Yağ yakma

cezzar

Yeni Üye
İsim
anıl
Merhaba arkadaşlar golf 2013 1,2 tsi model 130 binde aracım var  400 km 400 gr yağ eksiltti herhangi bi yağ kaçagı yok calısır giderinde de  bi problem yok böyle bi sorunla karşılaşan arkadaş varmı yardımcı olursanız sevinirim.aracı sıkıştırrarak kullanmıyorum gayet sakin sürüyorum 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@cezzar peki bunu nasıl tespit ettiniz? 400 Gr yağ kaybını nasıl ölçünüz?

Yakıt gibi yakıyormuş maşallah böyle eksiltiyor ise sorun vardır.

Tsi motorlar genelde yag eksiltir,bu kullanimada bagli tabi. Sizin bahsettiginiz sekilde yag eksiltiyorsa illaki bir belirtisi vardir, ya duman atar yada motorda kacak vardir

Merhaba arkadaşlar golf 2013 1,2 tsi model 130 binde aracım var  400 km 400 gr yağ eksiltti herhangi bi yağ kaçagı yok calısır giderinde de  bi problem yok böyle bi sorunla karşılaşan arkadaş varmı yardımcı olursanız sevinirim.aracı sıkıştırrarak kullanmıyorum gayet sakin sürüyorum 
Hesaplamanızda bir hata yoksa eksiltme fazla motor kompresyonuna bakılması lazım

@Musaaksoy  YANİ YOL YAPTIM 400 KM YAĞ EKLERKEN USTAM 400GR KADAR AZALMA VAR DEDİ

@xxcarsixx DUMAN ATMIYOR ARACIN ALTINDA HİÇ Bİ YAĞ KAÇAGI YOK GİDİŞİNDE DE SORUN YOK BAŞINA GELEN VARMI 

Son yağ bakımında yağ markasını değiştirmiş ya da yağ markanız aynı olsa dahi yağ spesifikasyonu değişmiş ise; eski yağın oluşturduğu film tabakası yanarak yok olup yenisi oluşana dek bu eksilme devam edecektir ve genelde ikinci yağ değişiminde durum düzelir. Bu durum aracınızda mevcut ise öncelikle ikinci yağ değişiminin sonucuna göre hareket ediniz. Ancak unutmayınız ki yağ marke spesifikasyonu her değiştiğinde aynı sonuç meydana gelecektir. 

@Adv_Dbl  teşekkür ederim ilk hangi yağ koymuşlar bilmiyorum ben şuan castrol koydum denicem bunuda cok yakarsa ikincisinide castrol koyacağım daha evvel başınıza geldi mi peki böyle bi sorun

@cezzar VW grubunda değil ancak daha önceki aracım olan Renault Laguna II 2.0 T BVA aracımda başımda geldi zerre yağ yakmayan aracıma aynı markanın (Mobil 5-30 dan Mobil New Life 0-40 a geçince) yaklaşık 1 lt yakın yağ eksilmesi olmuştu sonrasında aynı yağa devam edince kesildi ve eski haline geri döndü. Bu durum aynı markanın farklı yağlarında dahi olabilen bir durum.

birde öyle deneyim bakalım hemen motor dedi ustada oda epeyce bi pahalı böylewde aracı satmak istemiyorum

@cezzar Yağı koyduğunuz yağ ile tamamlayın yakma giderek azalırsa zaten yağdan olduğunu anlarsınız.

Geri
Üst Alt