Duran araça çarpma ve değer kaybı süreci

Çok geçmiş olsun. Doğuşa gidin kafanız rahat olsun. Her ne yaparlarsa yapsınlar sonuçta garantili hizmet ve orijinal yedek parça garantisi var.

Geçmiş olsun. Bende 2 ay önce bir kaza yaptim. Deger kaybı için Sigortacimin avukatina vekalet verdim, vekalet ücreti 175tl. Araç modelim 2015 Hasar kaydim 6000 tl avukat 2000 ila 2500 civari alabiliriz dedi yüzde 10 da avukat alacak.

@Kürşat Çok geçmiş olsun hocam.

Dün akşam ülke genelinde yaşanan olaylara akıl sır erdiremiyorum. 

Çok geçmiş olsun! 2 Günlük yasağı 2 dk ya sığdırdılar ya birşey diyemiyorum...

Gecmis olsun arkadaslarda yazmis, ben birebir yasadigim olayi anlatayim aldigim deger kaybini. 

Karsi taraf %100 sucluydu(alkol). Karsi tarafin sigorta sirketini aradim ve bana mail adresi verdiler. Oraya durumu yazdim, bana gerekli evraklarin listesini verdiler ve kargo adresi verdiler. Kendileri deger kaybı belirledi, ugrasmamak adina cidden mantikli deger kaybi fiyati veriyorlar(araya avukat girince ...vs artiyor masraf biliyorsunuz) bende kabul ettim ve hesabima yatti. Avukat ve mahkeme surecini verdikleri deger kaybini begenmezseniz yaparsiniz ama bence gerek yok, konusularak cozulmeyecek sey yok bence.

Tekrar gecmis olsun :)  

Çok teşekkürler arkadaşlar, pazartesi önce bir kaç iyi sanayi kaporta ustasına gösterip görüş alacağım, çamurlukları düzeltip oranın kesilmeden tamir edilmesini umuyorum ama diğer işleri yetkili servisten yaptıracağım. Tutanak tutulurken karşı tarafın trafik sig. Poliçesi yanında yokmuş onu öğrenip süreçle ilgili bilgileri paylacağım. Akrabam avukat ama ilk aşamada değer kaybı çok düşük gelmez ise onu araya sokmayacağım. 

Merhaba arkadaşlar, bugün sanayide 2 ustayla görüştüm kapının kesin değişmesi lazım dendi. Çamurluk kısmını birisi belki kurtarırız ama kapıyla eşitlemek zor olabilir dedi, önce kapıyı değiştir dediler. Pek garanti vermedikleri için Servise gittim. Kapının sadece dış sacı değişecek cam ve döşemeler sağlam. Çamurluk için en az şekilde kesip o kısma monte edecekler. Bu arada kapıyı biraz aralayınca alt taraf akordiyon gibi katlanmış. Kaza raporunda dustera hafif vurmuş jetta sonra o hızla direk bana çarpmış. Jettanın fotosunu ekledim. Golfe çarpanı Allah çarpar. Şaka bi yana sağlam araçlarımız. 

Değer düşme tazminatını da tüm işlemler bitip maliyet belirlenince başvuru yapacağım. Yarın eksper gelecek. Araçımın tescil tarihi 13.04.2018 di 2.yaş doğum gününe de serviste girdi. 

IMG_20200413_100605.jpg

Umarım Tüm Süreç sağlıklı ve Haklılığınızdan ötürü beklentiniz dahilinde oluşur. 

Tekrar geçmiş olsun Bu işlerde bilinçli Takip etmek sonuç getirir.

Bu arada kapının dis saci golf5 de falan ayrica degisebiliyor sanirim. Mk7de komple kapi degisiyor, dis saci ayri degil yani.

Ama arabanin cami, kapi kartonus, kablolar falan su an bulunandan aktarilacagi icin sorun yok :)  Onu demek istemişlerdir

Merhaba arkadaşlar, aracın servisteki tamiri devam ediyor. Haftaya inşallah teslim alacağım. 

Böyle bir değişiklik araç fiyatını ne kadar etkiler? normal hasarsız benzer km dekiler 190-200 arası satılıyor gibi

IMG-20200417-WA0017.jpg

IMG-20200417-WA0016.jpg

IMG-20200417-WA0014.jpg

IMG-20200417-WA0015.jpg

@Kürşat Kesme islemi oldugu icin tahmin zor, kesmeden de yapilabilirdi ama servis affetmemis, sonucta ekli araba, o bölgenin mukavemeti düsük olur, ben ilanda böyle araba görsem topuklarim

Moralinizi bozdum kusura bakmayin, deger kaybi 15 bin lira  ve üstü isteyin, vermezlerse mahkemeye verin

Geri
Üst Alt