Bir dosya türünü [Flac] bulmak bu kadar mı zor olur !!

Recep_Gul

Paylaşımcı Üye

İsim
Recep
1.5 Saatir düzgün flac uzantılı müzik dosyası arıyorum. Yok arkadaş, sanki bu dosya türünü bulan bulmuş ama sadece adı ile kalmış. Kimse Flac türünde müzik çıkarmamış. Bulduğum bir iki yerdede Kaliteli ama hiç dinlemeyeceğim müzikler var... Formumuzda belki bu dosya türü ile ilgilenen vardır, geçen günler muhabbeti geçti diye aklıma takılmıştı. 

Veya bu Dosya türünü satın mı almamız gerekiyor ? Link vermek yasakmı bilmiyorum ama şuraya bi tane site ismi bırakayım fikir sahibi olmanız açısından. 

www.turkuk.ru

Moderatör tarafında düzenlendi:
Başka uzantılı dosyayı flac uzantısına çevirmek mümkün; https://convertio.co/tr/mp4-flac/
Maksat uzantıyı değiştirmek değil hocam, Kaliteli müzik dinlemek buda Flac 'da mümkün..MP3 veya vmw veya diğerleri Flac'a çevrilebilir fakat sadece müziğin uzantısnı değiştirmiş oluyoruz kalitesine hiç bir şekilde müdahele edemiyoruz.

Benim amacım direkt FLAC olarak kaydedilmiş müziği indirmek. Vereceğim örnek bir dizi müizğinden ama maksadım kaliteyi göstermek olsun. Kulaklıkla dinlerseniz ne demek istediğimi anlarsınız

12 dakika önce, Recep Gül yazdı:

Maksat uzantıyı değiştirmek değil hocam, Kaliteli müzik dinlemek buda Flac 'da mümkün..MP3 veya vmw veya diğerleri Flac'a çevrilebilir fakat sadece müziğin uzantısnı değiştirmiş oluyoruz kalitesine hiç bir şekilde müdahele edemiyoruz.

Benim amacım direkt FLAC olarak kaydedilmiş müziği indirmek. Vereceğim örnek bir dizi müizğinden ama maksadım kaliteyi göstermek olsun. Kulaklıkla dinlerseniz ne demek istediğimi anlarsınız

Ben sadece flac olacak sandım hocam :D  Evet flac 16 ve 24 bit oluyor. Mp3 ise 320 kbit/s.  Ücretsiz kaynak bulamadım, yarın tekrar bakayım.

@Recep Gül deezer diye bir uygulama var fakat paralı ama flac müzikler mevcut
Deezer,Spotfy gibi uygualmalarda evet müzikler kaliteli fakat, ayda yılda bir kez dinleyeceğim müzik için aylık bilmem kaç EURO  veya TL ödemek saçma geliyor. Tamam diyeceksiniz ki madem kalite istiyorsun parasını ödeyeceksin haklısın.Ama dediğim gibi çok fazla müzik dinlemediğim için bu tür uygulamalara karşıyım.

Ben sadece flac olacak sandım hocam :D  Evet flac 16 ve 24 bit oluyor. Mp3 ise 320 kbit/s.  Ücretsiz kaynak bulamadım, yarın tekrar bakarım.
Yok ahmet hocam sizin paylaştığınız sitede bendeki mp3 lerden birini convert yaptım fakat kalite olarak hiç bir değişiklik yok müzikte, tek değişen şey dosya uzantısı özelliklerde " .flac "olarak görünüyor :D  

Flac dosyası sonradan oluşturulan bir dosya değil. Ancak cd den direct olarak dönüştürerek kopyalanırsa elde edilir. Günümüz cihazlarının neredeyse tamamı mp3 dosyasını okuyabilmekte. Flac dosyası boyut olarak büyük olduğundan ve bazı cihazlar okumadığından fazla tercih edilmiyor.Bazı (yukarıdaki paylaştığınız gibi) sitelerde nadir de olsa olabiliyor. Denk gelmek lazım.

Bazen 192 kbps ve üstü, stereo ya da çok kanallı olarak yapılan kayıtlar da tatmin edecek  kadar iyidir.

1 aylık TIDAL deneme sürümü başlatmanızı öneriyorum :)  Memnun kalıp parasıyla üyelik alacaksın bence.

1.5 Saatir düzgün flac uzantılı müzik dosyası arıyorum. Yok arkadaş, sanki bu dosya türünü bulan bulmuş ama sadece adı ile kalmış. Kimse Flac türünde müzik çıkarmamış. Bulduğum bir iki yerdede Kaliteli ama hiç dinlemeyeceğim müzikler var... Formumuzda belki bu dosya türü ile ilgilenen vardır, geçen günler muhabbeti geçti diye aklıma takılmıştı. 

Veya bu Dosya türünü satın mı almamız gerekiyor ? Link vermek yasakmı bilmiyorum ama şuraya bi tane site ismi bırakayım fikir sahibi olmanız açısından. 

www.turkuk.ru
Merhaba

Torrent sitelerinde bol miktarda mevcut istediğiniz dosya tipindeki yerli/yabancı müzikler...

Torrent harici de bulursunuz biraz uğraşarak ama flac denilen dosyalar bazen mp3 çıkabiliyor pek güvenilmiyor.

@Recep Gül  .ape uzantılı da bulabilirseniz kalite iyidir. İndirdikten sonra flac yapabilirsiniz.

(İzine ne zaman geliyorsunuz)

Deezer,Spotfy gibi uygualmalarda evet müzikler kaliteli fakat, ayda yılda bir kez dinleyeceğim müzik için aylık bilmem kaç EURO  veya TL ödemek saçma geliyor. Tamam diyeceksiniz ki madem kalite istiyorsun parasını ödeyeceksin haklısın.Ama dediğim gibi çok fazla müzik dinlemediğim için bu tür uygulamalara karşıyım. 
@Recep Gül spotify bizim delikanlı aldı altı kullanıcı olması lazım beni de dahil ettiler onlar ödüyor:)

@Recep Gül  .ape uzantılı da bulabilirseniz kalite iyidir. İndirdikten sonra flac yapabilirsiniz.

(İzine ne zaman geliyorsunuz)
COVID-19 sefer sayılı uçak arıza verdi hocam, arabayla gelirim dedim, ülkeler arıza verdi. Bu sene izin zor görünüyor. 

Geri
Üst Alt