1.5 TSI Stop Ederken Gelen Ses

Mugzy

Üye
İsim
Arda
Dostlar selam.

Aracım henüz 1700kmlerde 1.5 TSI 150 PS DSG. Aracı stop ederken videonun 8-9.saniyelerinde duyabileceğiniz ses geliyor.

https://streamable.com/gdceq1

Daha önce 1.4 TSI 125 PS kullanmıştım. Benzer motorlar olmasına rağmen buna benzer bir ses yoktu. Acaba normak midir? Değilse sesin kaynağı ne olabilir?

Sağlıklı günler.

Dostlar selam.

Aracım henüz 1700kmlerde 1.5 TSI 150 PS DSG. Aracı stop ederken videonun 8-9.saniyelerinde duyabileceğiniz ses geliyor.

https://streamable.com/gdceq1

Daha önce 1.4 TSI 125 PS kullanmıştım. Benzer motorlar olmasına rağmen buna benzer bir ses yoktu. Acaba normak midir? Değilse sesin kaynağı ne olabilir?

Sağlıklı günler.
Yazıcı sesi gibi olan sesse normaldir.

Upvote 0
Öncelikle motorların tek benzer yanı isim takılarının TSI olmaı, geri kalan çoğu parçalar tamamen farklı. Hatta 1.5 TSI miller çevrimini kullanıyor. Neyse zaten sorduğunuz soru motor çalışmaz iken gelen ses, çevrimin bir önemi yok burda sonuçta motor çalışmıyor.

Bu arada ses gayet normal, %99 yakıt pompasının sesi.

Upvote 0
Motor ne kadar temiz maşşllah valla
Hocam henüz 1.700 km de demis ustad

Yeni emekleyen bebek gibi masallah

Upvote 0
@Mugzy

Hocam sorunuz hakkında cevapları aldığınıza göre, yeni araç sahibi olmanın da titizliği yüzünden 2 hususta daha kafanıza takılabilecek şeyleri simdiden söyleyim ki kafaya takmayınız. 

Otopark vb çok sessiz bir alanda motor rölantide çakışırken çok derinden gelen bir tak-tak şeklinde ses duyuyorsanız normal, tüm 1.5tsi larda var. 

Bir de ACT modunda 1500devir civarında seyir halindeyken gaz pedalından çok hafif bir titreşim hissediyorsanız normal, yine tüm 1.5tsi larda var ve merak etmeyin dikkatli bir şöför haricinde araçtaki kimsenin fark etmesi mümkün değil. Araç çok sessiz ve rafine olduğundan bunları fark ediyorsunuz. 

Upvote 0
Arkadaşlar motor saat gibi çalışıyor farkındayım. Silindir kapama aktifken 2 silindirin yaratacağı titreşimi de biliyorum. @ahmetrawza’nın dediği gibi kontağı kapatınca gelen puf, tuf tarzı sesi kastetmiştim. 

Upvote 0
@Mugzy hocam normal aynı ses kapamada geliyor. Ben bide şunu sorucam. Akünün hemen önündeki boşlukta boş bir civata yuvası var mı sizde de. Ben serviste sordum uzun bi akü varmış onun içinmiş?? 

Upvote 0
@Mugzy hocam normal aynı ses kapamada geliyor. Ben bide şunu sorucam. Akünün hemen önündeki boşlukta boş bir civata yuvası var mı sizde de. Ben serviste sordum uzun bi akü varmış onun içinmiş?? 
Evet hocam bende de öyle. Aynı parçadan başka araç için de kullanabilmek esnek ve ileriye uyumlu şekilde üretiliyor çoğu parça.

Upvote 0

@Mugzy  o sesin normal olduğunu düşünmüyorum körüklü otobüs mü bu . araba uzun süre gittikten sonra mı yoksa her seferinde mi yapıyor . 

Upvote 0

Geri
Üst Alt