2020 Tiguan 190 TDI 4Motion R-Line /// Stockholm_V2

Hocam dogru vergiler insnilmaz artti. Bu aracin yillik vergisi 11bin kron. Hibrid bir arac alsam 360 kron olacakti. Ancak hem yaptigim km den dolayi hemde Tiguan benzinli 2.0 tsi daki yakit tuletimini 11-12 dolaylarinda olmasi sebebiyle dizelden yola devam dedik simdilik
 715 lira diye yazmıştım bir sıfır eksik 7150tl yapıyor evet şu an biraz fazla geldi ama 18bin kron asgari ücrete göre yine karşılanabilir seviyede aracınızın keyfini çıkarın tekerinize taş değmesin 🙂

Moderatör tarafında düzenlendi:

@windshear biz burada ağır hasarlı 2012 model 220  bin deki tiguan ı alamıyoruz 25 asgeri ücrete maddi konularda ve alım gücünde bizi kiskandiklari kesinlesti zihnimde...

Hayırlı olsun hocam Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin inş mutlu günlerde sila yolculuğunuzu tez zmanda yaparsınız umarım herşey gonluzce olsun 

Saygılarımla...

hayırlı olsun güle güle kullanın hem rengi hem donanımı hemde motoru çok iyi maşallah 🧿 okurken özendim bir an inşallah bir bizde sıfır araç alabiliriz 

Hayırlı, uğurlu olsun. Kazasız güvenli yolculuklar dilerim. 

Bir ara Avrupa lılara sorar mısınız lütfen, bizi kıskanıyorlar mı diye? 

Herkese merhabalar, 

Bugun Golfumun yerine gelen yeni aracimi sizlere tanitmak istedim degerli Golf tutkunu dostlarim. Her ne kadar yeni aracim Golf olmasada, bende bir Golf Tutkunu olarak foruma katki yapmaya devam edecegim elimden geldigi kadariyla. 

Yeni aracima gececek olursak; 

Indium Gri Tiguan 190hp TDI 4Motion DSG R-Line arac. 

Standart Donanimlar ise TR deki Highline gibi hemen hemen ACC, Carplay, Lane Assist, Dinamik Ayarli Far Sistemi

-R-Line Paket ( R-Line koltuklar ve direksiyon, R-Line ic dis body kit ve spoiler ve 19" Dark Grey Sebring jantlar, Servotronik Spor direksiyon sistemi)

-Harici Park Isiticisi (webasto)

-Panaromik Sunroof

-Easy Open&Easy Close Sistemi ( Bu paketle beraber Keyless sistemi geliyor

-Arka Koltuklarda koltuk isitici

-Isiticili Ön Cam 

-Kablosuz Sarj pedi(Bluetooth Comfort ve induktif anten)

-Trailer Assist (ceki demiri ve römork park assitani)

-Easy Park paketi 

-Geri görus Kamerasi

-17" Jant setli Nokian Hakkapelitta 8 SUV Civili Kis Lastik seti 

Ekli dosyayı görüntüle 29811

Ekli dosyayı görüntüle 29812

Ekli dosyayı görüntüle 29813

Ekli dosyayı görüntüle 29814

Ekli dosyayı görüntüle 29815

Ekli dosyayı görüntüle 29816

Ekli dosyayı görüntüle 29817

Simdilik arac Golfe göre hem cok farkli hem ayni hissettiriyor. Bugun hanimla beraber bir Stockholm turu yaptikki firtinaya yakalandik maalesef. Aracla bugun 80 km yol yapma firsatim oldu ve genel olarak aractan memnun kaldim. Radyo, göstergeler vb. seyler zaten Golf 7, 7.5 tan alisik oldugumdan ayni gelirken, aracin boyutlari, oturma pozisyonu, direksiyon ve suspansiyon tepkileri ile tamamen farkli bir arac hissi uyandiriyor. 

Bence yalitim daha iyi olabilirdi. Tam emin olmamakla beraber lastiklerin basinclarini daha kontrol edemedim, muhtemelen fabrikadan cok yuksek ayarli gelmis durumda lastik basinclari. 

Herkese Stockholm den tekrar sevgiler saygilar. 
Güle güle kullanın bizdede 2013 cu var yeni kasaya maillendik bir ara ama fiyatlar fena burda

o değilde isveçte hayat normal devam ediyor diyorlar, doğru mu?  :)

o değilde isveçte hayat normal devam ediyor diyorlar, doğru mu?  :)
Kismen dogru. 

Kimse maske takmiyor. Zaman zaman bazi kisilerde metro/otobus ya da marketlerde eldiven takanlar var- bizde tek kullanimlik eldivenle alisveris yapip, marketten cikinca eldivenimizi cikartiyoruz. 

Semptomunuz var ise 2 hafta boyunca evde kalmaniz ve hastaneye gitmemeniz söyleniyor. 

Zaten korona önceside ölumcul bir hastaligin yoksa evde iyilesmeyi beklemek uzere olan bir saglik sistemleri mevcut. 

Otobus ve metrolar azaltildi, ancak maalesef hala halk bana birsey olmaz havasinda. Hala cok yakin ve kalabalik yerlerde bulunuyor insanlar. 

Stockholm de fuar alani 400 yatakli yogun bakim unitesine cevirildi. 

Iki haftadir evden calisiyorum hem ben hem esim. Devlet evden calisma konusunda sirketlere cok buyuk destek oluyor. Hatta önumuzdeki 10 haftalik dönem icin %60 calisma azaltma politikasi yapildi. Bu sistemde 6 hafta boyunca hic calisilmayacak, kalan 4 hafta da haftanin 4 gunu calisilacak(%80). Calisilmayan 6 haftalik bölum icin sirketlere devlet %47.5 her calisan icin maas destegi yapiyor. Kalan kismin %45 ini sirket karsiliyor ve  toplamda siz %7.5 az maas almis oluyorsunuz - ancak 6 hafta ise gitmiyorsunuz. 

