acaba?

konudaki diğer herkese de sormuş olayım. Koyu mavi renkte aracım için uygun katı wax ne olabilir?
http://www.golftutkusu.com/topic/788-en-güzel-golf-fotoğrafları/?do=findComment&comment=127989
Hocam bende bayadır düşünüyordum büyük boyların fiyatı beni aşıyordu . Forumdan @Gökhan Bilgin ilanını gördüm direk kaptım . Elinde carbonda olması lazım düşünüyorsanız iletişime geçebilirsiniz . 
Demirtozu temizliğini yaptım şu aralar biraz yoğunum yoğunluk geçince kapsamlı bir konuda ben açıcam . Şöyle bir fragman bırakayım 😂

DF31DECC-F49E-42CA-9A5B-3E7379FFF0CC.jpeg

71659E4C-7CAD-4997-B8CE-F119C6BA1399.jpeg

CFA0C6A2-97D3-470A-8B7A-B3788A925B24.jpeg

AA34EFF3-71CD-4C43-B7B1-19C98E6B294F.jpeg

5978B2C1-0AA3-4C72-8089-D7C7241BBB47.jpeg

Yav hiç bişeyde şu çok çeşitliliği sevmiyorum arkadaş yok sıvısı yok katısı, hangisi daha iyi hocam??? 😯😯
Katıları uygulamak zor olsa da en uzun süre koruyuculuğu sağlayan bunlardır. 

@mbonat hocam işinizi hiç bölmeyelim öyleyse, kolay gelsin size :) Açacağınız konuyu bekliyorum sabırsızlıkla. Keza bu tür konuları okumak bile terapi gibi geliyor. 

Hocam ellerine sağlık çok iyi bir temizlik olmuş olmasınada abi biz araba felan temizlemiyomuşuz sizin malzemeleri fırçaları görünce maşallah süper ben kendimi temiz bilirdim çevremdekilerde der arabann içi hep çok temizdir ama siz aşmışsınız gördüm canım araba yıkamak çekti valla şu ramazan günü yarın kısmetse bende bi sizin kadar olmasada yıkamaya çalışayım hocam kaportayı silikon bazlı cam suyuyla siliyorum hep arabalarımı boyaya zararı yoktur sanırsam jantları yağ sökücü mutfak spreyi boya fırçasıyla jantlara iyice yedirip su sıkınca sıkıntı kalmıyor amatörce belki ama görüntüde sıkıntı olmuyor

IMG_7739.PNG

@snoppy hocam renk çok güzel öncelikle beklentinize ve uygulama kolaylığına göre tavsiyeler uzun olur. Maksat koruma amaçlıysa soft99 fusso iş görecektir parlaklık daha iyi olsun dayanım önemsiz derseniz authantic veya kiwami olabilir. Ayırdığınız bütçeyede bağlı olarak değişebilir zymöl bulmanız biraz zor olabilir ama swissvax ürünleri bulunabiliyor 

Geri
Üst Alt