Vw Bora Comfortline Restorasyon

Çok güzel olmuş. Emeğinize sağlık. Dediğiniz sıkıntıların bir kısmı konfor beyni ile alakalıdır. Benim de başıma gelmişti golf 4 te. Değiştirince düzeldi hepsi. Sorması ayıp arabayı kaça aldınız?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

hayırlı olsun maşallah araç dirilmiş resmen
Teşekkürler :)

Çok güzel olmuş. Emeğinize sağlık. Dediğiniz sıkıntıların bir kısmı konfor beyni ile alakalıdır. Benim de başıma gelmişti golf 4 te. Değiştirince düzeldi hepsi. Sorması ayıp arabayı kaça aldınız?

Teşekkürler :) Beyin değişmesimi gerekiyor yoksa bununda tamiri falan olabiliyor mu ? araba 44.5'a alındı

Helal olsun emeğinize sağlık.

Bora ilk çıktığında bir arkadaşımızın ablasında vardı refleks gri, o dönem 13 ve 14 inç çok yaygınken Borada 16 inç jant bizim için ultra bir detaydı.

Birde blaupunkt müzik sistemi çok başarılıydı.

Tofaş Fiatlarda çocukluğumuz geçtiği için, VW Boraya binince muasır medeniyetler seviyesine ulaşmış oluyorduk.

Helal olsun emeğinize sağlık.
Bora ilk çıktığında bir arkadaşımızın ablasında vardı refleks gri, o dönem 13 ve 14 inç çok yaygınken Borada 16 inç jant bizim için ultra bir detaydı.
Birde blaupunkt müzik sistemi çok başarılıydı.
Tofaş Fiatlarda çocukluğumuz geçtiği için, VW Boraya binince muasır medeniyetler seviyesine ulaşmış oluyorduk.
Teşekkürler
dönemine göre gerçekten çok dolu bir araba orta paket olmasına rağmen dijital klima dört airbag abs yol bilgisayarı dört cam otomatik elektrikli ayna ön ve arka kol dayama çok iyi. Hatta çok emin olmamakla birlikte 2002 yılından sonra gelen araçlarda sekiz airbag var sanırım highline modelindeyse esp bile sunulmuş çok şaşırtıcı araçlar kıymeti bilinerek kullanılsa keşke bizim insanımızda hırpalamasa

elinize sağlık hayırlı olsun.
golf pasific ve bu bora'lar zamanın gözde arabalarıydı, hatırlarım. en çok sevdiğim detay da 
o muhteşem ötesi şahane bakılası vs. vs. vs. MOR göstergeler ve kan kırmızı ibreler..

güle güle seve seve kullanın aracınızı..

zevkle okudum konuyu, ve okurken de bir E30 kasayı alıp ilk günkü haline getirmek geldi içimden
bu hayalimi de inşallah emekliliğime saklıyorum

saglıklı günler olsun forum adına..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Teşekkürler [emoji4] Beyin değişmesimi gerekiyor yoksa bununda tamiri falan olabiliyor mu ? araba 44.5'a alındı
Hocam ben değiştirmiştim çıkma bir parçayla ancak tamiri yapılıyor mu emin değilim.

elinize sağlık hayırlı olsun.
golf pasific ve bu bora'lar zamanın gözde arabalarıydı, hatırlarım. en çok sevdiğim detay da 
o muhteşem ötesi şahane bakılası vs. vs. vs. MOR göstergeler ve kan kırmızı ibreler..

güle güle seve seve kullanın aracınızı..

zevkle okudum konuyu, ve okurken de bir E30 kasayı alıp ilk günkü haline getirmek geldi içimden
bu hayalimi de inşallah emekliliğime saklıyorum

saglıklı günler olsun forum adına..
Teşekkürle hocam :)

Hocam ben değiştirmiştim çıkma bir parçayla ancak tamiri yapılıyor mu emin değilim.

Anladım teşekkürler tekrar

Her şey yolunda gitmiyor tabi yaklaşık iki hafta önce arka sağ camı indirdim bir daha kalkmadı malesef zamanında tamir edilmiş belli sökünce anladık makaraya ters sarmışlar kısacası başkasında çatladı bizde patladı. Dün fırsatını bulmuşken toparladık sonunda kolçak ve kapı döşemesinide yeniledik döşemede görünen potluk aldığımız malzemeden kaynaklı ve altı pütürlü bir malzeme olduğu için çok fazla temizlemeden yapıştırdık ilerde belki tekrar bunu değişebiliriz

BD047DE4-53DE-4934-B4D9-ACA42D172991.jpeg

DE2CB097-9991-4CAC-BC9B-789D9C04AAA8.jpeg

2129F373-D430-4420-B2F5-2EBFD14CFB9E.jpeg

266418FF-D035-4835-B73F-4EE196AA4219.jpeg

0DD4BC18-CD5B-4E7B-AED5-DA27E34B473D.jpeg

Geçtiğimiz günlerde biraz mekanik işleriyle uğraştık;

Vites tertibatıyla alakalı olan parçalar değişti

pcFcjn.jpg

2hSWfK.jpg

Yeni takılanlar;

N979E5.jpg

Çıkan parçalar; (baya yıpranmış)

2pMVFk.jpg

Bu arada vites ile alakalı olan parçalar değiştikten sonra vites geçişleri çok net oldu hiç laçkalık sallanma kalmadı.

