Bir dosya türünü [Flac] bulmak bu kadar mı zor olur !!

Link verebiliyormuyuz bilmiyorum ama 

http://azpirat.ucoz.com/

http://www.flacindir.in/

http://turku.in/

Esas ZippyVibes vardı, onlar süperdi ama artık sadece Telegram'dan yayınlıyorlarmış albümleri. Spesifik olarak indirmek istediğiniz birşey olursa DM'den yazın bir kontrol edeyim Telegram hesaplarını. 

Ben hem Amfi'de hemde Portable Player'da FLAC dinliyorum.

Genelde Torrent'den bulup indiririm. Ama istediğiniz her parçayı bulamazsınız.

FLAC bilgi vereyim biraz bilmeyenler için :)

Kayıpsız bir codec'dir ve 24Bit'e kadar, 192kHz'e kadar destekler, (384kHz'de var sanırım ama emin değilim)

Bu dosya uzuntasında gerçekten farklı müzik dinlemek için Master kayıtlardan oluşturulmuş olması gerekir, zira CD kalitesi sadece 16bit ve 44kHz olduğundan CD'den oluşturulmuş bir FLAC dosyanın çokta bir anlamı yoktur, sadece CD kalitesi verir.

MP3 vs gibi çok sıkıştıran müzik dosyaları aslında müzik kalitesinin katilidir çünkü özellikle uç noktalardaki ve müziğin tümünde detayları ciddi bir şekilde kayba uğratır.

FLAC, ALAC, WMA, AAC gibi Lossless Codec'ler ile kaydedilmiş müzikleri gerçekten adam akıllı dinlemek için bunları çalabilecek Hi-Fi bir Potable Player yada DAC+Amfi ve ona göre bir hoperlör veya kulaklıkla hakkını verebilirsiniz :)

Ne kadar farklı olduğunu ve ne kadar fazla detay içerdiğini şurdan da anlatayım biraz, 3Dk'lık bir parça 100MB üzerindedir :)

İyi Hi-Fi sistemlerin 2 hoperlörle önünüzde sahne oluşturması gerekir, bunuda bu tip yüksek kalite ve detayda kaydedilmemiş kaynaklardan alamazsınız.

İstediğiniz her şarkının FLAC sürümünü bulmak mümkün değil. Fakat bir Telegram botu var; Spotify veya Deezer'dan istediğiniz bir şarkıyı paylaşıp Telegram botuna gönderdiğiniz takdirde size 320 kbps veyahut da FLAC olarak şarkıyı indirmeye olanak sağlıyor ve onunla birçok şarkıyı FLAC olarak indirebilirsiniz. Bazen bota o kadar yüklenme oluyor ki serverlar çökebiliyor. Bu yüzden ulu ortada paylaşmak istemiyorum. Telegramdan bana yazarsanız botu paylaşabilirim.

Son düzenleme:
Cehalet mutluluktur

Yu-ma-tu müzik seti alıp keyfine bakacaksin

Ne kadar cok bilgi ve kaliteye ulastikca daha çok detay ariyorsun para harciyorsun

Zamaninda hi-fi ve ses sinema sistemlerine çok para harcadim

Sadece 15 sene önce en iyi plazma pioneer diye 8.500 tl o zamanin parasını plazmaya vermistim

Sırf daha detayli ses ve görüntü alabilmek için sadece kablolara harcadigim para akil almaz duruma gelmişti

Filmlerde konuya degil görüntü ve ses kalitesine takılıp kaliyordum

Simdi harman kardon onyx 4 ile dünyamı küçülttüm

Kisaca ne kadar az bilgi o kadar mutluluk

2017 den itibaren 

Makyajlı leon

Makyajlı golf

6 ay da bir kulağını düzenli yıkatan steril kulaklara sahip biri

Leonun ses sisteminin golften çok daha iyi olduğunu anlayacaktır..

Flac mlac  peşinde koşulmasının sebebi

Golfte bas/mid/treble kanalların birbiriyle karışması 

Leonda durum çok daha temiz /pak

Benim arkadaşın 2017 leonunda gözlemlediğim durum böyle

2017 den itibaren 

Makyajlı leon

Makyajlı golf

6 ay da bir kulağını düzenli yıkatan steril kulaklara sahip biri

Leonun ses sisteminin golften çok daha iyi olduğunu anlayacaktır..

Flac mlac  peşinde koşulmasının sebebi

Golfte bas/mid/treble kanalların birbiriyle karışması 

Leonda durum çok daha temiz /pak

Benim arkadaşın 2017 leonunda gözlemlediğim durum böyle
Leon ile karşılaştırırsak makyajsız Golf ‘te durum nasıldı..? 

Moderatör tarafında düzenlendi:
normalde spotify kullanıyordum,ses kalitesi youtube'a göre bariz düşük geliyordu. O yüzden youtube'dan dinlemeye başlamıştım. Siz flac ve deezer diyince tutup bi de deezer açtım :D   diğer türlü verdiğiniz sitelerden indirmeye çalışınca turbobit premium falan gerekti,bekleme süresi falan koydu malum. deezer'ı kullanmayalı uzun zaman olmuştu ama aynı şarkıyı arka arkaya hem spotifydan hem de deezerdan dinleyince bariz farkı gördüm. deezer ezip geçiyor kalite ve ses berraklığında

Online servislerde Deezer ve Tidal iyi kalite veriyo...

Bu konuyla ilgili müsait bir zamanda forumda bir Rehber hazırlamayı düşünüyorum. Flac nereden indirilir, parçaları bozmadan aynı ses seviyesine nasıl getirilir, parçalardaki bozulmalar nasıl onarılır yüksek bas veya tizler gibi vs. Hemde çok pratik bir şekilde.

Bu konuyla ilgili müsait bir zamanda forumda bir Rehber hazırlamayı düşünüyorum. Flac nereden indirilir, parçaları bozmadan aynı ses seviyesine nasıl getirilir, parçalardaki bozulmalar nasıl onarılır yüksek bas veya tizler gibi vs. Hemde çok pratik bir şekilde.
Bir ara bu Flac işine baya takmıştım,önceki aracımda profesionel ses sistemi vardı.Ozaman şunu anlamıştım,bir şarkı eğer orjinalinde Flac olarak üretilmemişse daha sonra Flac'a döndürülsede birşey değişmiyor.Birdürü convert programı denemiştim,sayısız şarkılar vs.hep zaman kaybı.Ama şuan durum nasıl bilmiyorum,belki yeni gelmişler vardır,bekliyoruz merakla önerilerinizi.

Telegramda takildigim bir grup var. Belki ara bul, indir yapamazsiniz ama en azindan nostaljik vb sarkilar denk gelirse indirirsiniz.

Hi-fi ses sistemine sahibim, gercekten kaliteli muzik fark ettiriyor.

https://t.me/flacmusics

Geri
Üst Alt