Akü ne kadar sürede boşalır?

demonare

Üye
İsim
emre
Merhabalar,

Corona sebebiyle evden çıkmıyoruz sevgili golf de otoparkta yatmaya alıştı :D

Merak ettiğim nekadar sürede akü boşalır hiç hareket ettirmezsek, illaki hareket ettirmek mi lazım yoksa motoru çalıştırmak kafi midir?

2017 golf 7.5 1.6tdi highline s&s keyless ilk aküsü duruyor 

3 yaşında bir akünün her 30-40 günde bir rölantide10-15 dakika çalıştırılması yeterli olur. (Hayatta kalmayı başarırlar)

Risk grubu 6 ve üzeri  yaş akülerde!

Bu aküler zaten ilk günkü performanslarından / optimal çalışma voltajlarından zaten ofsaytlı olduğundan 

Her hafta 1 kere rölantide 10-15 dakika çalıştırılması  iyi olur..

Nisan ayına göre yazdım 

Ocak 15 de  erzurumda bu periyotların revize edilmesi lazım

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Benim aküm bitti sonunda 2014 1.2 tsi 90 binde aracım orjinal aküsü vardı tabi artık yok :) bugün calistirayim dedim çalışmadı int varta alayım diyorum 2020 üretim 569 tl ama değsim yaparım yapmasına fakat kotlama nasil olacak hiç bir fikrim yok...

Sevdiğim bi özellik her ne kadar servis yanıltıcı desene aku % göstermesi hoşuma gidiyor du sanırım yenı aku alınınca 3 çizgi gösterecek youtubeden baktım akü uygun olmadığından 3 çizgi görünüyor diyorlar orjinalini alayım diyorum yok mecbur servise gidecegiz...

Yazarken aklıma geldi yag konusunu buradan öğrendim 504 507 kodlu olanlar wv uyumlu olduğunu....

acaba aku de de öyle bi kod varmidir :) alsam taksam direk sorunsuz kullanabilecegim bi aku varmidir?... hepsini kullanılir  da start stop hatası veren % göstermeyen çok fazla illaki servise gitmesi gerekiyor sanırım...

Saygılarimla 

Upvote 0

Upvote 0
@Mmt0634 

Servis ne kadar isteyecek ? Bakalım ? 

Promosyon Öğrenci aküsü / economy seri  akünün fiyatını bile almayın sormayın. (Az çorba??)

Direk harbi akü fiyat ne teklif edecekler?

Upvote 0
Haftada 1 kere ortalama 10-15 dakika çalıştırmanız yeterli olacaktır. Hareket ettirebiliyorsanız daha güzel olur tabi.

Upvote 0

Geri
Üst Alt