Direksiyon kutusu değişti;

LStklQ.jpg

Emme manifoldunun contaları değişti;

WZmEzu.jpg

Gaz kelebeği adaptasyonu yapıldı şu anda motor sıcakken veya soğukken devirde hiç dalgalanma kalmadı;

WfifdT.jpg

Ordan rot ayarına gittik;

Hw0A7i.jpg

Daha sonra diğer kapı döşemelerini söktüm evinde sağolsun Yıldıray abimiz kumaşlarını değiştirdi

JM4mo2.jpg

Biraz aceleye getirip iş çıkışı kendim gittim döşeme kumaşı almaya(sanki çok anlarmışım gibi) keşke acele etmeseydim aldığım kumaş kendinden süngerli kalın bir malzeme çıktı. Malzeme kalın çıkınca kapı döşeme kartonun kıvrımlarında kırışık meydana geldi fakat bence eski haline göre yine daha iyi şimdilik böyle kalacak ilerleyen zamanlarda tekrardan el atabiliriz 4 kapıda yapıldı.

dGBoly.jpg

Vagcıların olmazsa olmazlarında birisi pedal seti

xyhmGp.jpg

Yarısı olmayan arka küllüğü attım yerine yenisi takıldı

xxvx46.jpg

Arabanın içinde toz pislik beni çok rahatsız ediyordu detaya verene kadar dedim bari apc ile kabasını alayım ama yinede çok içime sinmedi derinlemesine temizlenmesi lazım

mXZYe5.jpg

SMJuH3.jpg

0PZtHp.jpg

6w1MA2.jpg

Vites topuzu aldım henüz takılmadı takılınca fotoğraf çeker atarım

Sd0VtB.jpg

Direksiyon derisi aldığımdan beri gözüme batıyordu uygun bir zaman yakalayıp değiştirme fırsatım oldu

A9lZoI.jpg

Evin önünde temiz halinden bir poz

3hljyz.jpg

Yine işyerinin otoparkı :)

Bu arada eski fotoğraflar arasından en belli olan bu sanırım şöför kapısında kırıklık vardı onuda boyasız göçük düzeltmeyle yaptırdık onu eklemeyi unutmayalım altta yeni fotoğrafta görünmüyor farkedeceksiniz :)

tcfQK1.thumb.jpg.89616a5f62fedb6928a467a7d68d3a99.jpg

GdFuw5.jpg

Eylemlerimiz devam edecektir :)

Kapı kumanda plastiklerini ve bazı plastiklere soft kaplama yaptırmalısınız bence.

Kocaman bir maşşallah diyorum allah kaza bela vermesin emek kokuyor...
Teşekkürler hocam :)

Kapı kumanda plastiklerini ve bazı plastiklere soft kaplama yaptırmalısınız bence.
Plastik kısımlarla alakalı çalışmamız olacak mutlaka soft kaplama işi yapan yer Bursa için kapanmış o yüzden bu işte bize kaldı soft kaplama zamanla atıyor daha önce denemiştik o yüzden mat siyah boyamayı düşünüyoruz sonucu paylaşırım

Maşallah Süper işler yapılmış. Araç resmen Yeniden Nefes alarak doğmuş, yalilan islemlerin hepsi bilinçli ve ehil kişilerce yapılınca Sonuç harika olmuş. Insanda Araba Tutkusu olması böyle güzel işlere vesile oluyor. Ellerinize Sağlık Satmayın artık uzun bir dönem rahat rahat keyifle kullanılabilir hale gelmiş.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Maşallah Süper işler yapılmış. Araç resmen Yeniden Nefes alarak doğmuş, yalilan islemlerin hepsi bilinçli ve ehil kişilerce yapılınca Sonuç harika olmuş. Insanda Araba Tutkusu olması böyle güzel işlere vesile oluyor. Ellerinize Sağlık Satmayın artık uzun bir dönem rahat rahat keyifle kullanılabilir hale gelmiş.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Teşekkürler ender abi
bir sene binerim diyor arkadaş en az belki daha fazla olur daha sonra model yılı yükseltip yine bora almak istiyor

Keşke herkes sizler gibi bilinçli olsa elinize sağlık tebrik ederim büyük azım var ben daha arabanın içini temizleyemiyorum :)  

Geri
Üst Alt