Golf mu yoksa Jetta mı?

yusuf

Yönetici
İsim
Yusuf
Vw bence jettayı sırf böyle bir arabam olsun diye satıyor şu an. Bagaj haricinde hiçbir artısı yok golfe göre. Kalite farkı çok fazla.

2 arabanın etrafında birer kez dönün farkı anlarsınız zaten ;)

Özellikle yoğun nüfusu ve park sorunu olan yerlerde uzun araç herzaman park sorunu anlamına gelir. Şu da bir gerçek, kim ne derse desin uzun araç arkadan gelecek bir darbede içerideki yolcuların güveni için daha avantajlıdır.

Golf dedi:
Özellikle yoğun nüfusu ve park sorunu olan yerlerde uzun araç herzaman park sorunu anlamına gelir. Şu da bir gerçek, kim ne derse desin uzun araç arkadan gelecek bir darbede içerideki yolcuların güveni için daha avantajlıdır.
Uzun araç güvenlik olarak muhtemelen daha avantajlıdır. Ama tam kavşaktan geçerken son sürat gelen bir kamyon araç uzun olmadığı golfe çarpmaz ama jettaya çarpar :) )) Bir de böyle düşün :D

Uzun araç güvenlik olarak muhtemelen daha avantajlıdır. Ama tam kavşaktan geçerken son sürat gelen bir kamyon araç uzun olmadığı golfe çarpmaz ama jettaya çarpar :) )) Bir de böyle düşün :D
Bu trafikte bana yeşil bile yansa geçmeden bakarım sağa sola hocam ;)

bazen kalite malesef yeterli olmuyor, ihtiyaç varsa bir şeye dünyanın en kalitelisi olsun ne fayda.

mesela ben ne kadar golfü sevsemde alamayacağım bir araç. bana, hanımdan ve çocuktan dolayı bagaj lazım. ah keşke golfün bagajı 420 litre falan olaydı :) jettada 510 litre bagaj var. passatta düşünebilirim ama oda çok büyük ve otomatiği anlamsız pahalı geriye tek alternatif jetta kalıyor vw grubunda. 

tabiki golf daha kaliteli daha şık... ama ihtiyaç farklı

bazen kalite malesef yeterli olmuyor, ihtiyaç varsa bir şeye dünyanın en kalitelisi olsun ne fayda.

mesela ben ne kadar golfü sevsemde alamayacağım bir araç. bana, hanımdan ve çocuktan dolayı bagaj lazım. ah keşke golfün bagajı 420 litre falan olaydı :) jettada 510 litre bagaj var. passatta düşünebilirim ama oda çok büyük ve otomatiği anlamsız pahalı geriye tek alternatif jetta kalıyor vw grubunda. 

Ben de bagaj sorunu yüzünden başka modellere markalara yöneldim ama kader Golf'e getirdi iyi ki. Bagajın çözümü çok. Port bagaj gibi. Bagajı full doldurmaya kaç kere ihtiyaç duyacaksınız?

yusuf dedi:

Ben de bagaj sorunu yüzünden başka modellere markalara yöneldim ama kader Golf'e getirdi iyi ki. Bagajın çözümü çok. Port bagaj gibi. Bagajı full doldurmaya kaç kere ihtiyaç duyacaksınız?
bu ihtiyaç biraz kişisel. port bagaj uzun yolda kesinlikle mantıklı bakıyorum ama şehir içi olumsuz bakıyorum. hem çirkin, hem yakıtı olumsuz etkileyecek hemde hırsıza davet çıkaracak birde sök tak uğraş dur. benim ihtiyacım bagaj konusunda düşündüğünüzden daha çok.

bagaj tabi ihtiyaç ama ben daha çok bagaj bölümünün arka yolcu güvenliğine etkisi sebebiyle düşünüyordum, ancak bu bölümün araçlarda güvenliği oluşturan ana şaside kullanılan malzemeden yapılmadığı Murat hocamdan öğrendim...

bagajın yük kapasitesini de başka yollarla hallettiğinizde o zaman bu karşılaştırmada bence golf öne çıkıyor...

Ben hanıma golf aldım 5 ay önce

Dün de passat'ımı testlim aldım .

Golfün kalitesinde değil jetta , belki polo kalitesinde olabilir ,

Ama passat golfün kalitesinde , bagajı sanki 3 golf bagajı büyüklüğünde gayet tatminkar.

@DrMobile

2005 model bi Passatımız var babam kullanıyor ve dediğiniz gibi bagajı o kadar büyük ki Golfle kıyaslanamaz tabiki :D

Benimde tek sıkıntım bagaj ama bir daha alacak olsam yine Golf derdim Jetta yerine.

@DrMobile

hocam hayırlı olsun. bi incelemeniz olur mu acaba. sitemiz için güzel olur

Geri
Üst Alt