Benzinde ki Etanol eksikliği ?

Optimus

Üye
İsim
Serdar
Merhabalar ,

Konuyla ilgili bilgisi olan ya da olmayanlar olabilir. Epdk'nin malum durumlardan dolayı aldığı bir kararla Benzine katılan Etanol 3 aylık bir dönemde uygulanmayacaktır.Bu durum benzinli araçlarımız da bir hasara sebebiyet verir mi ? Garantisi olanlar dahil zor durumda kalabilir mi ?

Kalite illaki düşüyor katkı kullanın bir müddet zaten binemiyoruz arabalara fakat siz kullanmak zorundaysaniz depoyu fulleyin katkı koyun yarıya gelince tekrar fulleyin bitsin tekrar aynısı yani 1.5 depoda 1 katkı öneririm saygılarımla 

Lt de 92 kuruş etkiliyor. 

Yani benzin 5.33 tl olarak değil

6,25 tl olarak maliyet çıkıyor bize bu sistemle.

Alıp denemek istiyorum ama bir yandan da kargocuların yükünü artırmak istemiyorum. Ben de tekno mağazada çalışıyordum 23 marta kadar açıktık, gelen müşterilere hayretle bakıyordum nasıl bu kadar bencil olabiliyorlar diye.

Aynısını şimdi kargo çalışanlarına kendim yapmak istemiyorum. Birçok ihtiyacım var internetten almam gereken ama çoğu zaruri olmayan şeyler, bu dönemde erteledim hepsini.

Market çalışanlarına ve ailelerine de çok üzülüyorum açıkcası bu dönemde en büyük risk altındakiler onlar. Umarım bir an önce virüs yayılımı azalır havalar ısınır da hayat normale döner

Lt de 92 kuruş etkiliyor. 

Yani benzin 5.33 tl olarak değil

6,25 tl olarak maliyet çıkıyor bize bu sistemle.

Alıp denemek istiyorum ama bir yandan da kargocuların yükünü artırmak istemiyorum. Ben de tekno mağazada çalışıyordum 23 marta kadar açıktık, gelen müşterilere hayretle bakıyordum nasıl bu kadar bencil olabiliyorlar diye.

Aynısını şimdi kargo çalışanlarına kendim yapmak istemiyorum. Birçok ihtiyacım var internetten almam gereken ama çoğu zaruri olmayan şeyler, bu dönemde erteledim hepsini.

Market çalışanlarına ve ailelerine de çok üzülüyorum açıkcası bu dönemde en büyük risk altındakiler onlar. Umarım bir an önce virüs yayılımı azalır havalar ısınır da hayat normale döner
Böyle duyarlı olmanız çok sevindirici., keşke insanlarımızda bu kadar duyarlı olsaydı..

Araba yatıyorsa kullanmıyorsanız şuan için zaruri değil.,

Yok günlük olarak kullanma zorunluğunuz varsa o zaman olası yakıttan kaynaklanacak arızaların önüne geçmek için almanızda bir sakınca görmüyorum., en azından bu virüs dönemlerinde yaşanan işsizlik vs.. bir arıza masrafı can sıkıcı olabilir., 

Tek seferde 2-3 tane alırsanız her defasında kargoculara yük binmemiş olur.. 

Not: ürünü alıp kullanmak isteyen arkadaşlara ufak bir hatırlatma., ürünü depoyu doldurduktan sonra ilave etmiyoruz..!! Tam tersi yakıt almadan önce ürünü depoya ilave edip sonrasında Full depo benzin alıyoruz., üretici firma kullanım talimatlarında bu şekilde kullanılmasını tavsiye etmiş.

Kalite illaki düşüyor katkı kullanın bir müddet zaten binemiyoruz arabalara fakat siz kullanmak zorundaysaniz depoyu fulleyin katkı koyun yarıya gelince tekrar fulleyin bitsin tekrar aynısı yani 1.5 depoda 1 katkı öneririm saygılarımla 
Katkı maddesinden ziyade oktan artırıcı bir ürün şuan için daha doğru bir tercih olacağı düşüncesindeyim..

nisan-mayıs-haziran 100er liralık yakıt fişi geldi, 100 liralık benzin alıp yarım şişe dökmeyi düşünüyordum, daha önce kullanmış olan var mı ? illa boş depoya mı olur, mantığı ne acaba ?

nisan-mayıs-haziran 100er liralık yakıt fişi geldi, 100 liralık benzin alıp yarım şişe dökmeyi düşünüyordum, daha önce kullanmış olan var mı ? illa boş depoya mı olur, mantığı ne acaba ?
Depodaki yakıt seviyesini oldukça minimum seviyeye indirin, dibinde 3-4 litre benzin kalır zaten. Sonra katkının yarısını depoya boşaltın ve 22-23 litre benzin alın. Gene aynı hesaba gelecektir. Zaten 22 23 litre benzin güncel fiyatlarda 120 liraya yakın bir rakam yapar. Fişlerinizi de kullanmış olursunuz.

Depo azalmışken koymamızın sebebi; yakıt alımı esnasında katkı ile benzinin “tam manasıyla karışmasını” sağlamak için önce katkıyı sonra benzini koyuyoruz., bu sayede depoya hızlıca dolan yakıt ile katkı sağlıklı şekilde karışmış olur., 

(aslında bu ürüne katkı demek tam olarak doğru değil, ürün benzinde 3 ay boyunca kullanılmayacak olan ethanol maddesi benzinde oktan miktarının düşmesine sebebiyet veriyor., ürün içindeki maddelerle “ethanolsüz benzinin” düşmüş olan oktan seviyesini yükseltiyor.)

Tam tersi önce depoyu full ‘leyip sonra ürünü koyduğunuz vakit., aracı çalıştırmak için marşa bastığınızda benzin ve koyulan ürün karışmamış olacağı için ethanol eksikliğinden dolayı oktanı düşük olan yakıt motorun sarsıntılı/vuruntulu çalışmasına sebebiyet verir/verebilir..

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt