Ptt ücretsiz maske dağıtımı

AhmetCakmak

Yönetici
İsim
Ahmet Çakmak
PTT haftalık 1 paket (içerisinde 5 adet) şeklinde maske dağıtımına başlamış. Maske dağıtımı herkese açık. Kendiniz ve özellikle ihtiyaç sahiplerine maske edindirmek iyi olacaktır.

Her 1 kişi için 1 paket oluyor, aile bireylerinde ekstra kişi bilgilerini ekleyerek atıyorum 3 kişilik bir aile için 3 paket gönderim sağlanıyor. 

Site: https://maske.epttavm.com/

Sitede yoğunluktan dolayı "maske siparişini ver" butonuna tıklayınca hemen işleme alınmıyor. 1-2 dk bekleyince siparişiniz alınmıştır şeklinde mesaj geliyor ekrana.

Moderatör tarafında düzenlendi:
:)  şaka gibi ya  cerrahi maskeyi iş yerinde kullanıyoruz bunun ömrü 2 saat. birisi ile karşılıklı konuşursan kullan at... yani adet biraz yanlış...

normal iptal olması para verip almıyor kimse kendini ailesini düşünmüyor hadi karşısındaki geçtim...

ben üç kutu maske üç kutu eldiven aldım 50 tane var içinde bir kutu evde bir kutu sahsi aracımda bir kutu şirket aracımda tedbir benden taktir Rabbimden...

@metinkar Kullan at maske değil hocam anladığım kadarıyla 3 katlı diyor.Dediğiniz gibi 2 saat olsa bile yeterli değilmi?Şu ortamda hergün alışverişe çıkılmıyor zaten, market, pazar kalabalık yerlere girilirken kullanılır.

@metinkar Kullan at maske değil hocam anladığım kadarıyla 3 katlı diyor.Dediğiniz gibi 2 saat olsa bile yeterli değilmi?Şu ortamda hergün alışverişe çıkılmıyor zaten, market, pazar kalabalık yerlere girilirken kullanılır.
@muhammedfatih 

benim aldığım ürün bu üç kat dediği bu bence aşağıda doğru çekiyorsun tek kat oluyor:) 

yeterli ama ya acil çıktı bence 10 olmalı...0

4453BC85-A8D9-4205-B243-03F618A2E513.jpeg

Tamam; maske alıyoruz, takıyoruz. Devlet gerekli gereksiz  bütün tedbirleri almaya çalışıyor.

Bu virüs akciğerlere sıkıntı yaşatıyormuş bunu anlıyoruz. Aynı zamanda sigara içmeye de devam ediyoruz ama. Tr'de sigara içtiği için akciğer kanseri olmuş-olacak bunca insan varken (yılda 80-90bin vatandaşımızı kaybediyormuşuz) sen devlet olarak sigarayı zam yaparak bıraktırmayı düşünüyorsun. Bence devlet için zam yapmadan sigara bıraktırmak için büyük bir şans bu virüs olayları ama ne bu konuda birşeyler duyuyorum ne de görüyorum. İşlerine gelmiyor herhalde.

Bu dünyada da böyle sadece burası için demiyorum. Dünyada yılda 6-7 milyon insan ölüyormuş sigaradan.

@pretoria sigaradan gelen vergiden mahrum mu kalsın.

Bir arabanın yarısı vergi, Bir paket sigaranın 3/4  vergi.

Yoğun başvurudan dolayı artık edevlet üzerinden yapılacakmış maske dağıtımı. An itibariyle site üzerinden dağıtım durduruldu.

image.png

Geri
Üst Alt