Ptt ücretsiz maske dağıtımı

Evet, tebrikler değerli belediye başkanları. Bu adımı da attırmayı başardınız. 

ben dün siteden verdim siparişi alındı dedi ama güvenemedim pek siteye açıkçası...

Hizmet guzel ama soyle sacma bir durum var

Haftalik 5 adet dagitim hakki

Dagitimi yapacak görevli arkadaslari yüzlerce kez her hafta iş yükü ve riske sokuyor her iki tarafi

Adet yüksek olmali ve en az iletişimle bir defada dagitim yapilmali

PTT çalışanlarına yazık değil mi bence iyi planlanmış bi karar değil. Bu kadar kargoyu hangi kaç eleman dağıtacak dağıtırken virüs riski olmayacak mı🙂

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: SCC
Hizmet guzel ama soyle sacma bir durum var

Haftalik 5 adet dagitim hakki

Dagitimi yapacak görevli arkadaslari yüzlerce kez her hafta iş yükü ve riske sokuyor her iki tarafi

Adet yüksek olmali ve en az iletişimle bir defada dagitim yapilmali

Endişenizde haklısınız lakin kişi başı 5 adet bile ülke çapında düşünüldüğünde çok ciddi bir sayı. Şu an eminim ki atölyelerde çok yoğun bir şekilde maske üretiliyordur, adetlerin kişi başı 50-60 her neyse yüksek olması için stoklar yeterli midir meçhul.

Bir de işin suistimal boyutu var ki her ne kadar mide bulandırıcı da olsa göz ardı edilemeyecek bir gerçek maalesef.

@sertan @havzan evet, haklısınız.

Son zamanlarda "algı" kelimesini çok duyar olduk. Hazır yeri de gelmişken ben de kullanayım şimdi.
Arkadaşlar benim sigara zammı veya indirimi umrumda değil bu arada. Benim demek istediğim; daima "sigara sağlığa zararlı olduğu için zam yapıyorum ki vatandaş içemesin" algısının yaratılması ama gerçekte durumun böyle olmaması.
Örneğin; yeşilay neden hala ortaya çıkamıyor, tam zamanı değil mi. Bunu anlatmak istemiştim.

@sertan @havzan evet, haklısınız.

Son zamanlarda "algı" kelimesini çok duyar olduk. Hazır yeri de gelmişken ben de kullanayım şimdi.
Arkadaşlar benim sigara zammı veya indirimi umrumda değil bu arada. Benim demek istediğim; daima "sigara sağlığa zararlı olduğu için zam yapıyorum ki vatandaş içemesin" algısının yaratılması ama gerçekte durumun böyle olmaması.
Örneğin; yeşilay neden hala ortaya çıkamıyor, tam zamanı değil mi. Bunu anlatmak istemiştim.
Yeşilay sizi duymuş, bu gün kamu spotları var tv.kanallarında.

2019  sağlık bakanlığı bütçesi 48milyar lira idi (her türlü kaynaktan teyid edebilirsiniz)

https://www.saglik.gov.tr/TR,50291/saglik-bakanligi-2019-butcesi-tbmmde-kabul-edildi.html

2019 da tütün mamülleriden  51 milyar  + alkollü içeceklerden 13 milyar yani toplamda 64 milyar TL vergi geliri hesaplandı (sadece ötv !!! Daha kdv si var ayrıca)

https://www.haberturk.com/2019-yili-vergi-gelirleri-revize-edildi-2532679-ekonomi

Buda  mizahi bir durum ! 

Yeşilay şimdi ne yapsın? 

Cbaşkanı Erdoğan para ile maske satışının yasaklandığını duyurdu. Umarım stokçuların ellerinde patlamıştır.   Milleti zor zamanda soymaya çalışanlar iş yapamasın.

Cbaşkanı Erdoğan para ile maske satışının yasaklandığını duyurdu. Umarım stokçuların ellerinde patlamıştır.   Milleti zor zamanda soymaya çalışanlar iş yapamasın.
Çok iyi niyetlisiniz. Şimdi hepten karaborsaya düşecek. 

Hastaneye giderken maske takmak zorunlu, masken yok, nereden bulacaksın? 

Çok iyi niyetlisiniz. Şimdi hepten karaborsaya düşecek. 

Hastaneye giderken maske takmak zorunlu, masken yok, nereden bulacaksın? 
Zaten karaborsa gibi satılıyordu diye düşünüyorum Cem abi. Marketlerde ücretsiz dağıtılıyormuş, eczanelerde de ücretsiz dağıtım olacakmış sanırım. Yarın eczacı tanıdıklardan net bilgi alırım. Maske satışı yasaklanması üreticileri biraz durduracaktır ama mağara üretimlerini de durdurmaya faydası olacaktır bence.

Siparişimizi verdik. Devletimiz sağolsun 

Geri
Üst Alt