sibop kapağı ve Balans

Myasinc

Üye
İsim
Yasin
Merhabalar, sibop kapağı süslerinin balans ayarını bozduğu yada bozabileceği ile ilgili birkaç duyum aldım. Bir siteden sibop kapağı alacaktım. Sizlerin değerli görüşleri benim için önemli. Fotoğraf paylaşıyorum altta zararı olur mu böyle bi aksesuarın?

4197F8A2-4F05-48C4-94BC-2C554CAB11B2.jpeg

Balanstan sonra takacaksanız az da olsa bi etkisi olur. O kapak üstünde iken balansa girerse ona göre ayar verir lastikçi. 

Net bozar, jant merkezinden çap uzaklaştıkça bozulma da artar, şahsi görüşüm gerek olmadığı

Hadi ya şuncacık parça balans ayarını mı bozuyormuş.... Zamanında aliexpress'ten gözüme takılan olursa alırım diye düşünüyordum şuan tamamen vazgeçtim :D   Siyah kapaklar daha iyi :D  

Eğer böyle bir planınız varsa metal sibop üstünde balans yaptırın ama o olmadan da bariz hizsedilecek bir fark olacağını sanmıyorum. Çünkü sene içinde yazlık kışlık lastik değişimlerinde geçen sürede de yine balans bir miktar bozuluyor ki takacağınız bu parça normalde olan balans bozukluğu kadar olmayacaktır bile :) balanstan daha çok sizi caydırıcak şey olarak max 1 ay içinde çalınabilecek olmasını söylemek isterim :D zamanında 7-8 takım inat edip aldım aldım taktım tekrar. Ama en son caydım 100lü kırmızı ve yeşil sibop kapağı aldım onları takıyorum. 

Eğer böyle bir planınız varsa metal sibop üstünde balans yaptırın ama o olmadan da bariz hizsedilecek bir fark olacağını sanmıyorum. Çünkü sene içinde yazlık kışlık lastik değişimlerinde geçen sürede de yine balans bir miktar bozuluyor ki takacağınız bu parça normalde olan balans bozukluğu kadar olmayacaktır bile :) balanstan daha çok sizi caydırıcak şey olarak max 1 ay içinde çalınabilecek olmasını söylemek isterim :D zamanında 7-8 takım inat edip aldım aldım taktım tekrar. Ama en son caydım 100lü kırmızı ve yeşil sibop kapağı aldım onları takıyorum. 
@mustafacagri Hocam an itibari ile benimde sibop kapaklarımın çalındığını öğrenmiş ve size hak vermiş bulunmaktayım. Çelik sibop kapağı üzerine plastik taksak sanırım çalınmaz yani insallah. Çok sinirim bozuldu ya bi insan bunu neden yapar anlamış değilim açıkçası 😡

Peki bu lastik balansını bozacak ise lastikteki çamur ya da dişlerin arasına giren taşlar da pekala bozabilir.

Bunun mutlaka eşik değeri vardır, belli ağırlığa kadar sorun olmuyordur diye düşünüyorum.

Geri
Üst Alt