Tabiki her sektör ve her is yeri icin mumkun degil bu durum ancak baya is yeri bu sekilde anlasma saglandi. Öte yandan isten cikartilan insanlara 360 gun boyunca ya da tekrar is bulana kadar maasinin %80 ini devlet karsiliyor.

Iki haftadir evden calisiyorum hem ben hem esim. Devlet evden calisma konusunda sirketlere cok buyuk destek oluyor. Hatta önumuzdeki 10 haftalik dönem icin %60 calisma azaltma politikasi yapildi. Bu sistemde 6 hafta boyunca hic calisilmayacak, kalan 4 hafta da haftanin 4 gunu calisilacak(%80). Calisilmayan 6 haftalik bölum icin sirketlere devlet %47.5 her calisan icin maas destegi yapiyor. Kalan kismin %45 ini sirket karsiliyor ve  toplamda siz %7.5 az maas almis oluyorsunuz - ancak 6 hafta ise gitmiyorsunuz. 
Aaaa aynı Türkiye, küçük bir farkla, bizde hem maaşın kesilebiliyor, hem de devlete bağış yapman bekleniyor.

tek kullanimlik eldivenle alisveris yapip, marketten cikinca eldivenimizi cikartiyoruz
Ve bu arada olası infekte bütün paketleri de ellemiş ve eve taşıyor oluyorsunuz. Mutlaka eve sokmadan aldığınız ürünlerin dezenfeksiyonunu yapın. 9:1 çamaşır suyu çözeltisi ile iyice silmek yeterli. Ayrıca daima ynaınızda minik bir sprey el dezenfektanı (kolonya yeterli) taşıyın. Bir hekim olarak yazıyorum. Sizde hastalığın yayılımı ürkütücü boyutta değil, ama yine de tedbirli olmak lazım. Nette çok bilgi var bu konuda ama pratik ipuçları gerekirse verebilirim. 

Volvo battı çinliler kondu

Saab ' ı. Amerikalılara peşkeş çektiler 20 yıl (gm) çöpe attılar sifon çektiler

Yerli sermaye sıfır! 

İkealar kapandı tr de... ordada kapanır fabrikaları yakında ...zaten devamlı orman katliamı yapıyorlar odun kereste için ....çevre düşmanı adamlar! 

İsveç tarihi ? 

Gemilere binip şarkı söyleyip kanyak içmekten başka bişey yapmayan viking kültüründen başka kültürü yok adamların

İsveç futbolu ? Zaten sürünüyor...

Adamlar 50 yılda bir stat yapmamışlar 

Konut sektörü ? Binalar 1. Dünya savaşından kalma eski yapılar ...konut sıkıntısı var ! 1+0 konteyner  ev kiraları bile astronomik

Allah sıla hasreti vermesin kimseye işiniz zor hocam ! 

Ve bu arada olası infekte bütün paketleri de ellemiş ve eve taşıyor oluyorsunuz. Mutlaka eve sokmadan aldığınız ürünlerin dezenfeksiyonunu yapın. 9:1 çamaşır suyu çözeltisi ile iyice silmek yeterli. Ayrıca daima ynaınızda minik bir sprey el dezenfektanı (kolonya yeterli) taşıyın. Bir hekim olarak yazıyorum. Sizde hastalığın yayılımı ürkütücü boyutta değil, ama yine de tedbirli olmak lazım. Nette çok bilgi var bu konuda ama pratik ipuçları gerekirse verebilirim. 
Öneriniz icin tesekkurler. 

Eldiven kullanimimizda ki asil amac(kendimizce); barkot okutma aleti(self servis urun okutma yapildigindan) ve alisveris arabasi vb. yerlerden kapmamak. Alisveris paketine biz elleyince haliyel oraya geciyor ancak bunun önune imkan yok gecmenin. Dediginiz gibi eve girince paketleri temizlemek lazim. 

Kolonyamiz cok az - sadece bir sise var ve tr den getirmistik onuda. El dezenfektani piyasada hic yok hicbiryerde maalesef.

Volvo battı çinliler kondu

Saab ' ı. Amerikalılara peşkeş çektiler 20 yıl (gm) çöpe attılar sifon çektiler

Yerli sermaye sıfır! 

İkealar kapandı tr de... ordada kapanır fabrikaları yakında ...zaten devamlı orman katliamı yapıyorlar odun kereste için ....çevre düşmanı adamlar! 

İsveç tarihi ? 

Gemilere binip şarkı söyleyip kanyak içmekten başka bişey yapmayan viking kültüründen başka kültürü yok adamların

İsveç futbolu ? Zaten sürünüyor...

Adamlar 50 yılda bir stat yapmamışlar 

Konut sektörü ? Binalar 1. Dünya savaşından kalma eski yapılar ...konut sıkıntısı var ! 1+0 konteyner  ev kiraları bile astronomik

Allah sıla hasreti vermesin kimseye işiniz zor hocam ! 
Hahaha, sesli guldum :)  Sarkastik espiri yeteneginizi cok begendim. 

Dur birazdan kanyagimi yudumlayayim :p  

@cembo Hocam 9-1 çamaşır suyu oranı öldürür, durun gözünüzü seveyim. (10lt'lik kovaya 1lt çamaşır suyu demek) :)
99-1 oranında karıştırınız. (10lt kovaya 1 kapak gibi mesala)

hakketen ya 9-1 çamaşır suyu ile yerleri silsen ev 2 gün kokar onu elinize sürdüğünüzü düşünemiyorum :)

Geri
Üst Alt