60.000 bakımı

ozkangur_26

Yeni Üye
İsim
ÖZKAN GÜR
2017 tdi bmt comfortline dsg golfum var. Garanti bittigi için 60bin bakimini yetkili servistemi ya da özel servistemi yaptirmaliyim diye kararsiz kaldim. Biraz once cekmekoy özön'ü aradim 1530tl falan dediler. Bu fiyatin içinde balata, buji, silecek falan da yok. Bunlarda cikarsa extra ucretlendirilecek. Bostanci sanayinde 2-3 özel vw servisini aradim. 650-700 tl fiyat verdiler. Hangi yağı koyacaksiniz diye üstüne basa basa sordum ve castrol 5*30 edge koyacaklarini ogrendim. Yazilan yorumlara baktigimda neredeyse yari yariya dusunce farklılığı var. Sizce ne yapmam gerekiyor? Yardimci olursaniz sevinirim..

Paylaştığım konuyu incelerseniz fikir sahibi olabilirsiniz. Örnekler bi hayli var. Kolay gelsin.

bende 60 bin bakımını 3 de 1 fiyatına dışarda yaptırmıştım 😊 man filtre gittim kendim aldım yağda castol koyduk zaten yani bi artısı yada eksisi yok artısı cebinize kalan para👍

Aracınız dsg olduğu için,  yetkili servis derim. Önümüzdeki hafta bende 1.4 tsi dsg aracın için,  yetkili servise gidicem .

2017 tdi bmt comfortline dsg golfum var. Garanti bittigi için 60bin bakimini yetkili servistemi ya da özel servistemi yaptirmaliyim diye kararsiz kaldim. Biraz once cekmekoy özön'ü aradim 1530tl falan dediler. Bu fiyatin içinde balata, buji, silecek falan da yok. Bunlarda cikarsa extra ucretlendirilecek. Bostanci sanayinde 2-3 özel vw servisini aradim. 650-700 tl fiyat verdiler. Hangi yağı koyacaksiniz diye üstüne basa basa sordum ve castrol 5*30 edge koyacaklarini ogrendim. Yazilan yorumlara baktigimda neredeyse yari yariya dusunce farklılığı var. Sizce ne yapmam gerekiyor? Yardimci olursaniz sevinirim..
Özön saçma sapan bir fiyat vermiş başka bir servisten fiyat alın., 

Araç zaten 3 yaşında olduğu için işçilik ve yedek parçada %15 zubizu indirimi olucak., 

Araç dsg ise yetkili servis derim.,

60bin bakımda standart bakım haricinde ekstra olarak bujiler değişir. 

4 Litre motor yağı, hava-yağ-polen filtresi için 1530 tl. fiyat veren Özön cidden saçmalamış yada telefondaki kişi ne dediğini bilmiyor.. 

@ozkangur_26

@forzaGilles

Bu fiyatta Buji falan yok demişsiniz !

Araç tdi dediğiniz icin bu fiyatta buji olmaması normal ! Dizelde buji yok

%99  bu fiyata yakıt filtresi dahildir ! (30-60-90-120 .....binde yakıt filtresi dahil fiyat veriliyor)

Ama bunun dahil olduğu rakamda 1350 lirayı geçmemesi lazım....

Moderatör tarafında düzenlendi:
@ozkangur_26

@forzaGilles

Bu fiyatta Buji falan yok demişsiniz !

Araç tdi dediğiniz icin bu fiyatta buji olmaması normal ! Dizelde buji yok

%99  bu fiyata yakıt filtresi dahildir ! (30-60-90-120 .....binde yakıt filtresi dahil fiyat veriliyor)

Ama bunun dahil olduğu rakamda 1350 lirayı geçmemesi lazım....
Ben tsi diye görmüşüm :)  

Ben de 2 hafta önce 1.4 TSI manuel aracımın 60k bakımını özel serviste orjinal vw bujiler dahil 1050 tlye yaptırdım. Ama aracım dsg olsaydı kesinlikle yetkili serviste yaptırirdım

Servisin verdiği 1530 tl maalesef doğru.

1215 tl olan standart bakım ücreti 1248 tl olarak güncellenmiş.

Aşağıdaki örnek bakım ile birebir aynısı yapılacaktır.

(Araç 3 yaşını doldurmamışsa indirimsiz işlem yapılıp polen filtresini yarı fiyat olan eko serisi de takılma ihtimali var. Ancak telefonla fiyat verirken ekonomik parçalardan pek bahsetmezler. Bu nedenle aşağıdaki örnekle fiyat farkı, yapılan zamdan kaynaklanır.)

10.03.2020 tarihinde 2017 Golf TDI Highline DSG 60000 bakımına zubizu indirimiyle 1469 TL ödedim.

Ekli dosyayı görüntüle 28919

Moderatör tarafında düzenlendi:
Servisin verdiği 1530 tl maalesef doğru.

1215 tl olan standart bakım ücreti 1248 tl olarak güncellenmiş.

Aşağıdaki örnek bakım ile birebir aynısı yapılacaktır.

(Araç 3 yaşını doldurmamışsa indirimsiz işlem yapılıp polen filtresini yarı fiyat olan eko serisi de takılma ihtimali var. Ancak telefonla fiyat verirken ekonomik parçalardan pek bahsetmezler. Bu nedenle aşağıdaki örnekle fiyat farkı, yapılan zamdan kaynaklanır.)
Bu faturada ekstradan mazot filtresi var ama arkadaşa verdikleri 1530 tl. fiyatta mazot filtresi dahil değil diyor.. muhtemelen bir yerde bir hata yapıyorlardır

Bu faturada ekstradan mazot filtresi var ama arkadaşa verdikleri 1530 tl. fiyatta mazot filtresi dahil değil diyor.. muhtemelen bir yerde bir hata yapıyorlardır
Hata olduğunu sanmıyorum. Her 30 binde yakıt filtresi değiştiği için servisin verdiği fiyatın içinde olmaz zorunda. Balata, akü, fren hidroliği, silecek vs. gibi şeyleri servise gidince söylerler(benzinli olsaydı buji eklenirdi)

Yukarıda belirttiğim gibi servis ücretlerindeki artıştan kaynaklanan bi durum.

@ozkangur_26 aracınız garantiden çıktıysa (ki çıkmasına da gerek yok normalde, blok muafiyet var), yetkili servise götürmenize gerek yok. Ancak dışarıya gittiğiniz zaman size servisler ya da parçacılar genelde en çok kazandıkları ürünü tavsiye ediyorlar. marka konusunda araştırma yapmanızı tavsiye ediyorum. yetkili servis kalitesinde ürün kullanmanızı tavsiye ediyorum aracınızın uzun ömürlü olması ve her bakımdan ilk günkü performansını devam ettirmesi için. 

Fren grubunda öncelikle ATE, daha sonra TRW, FERODO, BOSCH.... Filtre Grubunda MANN başta olmak üzere, MAHLE (KNECHT), HENGST, BOSCH, vb..  Buji değişecekse de sırayla NGK, DENSO, BOSCH, BERU...vb. gibi markalar tercih edilebilir.

Geri
Üst Alt