Havaların soğumasıyla artan süspansiyondan gelen gacırtı gibi sesler

Yarın servise gidip sorunun çözümü için gerekirse mesai saatlerinin sonuna kadar uğraşacağım. Durum hakkında bilgi veririm.

rmzsrdr dedi:
Merhaba; aracımın ön kısmından takır tukur sesler geliyor. Parkeli yollarda, hız kesici tümseklerde özellikle yavaşken dayanılmaz oluyor bu sesler. Bu sorunu yaşayan oldu mu? Olduysa çözüm yolu nedir? Yarın servise gideceğim, önceden fikir sahibi olmak istiyorum.
Hocam parke yollarda iç trim den ses geliyor bende kaynağı ise sol tarafta far anahtarının altındaki kapaklı göz diye tespit ettim

VW Golf 7 - 2015 -1.4 TSI Highline - Tungsten gri - Manuel - Bi-Xenon LED Gündüz Sürüş Farları - Panoramik Cam Tavan

birde oraya bakayım Far anahtarının kapak kısmına. yalnız bendeki ses tırtıklı sürtünme seklinde. sanki plastik parça dönen bir mekanızmaya takılıyormus gibi olan bi ses.

@concaptain hocam, ses kabin içinden değil de sol ve sağ ön çamurluk tarafından geliyor. Sanki yaylar, araç sacına değiyor. Bu da takır tukur şeklinde bir sese neden oluyor. Kasislerden geçerken -ki dururum nerdeyse- , parke yollarda ve bozuk satıhta yavaş hızlarda oluyor. Durum can sıkıcı, umarım çözer servis.

Bugün servise gittim, ustayla test sürüşüne çıktık. Parke ve bozuk satıhta yarım saat kullandı arabayı ama lakır lukur ses gelmedi. Sevinsem mi üzülsem mi bilemedim. Usta, tok bir ses var dedi. Akslar yağlandı. Şu an ses yok.

rmzsrdr dedi:
Bugün servise gittim, ustayla test sürüşüne çıktık. Parke ve bozuk satıhta yarım saat kullandı arabayı ama lakır lukur ses gelmedi. Sevinsem mi üzülsem mi bilemedim. Usta, tok bir ses var dedi. Akslar yağlandı. Şu an ses yok.
Sevinin hocam. Olursa tekrar uğrarsınız ;)

Soğuk havalardaki sSüspansiyon gacırtısı ile ilgili Golf IV, V, VI, VII, Jetta, Passat vb tüm araçlar için Teknik Servis Bülteni var.

Önemli bir durum değil. Sesten rahatsız olanlar, EĞER ARAÇLAR HALA GARANTİDE ise salıncak ön burçlarını (resimde 2 ve 2A olarak gösterilen parça) sağ ve solda 1 er adet toplam 2 tane

1K0407182

bonded rubber bush

değiştirtip, arka burçlarını da yağlatarak geçici çözebilirler. Salıncak burçlarınız yenilenmiş olur. Muhtemelen 1 yıl sonra tekrar başlar.

1b6ec153758abcb25ed0d56d553f5015.png

Geri
Üst Alt