Güneş siperliğinden gelen tıkırtı ve trim sesi

berreday

Üye
İsim
Şerif
Merhaba, dün sabah 8:30 da randevulu bir şekilde aracı Doğuş Oto Çankaya'ya bıraktım, hem sağ güneşliği açıp kapatırken hem sağ kapıyı açıp kapatırken güneşlik tam oturmadığından titreşim yapıyordu, kendileri de şikayetin fabrika kaynaklı bir sorun olduğunu ve parça değişimi gerektiğini söylediler.Akşam parça değişmiş bir şekilde teslim aldım, hatta akşam işin olduğundan gece güvenlik görevlilerinden teslim aldım şimdilik bir ses çıkarmıyor, problem giderilmiş.

Kronik mi değil mi bilmiyorum ama benden önce bir araçta daha olmuş :( benzer bir problem yaşayan arkadaş varsa garantiden değişiyor haberi olsun ;)

İkame araç ile ilgili; çarşamba günü aradım ve ikame araç tahsis edip edemeyeceklerini sordum, kendileri de tahsis edemeyeceklerini söylediler, ben de ne zaman tahsis edeceklerse o zaman gelebileceğimi söyledim beyefendi sıraya yazarız zamanı gelince ararız dediler, ben de sinirlendim ve uygulamanın yanlış olduğunu eğer ikame araçta sıra varsa beni ilk randevu aldığımda o sıraya yazmaları gerektiğini söyledim, cevaben beyefendi uygulama böyle, baştan yazamıyoruz randevunuz geldikten sonra yazabiliyoruz dediler, bunun üzerine Doğuş Oto Genel Müdürlük'ü aradım ve durumu anlattım,aracın henüz 2000 km de olduğunu ve benlik bir durum olmadığını fabrika kaynaklı bir arıza olduğunu ve bana zorluk çıkarmamaları gerektiğini belirttim ve bundan yaklaşık 1,5 saat sonra Doğuş Oto Çankaya'dan tekrar aradılar ve bir aracın boşa çıktığını ikame araç verebileceklerini söylediler. Sonrasında Doğuş Oto Genel Müdürlük tekrar arayarak aranıp aranmadığımı sordu. Buradan genel müdürlüğe teşekkür ederim Ayrıyeten Doğuş Oto Çankaya'da çalışan servis danışmanı Murat bey de gayet iyi ilgilendi, burdan kendisine de teşekkür ederim.

Bu arada merak edenler için ikame verdikleri araç: 2012 VW Beetle 1.2 TSi DSG Design

Moderatör tarafında düzenlendi:
@berreday hocam bu başlığı gördüğüme çok sevindim. Benim araçta da aynı durum söz konusu ve rahatsız edici bir durum bu. Sağ kapıyı kapatınca güneş siperliği kapalıysa zıngırdama geliyor. 

Yolda giderken güneş siperliği kapalıysa gene zıngırdıyor arada. 

Kendimi şu başlıkta paylaşılan video'daki adama benzetiyorum. Hemen siperliği açıyorum ses kesiliyor. 

https://www.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs

Bende bunun için servise götüreceğim arabayı. Acaba sizin işlem ne kadar sürdü, bunun için aracı 1 gün falan serviste bekletmek olmaz. Hemen takarlar mı ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu konu bendede mevcut ama enteresan sekilde cihan hocam sendede varmi diye baktigi zaman farkettim. Bende en kisa zamanda birakayim servise.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@ansolak hocam biliyorsun araç içi ses yalıtımı en hassas olduğum konu.

Sessizlik yoksa direk çöp damgasını dayarım, biliyorsun :)

Servis için randevu alalım, götürelim hocam. 

@jajaja Hocam ben sabah bırakıp akşam almıştım. Ben ikame araç aldığım için ne kadar sürdüğünü hatırlamıyorum. İsterseniz Doğuş Oto Çankaya Murat beyi arayıp bilgi alabilirsiniz.Takıldığınız bişey olursa plakamı paylaşabilirim sizinle. Belki plakadan bakıp işlemi daha kolay tespit edip hallederler.

@berreday

Teşekkürler hocam. Özelden/Whatsapp'dan plakanızı gönderebilirseniz her ihtimale karşı servise gösteriyim örnek teşkil etsin. 

