Amortisörden gelen ses

cokmezkadir

Yeni Üye
İsim
Kadir
Merhaba arkadaşlar,

Golf aracımda genellikle soğuk havalarda ve sabah ilk kullanmaya başladığımda setlerden geçerken arka yayların oradan gıcırdama tarzı sesler geliyor. Fakat bir iki setten sonra ses gidiyor. SiZde de oluyor mu acaba?

Merhaba Hocam şu konulara bakmanızda fayda var.

Salıncak burcu genelde gicirti yapiyor , karyola gicirtisi gibi :)  biraz arastirin isterseniz forumda bolca konu var yaglanmasi gereken bir parça 

Evet göremedim demekki gereksiz konu açtık fazlasıyla yorum varmış teşekkürler :)

2014 model 1.4 tsı 122 lik olan aracımda da vardı aynı problem her 6 ayda bir salıncak beşiklerinin yağlanmasıyla problem çözülüyordu fakat en azından golflerde kronik bir sorun bence. 2016 model yeni aldığım gene 1.4 tsı 125 lik  aracımda da aynı sesin olduğunu farkettim aracımı aldıktan sonra genel bi kontrol için servise götürdüm sıkıntıyı söyledim ve her zaman olduğu gibi gene ücretli bi şekilde söküp yağlamasını yaptılar. Ama sürekli tekrar eden bir problem maalesef..

Sadece golf değil, 2014 Fiesta aracımda da vardı bu sorun. Diğer araçlarda da olduğunu düşünüyorum

Geri
Üst Alt