2020 Tiguan 190 TDI 4Motion R-Line /// Stockholm_V2

Herkese merhabalar, 

Bugun Golfumun yerine gelen yeni aracimi sizlere tanitmak istedim degerli Golf tutkunu dostlarim. Her ne kadar yeni aracim Golf olmasada, bende bir Golf Tutkunu olarak foruma katki yapmaya devam edecegim elimden geldigi kadariyla. 

Yeni aracima gececek olursak; 

Indium Gri Tiguan 190hp TDI 4Motion DSG R-Line arac. 

Standart Donanimlar ise TR deki Highline gibi hemen hemen ACC, Carplay, Lane Assist, Dinamik Ayarli Far Sistemi

-R-Line Paket ( R-Line koltuklar ve direksiyon, R-Line ic dis body kit ve spoiler ve 19" Dark Grey Sebring jantlar, Servotronik Spor direksiyon sistemi)

-Harici Park Isiticisi (webasto)

-Panaromik Sunroof

-Easy Open&Easy Close Sistemi ( Bu paketle beraber Keyless sistemi geliyor

-Arka Koltuklarda koltuk isitici

-Isiticili Ön Cam 

-Kablosuz Sarj pedi(Bluetooth Comfort ve induktif anten)

-Trailer Assist (ceki demiri ve römork park assitani)

-Easy Park paketi 

-Geri görus Kamerasi

-17" Jant setli Nokian Hakkapelitta 8 SUV Civili Kis Lastik seti 

Ekli dosyayı görüntüle 29811

Ekli dosyayı görüntüle 29812

Ekli dosyayı görüntüle 29813

Ekli dosyayı görüntüle 29814

Ekli dosyayı görüntüle 29815

Ekli dosyayı görüntüle 29816

Ekli dosyayı görüntüle 29817

Simdilik arac Golfe göre hem cok farkli hem ayni hissettiriyor. Bugun hanimla beraber bir Stockholm turu yaptikki firtinaya yakalandik maalesef. Aracla bugun 80 km yol yapma firsatim oldu ve genel olarak aractan memnun kaldim. Radyo, göstergeler vb. seyler zaten Golf 7, 7.5 tan alisik oldugumdan ayni gelirken, aracin boyutlari, oturma pozisyonu, direksiyon ve suspansiyon tepkileri ile tamamen farkli bir arac hissi uyandiriyor. 

Bence yalitim daha iyi olabilirdi. Tam emin olmamakla beraber lastiklerin basinclarini daha kontrol edemedim, muhtemelen fabrikadan cok yuksek ayarli gelmis durumda lastik basinclari. 

Herkese Stockholm den tekrar sevgiler saygilar. 
Maşallah, çok hoş bir araç. Hayırlı olsun, kazasız, belasız, cezasız ağız tadıyla kullanın inşallah. Ön camınız ısıtmalı olduğu için dışardan bakınca hoş bir rengi var.

Tiguan bu kasa ile bambaşka bir şey oldu, rengi ve R line oluşu da apayrı bir hava katmış tabi ki.  (y)

Yüksek hızlarda viraj alırken Golf'ü arayabilirsiniz belki, onun dışında tiguan sizi memnun edecektir diye tahmin ediyorum.

25 asgari ücret konusuna keşke hiç girmeseydiniz, akşam akşam moralimizi bozdunuz. :D

Hayırlı uğurlu olsun inşallah, Allah kaza bela vermesin. Golf ten sonra yüksekliğinde verdiği rahatlık olmazsa olmazlardan 👍🔥

Hocam maşallah. Tekerine taş değmesin. At nalı emojisi olsa tam koymalık  :p

Hayırlı olsun hocam kazasız belasız kullanın :)  Gene Tdi almışsınız, eski başlığınızda dizele ek vergiler var demiştiniz. Neden tekrar gidip dizel aldınız?

Hayırlı olsun hocam kazasız belasız kullanın :)  Gene Tdi almışsınız, eski başlığınızda dizele ek vergiler var demiştiniz. Neden tekrar gidip dizel aldınız?
Hocam dogru vergiler insnilmaz artti. Bu aracin yillik vergisi 11bin kron. Hibrid bir arac alsam 360 kron olacakti. Ancak hem yaptigim km den dolayi hemde Tiguan benzinli 2.0 tsi daki yakit tuletimini 11-12 dolaylarinda olmasi sebebiyle dizelden yola devam dedik simdilik.

• Beğen
Tepkiler: SCC
Hocam dogru vergiler insnilmaz artti. Bu aracin yillik vergisi 11bin kron. Hibrid bir arac alsam 360 kron olacakti. Ancak hem yaptigim km den dolayi hemde Tiguan benzinli 2.0 tsi daki yakit tuletimini 11-12 dolaylarinda olmasi sebebiyle dizelden yola devam dedik simdilik.
Konu konuyu açıyor hocam . Yakıt fiyatları dizel seçimi yaptıracak kadar cep yoruyor mu ?

Harika bir araç, sıfır sipariş versem ya Atlantik mavisi yada bunu alırdım, birde ekstra 20" Suzuka jant alırdım :) Kazasız belasız iyi günlerde kullanmanız dileği ile. 

hayırlı olsun  Hocam. Maşallah araba Opsiyonlu ve Güzel renk seçimi. 

kazasız belasız güzel günlerde kullanmanız dileğiyle...

Geri
Üst Alt