Duran araça çarpma ve değer kaybı süreci

Kursat

Üye
İsim
kürşat
Merhaba arkadaşlar, malum sokağa çıkma yasağı ilan edildi ve millet panik halinde market ve fırınlarda koşturdu. Bu karmaşada iki araç sokak arasında çarpıştı ve bir tanesi sekip benim sağ arka kapıya hasar verdi. Gözümden sakındığım araçımı park ederken de güvenli olur diye geniş yere bırakmıştım. Kader işte Allahtan cana gelmedi. Gerçi bana çarpan kişinin başına dikiş atılacaktı. Daha önce bu süreçlere ilgili bilgim olmadığı için ptesi servise bırakacağım. Yapmam gereken özel bir şey var mıdır? Tutanak tutuldu ama onu da ptesi alın dedi polis. Araç 2018 golf 1.4 highline dsg, araç değer kaybı süreç nasıl oluyor ne kadarlık bir tutar çıkar. Sanırım arka kapı değişecek ve çamurluk boyanır, 

Yardımlarınızı ve görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim. 

Teşekkürler 

IMG_20200410_224803.jpg

IMG_20200410_222207~2.jpg

IMG_20200410_222241.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam geçmiş olsun öncelikle üzüldüm gerçekten adınıza Allah beterinden korusun değer kaybı hakkında bir video var onu paylaşıyorum anlatıldığı kadarıyla sigorta şirketine sadece bir dilekçeyle başvurarak alabiliyorsunuz. Arka çamurlukla alakalı pek tamire gitmiyorlar çünkü arka çamurluk frankart'la beraber yekpare geldiği için kesip değişebiliyorlar firmalar için daha az maliyet çünkü servise bırakırken mutlaka hasar kısmından biriyle görüşün derim tekrar geçmiş olsun

@Kürşat cok gecmis olsun, camurluk elektrot baglanip cekilecek-düzeltilip-boyanacak + kapi degisecek, normalde 5-7 bin lira gibi bir tramer cikardi ama döviz kuru-enflasyon acikcasi suan yaklasik rakkam bile verilemez

ulan nekadar zekasi ortalamanin altinda insan var, 2 gün hicbirsey yemezsen bile ölmezsin.

Devlette desinki kardesim bundan sonra herhaftasonu sokaga cikma yasagi var ama bunu pazartesi ilan etsin, son 2 saat kala degil

Geçmiş olsun talihsizlik gerçekten.Yasak ilan edildiğinde dışarıdaydım eve gelene kadar insanlar resmen üstüne üstüne sürüyordu normal kaza olması malesef:(

Geçmiş olsun. Akşam o saatlerde eve dönerken ben de 2-3 kez benzer tehlikeyi yaşadım, delirmişçesine sürüyorlardı bu gece arabaları. Sokak arasında sağımdan makas atan adamı görünce işin ciddiyetine vardım ve eve en kestirme yoldan döndüm. Bununla geçmiş olsun. @Gökhan Bilgin in attığı videoyu paylaşacaktım, önce davranmış,gayet açıklayıcı bir video. 

Ek olarak sizden ricam iş işleyişi, değer kaybı konusunda yaşadıklarınızı paylaşır mısınız buradan da? 

Öncelikle Çok Geçmiş olsun Cana Gelmemesi sevindirici kısmı.

tutanak tutulması içinizi rahat olması açısından çok önemli, PArk Yeriniz doğru ve kurallara uygun ise sorun olmayacaktır sizin adınıza( Resimden  öyle Gözüküyor)

Pazartesi yasal işlemler başlanır. Bu süreçte sizde aracınızı onarım yaptırabilirsiniz. 

Değer Kaybı içinde Başvuru yapmanız gerekiyor. 

Konuya hakim veya recrübesi olan arkadaşlarımız yazacaklardır. Tekrar geçmiş olsun.

Geçmiş olsun 

Kapı değişecek o malumda 

Arka çamurluk ta %200 değişir

9000 ila 10500 hasar kaydı olur

Ben böyle bisey görmedim 

Saat 21: 30 dan sonra insanlık 

Mars gece 12 de dünyaya çarpacak  son ekmeğimi  sindireyim  öyle yok olayım telaşındaydı.

Millet citygdrag pist spinleri atarak köşe başlarını dönüyordu araçlarıyla 

Eskisehir yolundaydım araçla millet 120-140 basıyor ? (Kameralı 80 hız sınırına herkes uyar normalde)

• Beğen
Tepkiler: SCC
@Savatage arka camurluk degismez, cünkü arka camurluk diye tek bir parca yok

2. fotodaki benzin depo kapagi altindan kesilip kaynaklanabilinir ama buna gerek kalacagini zannetmiyorum, daha önce basima gelmisti, golfte darbe alinacak en kötü yerlerden bir tanesi

Ekran Resmi 2020-04-11 01.55.26.png

otocikmacom4015767087633WhatsApp_Image_2018_01_26_at_10.06.24_(1).jpeg

@krym

vw doğuşu  herkes tanıyor 

pireli yorganı yakar

alnın ortasındaki sivilceyi sıkmak yerine  kafayı giotinle uçurur

kıl dönmesiyle falan uğraşmaz  bel altını tümden keser atar. 

yaniiii .....

@Savatage Dogus böyle yaparsa hic sasirmam ama bu kesip-kaynaklama isini  sadece düzelme imkani olmayan agir hasrlilara yaparlar, agir hasar kaydi cikar bu durumda, elektrot baglayip cekmek -boyamak 2-3 bin lira masraf cikartir

@krym

doğuşun kendi sistemine göre arka çamurluk değişir yüksek ihtimalle tabi de 

sanayide arka çamurluğu  değişime gitmeden ,  çekiçli işkenceli boyayla kurtaracak   sayısız   oto kaporta emekçisi  işini bilen usta vardır .

pazartesi bakalım ne diyecekler @Kürşat

Geçmiş olsun.  Bizim insanımız kadar gereksiz bir toplum dünyada başka yok heralde. Yaklaşık bir aydır verdiğimiz mücadeleyi 2 saatte mahvettik.

Geçmiş olsun,bence kaporta işlerini doğuşta yaptırmayın,hem yüksek tramer kaydı çıkacaktır,hemde sonuçta maaşlı çalışan insanlar,ne kadar özenirler siz tahmin edin...

Sanayide referansları iyi olan bir kaportacı bulup yaptırın derim,hem aracın başında durursunuz,hemde beğenmediğiniz bir yer olursa müdahale edersiniz.

Geri
Üst Alt