İhtiyaç Olan Bazı Parçalar Hk. Yardım

Al1co1907

Üye
İsim
Alican Soyalp
Herkese merhabalar, sağlıklı günler arkadaşlar.

@metinkar abinin desteğiyle 7.5 ön far ve arka stopları aldım çok şükür ki. 8 aydır aklımda olan ama bir türlü cesaret edipte hayata geçiremediğim değişikliklere ufak tefek başlayacağım. Öncelikle tüm destek ve tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim. Pazar günü montajı @zulalyol abinin desteğiyle gerçekleştireceğiz ama bir kaç eksiğim var.

**Bunlardan ilki 7.5 ön panjuru nerden nasıl temin edebilirim.? 

**İkincisi arka tamponu 7.5 kasa şeklinde yapsam sizce nasıl olur ki ben aracımın şuan ki arka görünümünden oldukça memnunum aslında. Harici olarak ön tampon 7.5 kasa şeklinde olmadığı için araba kuşak çatışması yaşayıp alakasız birşey ortaya çıkacak diyede çok istiyor gibi değilim. Ama yapanlar yada tavsiyeler önemli tabii.20191103_152322.jpg

**Üçüncüsü çıkacak olan orjinal ön far, arka stop ve ön panjur için sizce nasıl bir yol izlemek mantıklı. Bir yanım ne olur ne olmaz muhafaza et yarın bir gün muayene yada bir olumsuzlukta değiştirirsin diyor, bir yanımda satabilirsin diyor. 

**Dördüncüsü de yan marşpiyel ve ön tampon ekleri sizce nasıl durur. Bir kaç model varda sanırım aero olan daha etkili gibi. 20191103_152153.jpg

Destek ve tavsiyeleriniz için tekrardan çok teşekkür eder, herkese kazasız belasız sağlıklı günler dilerim.

7 kasa ile 7.5 kasanın ön panjurları farklıdır.
7 kasanın ön panjuru dikey şekilde montajlanır.
7.5 kasanın ön panjuru yatay şekilde montajlanır.
Eğer aracınıza 7.5 görünümlü 7 farı aldıysanız krom çizgi şuanki panjurunuzda altta kalacaktır. 7 kasa highline panjur alarak takacağınız farlar ile uyum sağlayabilirsiniz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hocam arka tampon gayet şık duruyor bence, zaten 7.5 tamponu komple 7 ye montajlanabiliyormu onu da bilmiyorum. Sadece difüzörü kromlu 7.5 difüzörü gibi yapabilirsiniz ama o da plakalık kenarında ki çizgi ile kesişmediği için çirkin duracaktır.

7 kasa ile 7.5 kasanın ön panjurları farklıdır.
7 kasanın ön panjuru dikey şekilde montajlanır.
7.5 kasanın ön panjuru yatay şekilde montajlanır.
Eğer aracınıza 7.5 görünümlü 7 farı aldıysanız krom çizgi şuanki panjurunuzda altta kalacaktır. 7 kasa highline panjur alarak takacağınız farlar ile uyum sağlayabilirsiniz.

hocam dediğiniz gibi  bi ara benimde ihtiyacım olmuştu (aslında halen var panjur da 8-9 santimlik doğrusal çatlak var) 

mk7 ile  mk7,5 panjuru  maalesef farklı 

mk7,5 yan sanayi  panjur halen üretimde  yok  (mk7 replika dünya kadar) 

orjinali  ise 870 lira doğuşta .  

sanayi de ankaranın  en donanımlı orjinal yedek parça  satıcısı TÜRKYILMAZ vw  e sordum ... 870 ...  (dedim doğuştada 870 ?  onlar çoğu zaman hasarlı araçları için  almanyadan sipariş beklemek yerine benden alıyorlar dedi ?  güzel sistem ???)

sonra Ankaranın en büyük çıkma parça sanayi sitesi YILDIZ sanayiye gittim. 

bir vw çıkma / hurda  dükkanına girdim .  550 dediler 

vazgeçtim !! 

hocam dediğiniz gibi  bi ara benimde ihtiyacım olmuştu (aslında halen var panjur da 8-9 santimlik doğrusal çatlak var) 
mk7 ile  mk7,5 panjuru  maalesef farklı 
mk7,5 yan sanayi  panjur halen üretimde  yok  (mk7 replika dünya kadar) 
orjinali  ise 870 lira doğuşta .  
sanayi de ankaranın  en donanımlı orjinal yedek parça  satıcısı TÜRKYILMAZ vw  e sordum ... 870 ...  (dedim doğuştada 870 ?  onlar çoğu zaman hasarlı araçları için  almanyadan sipariş beklemek yerine benden alıyorlar dedi ?  güzel sistem ???)
sonra Ankaranın en büyük çıkma parça sanayi sitesi YILDIZ sanayiye gittim. 
bir vw çıkma / hurda  dükkanına girdim .  550 dediler 
vazgeçtim !! 

Hocam sarı sitede 200 liraya bulunabiliyor bilginiz olsun. Hatta bitane logosuz vardı 150 tl geçende.

Hocam sarı sitede 200 liraya bulunabiliyor bilginiz olsun. Hatta bitane logosuz vardı 150 tl geçende.

R / R line   sarı / kırmızı çizgililerden olmasın da 

varsa bi ara  web satış linki iyi olur . (yan sanayiye razıyım yani ) 

logoya gerek  yok zaten  bendeki logoyu yeni gelene takabiliyoruz . orada pürüz olmaması iyi 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arka tamponu 7.5 tamponla değiştirin. Ön tamponu da 7.5 gti tambon ile değiştirin. Dediğim ürünleri takan arkadaşlar var ve uyum sağlıyor. 7.5 ön tampon sadece gti modelinde oturuyor diğer 7.5 ön tampon modelleri malesef oturmuyor. 

Arka tamponu 7.5 tamponla değiştirin. Ön tamponu da 7.5 gti tambon ile değiştirin. Dediğim ürünleri takan arkadaşlar var ve uyum sağlıyor. 7.5 ön tampon sadece gti modelinde oturuyor diğer 7.5 ön tampon modelleri malesef oturmuyor. 
7 ye 7.5 R tamponu olmuyormuş sanırım bi şekilde yapılamaz mı tampona işlem yaparak çünkü gerçekten çok güzel bir tampon

@biycash difüzörü değiştirmeyi düşünmüyorum. 7.5 arka tampon alsam da çift çıkış egzozla devam ederim yine 

[mention=4484]Ömer Kahraman[/mention] 3 gündür bakıyorum bir türlü denk gelemedim [emoji4]
Buldum gibi ama satici hic birsey bilmiyor r diyor r logosu yok fotodan da tam anlayamadım ama higline gibi duruyor son 150 dedi logosuz

Sana yakin çekmeköy de bir gidip incele istersen

Pazar günü fistikli dürümü unutma

cb3ac7d1faa2df9121822a1d708052a1.jpg

Geri
Üst Alt