Saygılar. 

merhaba aynı durum bende de var, servise gittiğimde degistirilmesini söylemistim fakat bu parca degisiminin yapıldığı kişilerden daha sonra tekrar aynı sorunun yaşandığına ve devam ettiğine dair  şikayetlerini aldıklarını ve teknik ekiplerin onayladığı ve degisimleri durduklarını ve genel bir çözüm beklendiğini zaman zaman servisi arayarak gelişmeleri takip etmemi söylediler.

merhaba aynı durum bende de var, servise gittiğimde degistirilmesini söylemistim fakat bu parca degisiminin yapıldığı kişilerden daha sonra tekrar aynı sorunun yaşandığına ve devam ettiğine dair  şikayetlerini aldıklarını ve teknik ekiplerin onayladığı ve degisimleri durduklarını ve genel bir çözüm beklendiğini zaman zaman servisi arayarak gelişmeleri takip etmemi söylediler.
Siz yine de değişmesini isteyin. Parça kusurlu. Bende ve birçok kişide o ses yok hocam.

Ben yine de değiştirilmesini istedim ama "bize bu değişim işlemini artık yapmayın biz yen, çözüm bulana kadar bekleyin" dediler. Başka bir servisi arayım sorayım çok memnun kalmadım zaten son 2 aracımı aldığım yere gidiyorum hem servis hem de diğer sıkıntılarda ama hep beklentimin altında hizmetleri malesef.

Şimdi bana daha yakın olan başka bir bayii aradım @yusuf hocam, 7 aralık için randevu aldım en erken bu tarihmiş müsaitmiş, değişim yapıldığını falan da anlattım. Bakalım ne diyecekler, ancak aracı bir gün önce akşam bayiye bırakmak zorunda kalıcam haftaiçi çalışıyoruz malum, hafta sonu da bakım dışındaki işlemler için randevu vermiyorlarmış.

Bu arada şu videodaki sesten bende de mevcut gibi, aracı park ederken ve bazen yokuşta falan devir düştüğünde geliyor ön taraftan. Videoda bahsedilen yalıtım malzemesinden olması bana mantıklı geldi ama benim anlayacağım bir şey değil gibi, onu da servis randevusunda belirttim ona da bakacaklar.

Sağ güneşlik tıkırtı problemi bende de mevcut. Bakıma gittiğimde bildirmiştim 2 ay önce. Aracı aldığımda ses kesilmişti.10-15 gün sonra tekrar başladı. Sağ güneşlik açık geziyorum. Aslında sağ ile sol arasında bariz bir tutma farkı da var. Solu hafif indirip bıraktığımda lap diye oturuyor. Sağ da ise o tok ses yok bir zıngırdama var. Güneşlik arkasında ki ayna kapağı güneşlik aydınlatma lambasına değiyor ve o ses çıkarıyor. aslında hafif yükseltili bir yapışkan stoper gibi bir şey yapıştırılsa güneşlik aynasının yanına o temas ortadan kalkar ve ses kesilir gibime geliyor. Çözülebilecek sorun ise servise gitmemeyi yeğlerim.

Sağ güneşlik tıkırtı problemi bende de mevcut. Bakıma gittiğimde bildirmiştim 2 ay önce. Aracı aldığımda ses kesilmişti.10-15 gün sonra tekrar başladı. Sağ güneşlik açık geziyorum. Aslında sağ ile sol arasında bariz bir tutma farkı da var. Solu hafif indirip bıraktığımda lap diye oturuyor. Sağ da ise o tok ses yok bir zıngırdama var. Güneşlik arkasında ki ayna kapağı güneşlik aydınlatma lambasına değiyor ve o ses çıkarıyor. aslında hafif yükseltili bir yapışkan stoper gibi bir şey yapıştırılsa güneşlik aynasının yanına o temas ortadan kalkar ve ses kesilir gibime geliyor. Çözülebilecek sorun ise servise gitmemeyi yeğlerim.
hocam açık gezince ya da üzerine baskı uygulayınca ses kesiliyor ben de denedim öyle ama bir sey yapıştırmak falan yakışmıyor bu araca :(  bunu servisin halletmesi gerek bir sekilde garantisi devam ediyor yıllık bakıma daha yeni girdi araç bu kadae yeni iken oraya bisey yapistirip gecmek icime sinmedi acikcasi, yoksa servislerle uğraşmak çekilmez gerçekten de. 

hocam açık gezince ya da üzerine baskı uygulayınca ses kesiliyor ben de denedim öyle ama bir sey yapıştırmak falan yakışmıyor bu araca [emoji20] bunu servisin halletmesi gerek bir sekilde garantisi devam ediyor yıllık bakıma daha yeni girdi araç bu kadae yeni iken oraya bisey yapistirip gecmek icime sinmedi acikcasi, yoksa servislerle uğraşmak çekilmez gerçekten de. 

Hocam haklısınız da işte servise ayak alıştı mı geri çıkması zor oluyor. O yüzden iç taraftan yapıştırma ufak bişey olabilir dedim. Eğer ki yaparsam burda fotoları paylaşırım hocam.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt