Golf 7 Park Sensörü montajı hakkında

BUSAH

Üye
İsim
Bulut
Merhaba arkadaşlar, forumda aradım ama yanlış mı aradım doğru mu bilmiyorum herhangi bir veriye ulaşamadım konu açıp sizlere danışmak istedim. Golf 7 midline aracıma park sensörü montajı yapmak istedim.Şu virüslü boş günlerde de uğraşacak bişey olur diye düşündüm ama bir noktada tıkandım. Sensör deliklerini deldim montajını yaptım ama konu elektrik almaya gelince geri vitese alıp elektriğin geldiği kabloyu bulamadım. tam olarak stoplara giren kabloda denedim toplamda 3 kablo var zaten geri vitesteyken hiçbir kabloda elektrik yok. Bu konuda yardımcı olabilecek kimse var mı acaba geri vites için elektriği nereden alacağım. Şimdiden Teşekkür ederim 

Merhaba arkadaşlar, forumda aradım ama yanlış mı aradım doğru mu bilmiyorum herhangi bir veriye ulaşamadım konu açıp sizlere danışmak istedim. Golf 7 midline aracıma park sensörü montajı yapmak istedim.Şu virüslü boş günlerde de uğraşacak bişey olur diye düşündüm ama bir noktada tıkandım. Sensör deliklerini deldim montajını yaptım ama konu elektrik almaya gelince geri vitese alıp elektriğin geldiği kabloyu bulamadım. tam olarak stoplara giren kabloda denedim toplamda 3 kablo var zaten geri vitesteyken hiçbir kabloda elektrik yok. Bu konuda yardımcı olabilecek kimse var mı acaba geri vites için elektriği nereden alacağım. Şimdiden Teşekkür ederim 
Hocam anladığım kadarıyla uydurma sensörden takıyorsunuz. Keşke orijinal düşünseymişsiniz. 

Geri vites kablosu her iki stopta da 4. Pindedir. Soket üzerinden pin numarasını okuyabilirsiniz.

Bagaj kapağı açıkken geri vites lambası yanmaz. O yüzden ya kapatın ya da kilit mekanizmasını bir cisimle ittirin kapanmış gibi olur  

Kolay gelsin 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Evet uyduruk 100 liralık sensör. Orjinal düşünmedim değil ama fiyatından dolayı vazgeçmek zorunda kaldım.

Her iki stopta da 3 tane soket var bende. Bagaj kısmında kalan kısımda ayrı bir soket daha mı var ben yanlış yere mi bakıyorum acaba 

Upvote 0
Arkadaşlar montajı tamamladım. Buraya da yazayım belki birgün birinin işine yarar. Daha önce bagajın yukarıya kalkan kısmında değil de aşağıda kalan kısmında denemiştim hatayı orada yapmışım. Sonradan yukarıya kalkan kısmını komple söktüm kablo tesisatını oraya çektim sonuç olarak bir şekilde monte etmiş oldum. Bilen için çok kolay bir sistem olsa da bilmeyenler için baya kafa karışıtırıcı sistem. @MSE yardımınız için teşekkür ederim. 

Upvote 0

Geri
Üst Alt